10 IV – Polityczne

  • Polityczne – Polska

  • Polityczne – Rosja

  • Polityczne – inne

†††††††††††††††††††††††††

Zajrzyj także na strony Smoleńsk 10.04.2010

††††††††††††††††††††††††††

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Polityczne – Polska

††††††††††††††††††††††††

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

kkkk 17.4.2010

Tez dostaliscie podobny mail?

Szanowni Państwo,
 
W tym szczególnie trudnym dla naszego kraju okresie zwracamy się do Państwa
z prośbą o udział w badaniu ściśle związanym z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem. Badanie dotyczy sposobu rozprzestrzeniania się informacji o tragedii. Badanie realizowane jest dla potrzeb polskiej nauki, a jego pomysłodawcą jest znany medioznawca, profesor Tomasz Goban-Klas z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Zapewniamy, że udzielone przez Państwa odpowiedzi są anonimowe, mają charakter poufny (nie będą przekazywane osobom trzecim) i posłużą jedynie do opracowania naukowego.
 
Wypełnienie formularza zajmie Państwu okolo 10 minut.
 
Aby rozpocząć badanie, proszę kliknąć na ten link:
http://indicator.pl/badanie_Polacy_a_tragedia.php
 
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy pisać na adres [email protected]
 
Z góry dziekujemy za pomoc.
 
Zespól InetPanel.pl
INDICATOR
††††††††††††††††††††††††
Mizia 15.4.2010

“Krajowe siły” w 10.04?
OTO OSIĄGNIECIA III RP – W OSTATNCH 20 LATACH.
JAROSZEWICZOWIE = † nieznani sprawcy.
prezes NIK -ten z lat 90 = † sprawa nie wyjaśniona
poseł lewicy SEKÓŁA = † sprawa nie wyjaśniona
minister DĘBSKI = † sprawcy nie wykryci
generał PAPAŁA = † nieznani sprawcy
posłanka BLIDA sld = † sprawa nie wyjasniona
to tylko te medialne wszystkim znane O INNYCH NIE PISZE BO MAŁO KTO WIE – media …..
PRZY KAŻDEJ Z TYCH SPRAW NIESPOTYKANE FALE SAMOBÓJSTW
†††††††††††††††††††††††††
Ayres 15.4.2010 Kłamstwo Smoleńskie
III. Żądamy odpowiedzi
Należy domagać się zadawania trudnych pytań. Należy domagać się walki o prawdę. Nie możemy pozostawić tej sytuacji samej sobie. Wierzycie w oficjalną wersję zrzucającą całą winę na pilota? Wersję, która poza piętnem nieudacznika nie przynosi nic? Wersję kłamliwą, bo pilot doskonale znał rosyjski? Wierzycie w te pomówienia? Wierzycie w to, co wielcy tego świata naprędce starają się Wam sprzedać? Wierzycie w to jak oni chcą aby było, a nie jak faktycznie było? Jeśli wierzycie w to, wtedy zapytajcie się samych siebie, dlaczego nikt z tych ludzi nie zadaje głośno tych pytań.
Nie dajmy zamydlać sobie oczu. Piszmy o tym. Nie bójmy się zadawać pytań. Przecież nikogo nie oskarżamy a tylko żądamy odpowiedzi na to, co nas trapi! Jesteśmy obywatelami tego Państwa i zginął nasz Prezydent. To nas uprawnia do stawiania pytań. Tych oraz wielu innych. Jak choćby o wojskowę CASĘ, która zamiast Tu-154 leciała kilka dni wcześniej do Smoleńska. Należy pytać. Bez pytań nigdy nie poznamy odpowiedzi. Jeśli zaś nie poznamy odpowiedzi na te pytania, to obok Kłamstwa Katyńskiego będziemy się zmagać z Kłamstwem Smoleńskim.
†††††††††††††††††††††††
Ayres 15.4.2010
“Marszałek to jeszcze nie prezydent”
Według Konstytucji, marszałek Sejmu ma być osobą zaufania, która kieruje się dobrem wspólnym, a nie partyjnym interesem – akcentuje w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” dr Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista, wykładowca z Katedry Prawa UW.
Mógłby ktoś sprawdzić w konstytucji czy zastępca prezydenta (Komorowski), może podpisywać jakiekolwiek ustawy??
†††††††††††††††††††††††
zdrada i zamach stanu 15.4.2010
Bronisław Komorowski chce zmienić ustawę o wyborze prezydenta
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaproponuje nowelizację ustawy o wyborze prezydenta. Wyraził nadzieję, że nowela zostanie przyjęta na następnym posiedzeniu Sejmu.
– Kłopoty z wyznaczeniem terminu wyborów łączą się z daleko idącą sztywnością systemu, który nie przewidział możliwości śmierci prezydenta – podkreślił Komorowski w środę na konferencji prasowej po posiedzeniu Konwentu Seniorów.
W związku z tym Komorowski zaproponuje odpowiednią nowelę ustawy o wyborze prezydenta. – Mam nadzieję, że zostanie to przyjęte już na następnym posiedzeniu Sejmu – w jakimś sensie jako pokłosie dramatycznego, bolesnego doświadczenia, ale ważnego z punktu widzenia lepszego funkcjonowania państwa, w warunkach tego typu zjawisk kryzysowych – mówił marszałek.
zobaczcie co zdrajca i morderca Komorowski z chloptasiami ze swojej piaskownicy wyczyniaa za
zaslaniajac sie zaloba stworzyl zaslone dymna pod postacia kwestionowanego wawelu
a za parawanem knebluje nam obywatelom usta
totalitarny rzad blizej niz nam sie zdawalao
———————————-
Komorowski zapowiedział też, że jeszcze w środę spotka się z przewodniczącym kolegium IPN Andrzejem Chojnowskim i będzie proponował rozwiązania dotyczące wyboru następcy szefa Instytutu Janusza Kurtyki, który zginął w sobotniej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Jak dodał, w tej sprawie nie ma mowy o jakimś pośpiechu. – Nowelizacja (ustawy o IPN) jest możliwa dopiero na następnym posiedzeniu Sejmu – zaznaczył.
Marszałek podkreślił, że ustawodawca nie przewidział możliwości, że nie będzie prezesa IPN – bo zginie i nikt nie będzie mógł zwoływać odpowiednich gremiów – które miałyby podejmować decyzję o wyborze następcy szefa IPN.
†††††††††††††††††††††††††††
Alfa 14.4.2010
Zagraniczna prasa: Polska podzielona przez Wawel
Przecierz to rzad zaproponowal rodzinie zmarlego prezydenta wybor miejsca pochowku…
Zdziwilbym sie jesli mieli wybor z 4-5 zaproponowanych i wybrali by Powazki lub archikatedre sw Jana lub swiatynie Opatrznosci Borzej a nie Wawel.
Zreszta sprawdz sobie kto jest juz pochowany na Wawelu. I zastanow sie czy aby na pewno powinien byc… czekam na twoje przemyslenia…
TO OBECNEMU RZĄDOWI CHODZI ,ŻEBY NAS PODZIELIĆ
††††††††††††††††††††††††
Wpisał CoZaSyf 14.4.2010
2 godziny po wypadku samolotu Komorowski czesze szuflady.http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID404487538,index.html
Poprawiłam link bo bywa teraz tak b. często przekłamanie-przerwy miedzy literkami i nie wchodzi. Tu tez było np/on et/
††††††††††††††††††††††††
Wpisała ALFA 13.4.2010
12 kwietnia 2010

Każda pora ma swój czas…

Pan redaktor Pospieszalski, podczas wywiadu z nim w programie pierwszym państwowej telewizji, powiedział nieopatrznie, podczas trwającej żałoby narodowej, że pan Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu, wysłał już w sobotę do Pałacu Prezydenckiego swojego człowieka, żeby ten poszukał w Pałacu raportu z rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych(???). Chodzi o tzw. zbiór zastrzeżony, który pan prezydent- jako głowa państwa, posiadał u siebie w Pałacu. Powiedział jeszcze, że, także w Instytucie Pamięci Narodowej zaczęły się pierwsze ruchy po śmierci prezesa Kurtyki. Każda pora ma swój czas.
Wygląda na to, że dla przyszłego prezydenta, a obecnie pełniącego zaszczytne stanowisko głowy państwa po śmierci pana Lecha Kcyńskiego najważniejsze jest, żeby jak najszybciej dotrzeć do zbioru zastrzeżonego po likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i do materiałów Instytutu Pamięci Narodowej. Bo kto panuje nad przeszłością, popanuje sobie nad teraźniejszością- ale chodzi przede wszystkim o przyszłość.
W zbiorze zastrzeżonym jest około 600 nazwisk pracujących aktualnie agentów. Pracują w mediach, w spółkach skarbu państwa, w bankach i wielu newralgicznych punktach naszego życia społeczno politycznego. Każdy by chciał mieć ten zbiór zastrzeżony.. Każda pora ma swój czas.
Przypomnę państwu kilka faktów z okresu początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy tworzono w Polsce Urząd Ochrony Państwa, następcę Służby Bezpieczeństwa, która z kolei była następczynią Urzędu Bezpieczeństwa, utworzonego w latach” wyzwolenia”, a ten z kolei oparty był na agentach Naczielnego Komitetu Wnutriennych Dieł.(NKWD) Twórcy Urzędu Bezpieczeństwa mieli też w rękach zasoby agentów Gestapo. Zawsze twierdziłem, że lustrację w Polsce należy zacząć od ujawnienia agentów Gestapo i NKWD.. A reszta dopiero potem.. Służby należało tworzyć od zera, likwidując zupełnie te, które były. Każda pora ma swój czas.
Pan Jan Maria Rokita, w książce „Alfabet Rokity”, wydanej w 2004 roku panu Michałowi Karnowskiemu I Piotrowi Zarembie, na stronie 97 powiedział:”
„Zacząłem coraz wyraźniej zauważać, że coś dzieje się nie tak. Otrzymałem informacje, że z MSW są wynoszone i palone akta. Dotarłem do premiera, co dla zwykłego posła OKP nie było łatwe, ale Mazowiecki dał mi radę absurdalną: żebym poinformował o tym Kiszczaka, tego samego, który na palenie akt co najmniej zezwalał”(!!!)
No cóż… Każda pora ma swój czas..
††††††††††††††††††††††††††
Wpisał Kier 13.4.2010
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100413&typ=tk&id=tk06.txt
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100413&typ=tk&id=tk07.txt
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100413&typ=tk&id=tk13.txt
…Patrząc na to, co się stało, już teraz można powiedzieć, że zginęli liderzy odradzającej się polskiej prawicy. Mogliśmy mieć wobec nich zastrzeżenia, takie czy inne. Ale to jest normalne – jeżeli szukamy dobra, rozmawiamy ze sobą, prowadzimy dialog w poszukiwaniu tego dobra, wspólnego dobra, dobra Ojczyzny i prawdy. Przeciwnikom prawdy będzie na rękę, że my się będziemy wzruszali i na tym poprzestaniemy, a oni będą umacniali swoją władzę i to, co jest niedobre dla człowieka, dla zwycięstwa prawdy i miłości, i Ojczyzny.
Zapraszam wszystkich do modlitwy, ale także do myślenia. Popatrzmy na telewizje – kto jest do nich zapraszany i jak komentuje. Przyjrzyjmy się więc tym mediom i wyciągajmy wnioski. Spójrzmy, jakie było postrzeganie przez tych ludzi odradzającej się Polski, prawdy, prawa naturalnego, praw Bożych, dobra wszystkich rodzin i tego dziedzictwa, które ma na imię Polska. Nie dajmy się zmanipulować. Potrzeba dziś wielkiego zrywu moralnego popartego ogromnym myśleniem i zrozumieniem rzeczywistości. Wyłączmy telewizory. Włączmy myślenie.
not. ŁS
Wypowiedź Ojca Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja
†††††††††††††††††††††
Wpisał Hjk 13.4.2010
Wątek groteskowy, takiego tu nie było…))) Gość cytuje:
“Co pisze Jane Burgermeister, w skrócie:
Śmierć Sławomira Skrzypka, prezesa NBP w katastrofie samolotowej może zmienić politykę monetarną Polski. Był on kluczową postacią…Dodatkowo sercem opozycji wobec wejścia Polski do strefy Euro, a jak wiadomo jest to waluta kontrolowana przez globalnych bankierów.”
I odpowiada:  “Co za p… W maju zeszłego roku w MFW Polska wzięła potężną pożyczkę, która nie była uwzględnia w budżecie państwa!!! Czytaj w domyśle: poszła na ratowanie jakiegoś banku amerykańskiego. A spłacać będzie polski podatnik. Taki k… był Skrzypek patriotyczny. Jak cała reszta … Strefa Euro – najwięcej przeciw maja banki w Polsce! A nie ludzie!
Euro w Polsce dało by Polakom więcej pieniędzy!!! Był by koniec z przewalutowaniem, z różnicami miedzy bankiem w Polsce a np. w Niemczech, nagle by się okazało, że Polacy bulą tyle a tyle euro w banku za coś za co reszta nie płaci… Ceny nagle musiały by spaść bo zalecenie UE o minimalnych dochodach w Polsce w przypadku euro odbiły by się echem i to potężnym, że w Polsce zarabia się jak w Salwadorze. Nomen omen, euro w Polsce jest bardzo nie na rękę bankom. Bo się okaże, że w Polsce ludzie zarabiają 240euro na miesiąc czyli mniej niż wynosi zasiłek dla bezrobotnego w UK:)  I cała władza PO i PiS o tym wie i trzyma interesy banków. Więc bez p…o Skrzypku… Ps. Zaczyna się, robienie świętych… ”
A swoją drogą o co chodzi z tą pozyczką w MFW, ze niby te 20 mld$ na obronę złotego czy coś tam…
………………..
[…] Co my tak naprawdę wiemy o motywach tych polityków – czy kiedykolwiek którykolwiek powiedział jasno i otwarcie w mediach przed narodem, o co mu chodzi i dlaczego taka decyzja, skąd ma opory o trudności i dlaczego? Nie. Nie wiem dlaczego… Nie będą się tłumaczyć przed motłochem? Boja się, ze gdy “odkryja karty”, to “przeciwnik” ich pokona?
Są marionetkami i muszą wykonywać polecenia? Boja się? Nie wiadomo… Więc skoro tak jest, to dlaczego mamy popierać jednego czy drugiego? Bo pieknie mówi i media tak go pokazują, a robi co innego? Skoro jego decyzje czy głosowania są niezrozumiałe? No to zakrawa na paranoję… Tak naprawdę nie wiadomo do końca, czego chcieli ci politycy, którzy zgineli, w czyim interesie działali, czego chcieli? Czy mówili prawdę? Co naprawdę robili? Co chcieli, a co byli zmuszeni robić? Jaka jest nasza sytuacja…? Demokracja i głosowania czy wybory są juz dawno farsą, pomijając fakt, ze ogromna większość jest manipulowana medialnie…
†††††††††††††††††††††††††
Wpisał Hjk 13.4.2010
Nikt nie zwala winy na Rosjan. Co do gestów zachowują się może i w porządku, co do zachowania w miejscu katastrofy żenujace było niewpuszczanie dziennikarzy i zabieranie filmów, kaset czy aparatów. Nie wiadomo, jakim cudem przedostał się ten jeden, który mamy. Z drugiej strony natychmiast zdali sobie sprawę, ze to mogła być prowokacja i nie wiadomo, kto wsród dziennikarzy mógł pracować dla prowokatorów, wiec takie było ich prawo. Trzeba to rozumiec. Trudno powiedzieć, jak “powinni” Rosjanie zachować się w sposób “idealny”. Może w to trudno uwierzyć, ale Rosja też się czegoś może bać… A poza tym jaka Rosja? Nie ma “Rosji”, są tylko określone grupy interesu czy władzy…
Przeczysz sobie mówiac z jednej strony o błędach czy nacisku na pilota i złej organizacji czasowej (czyli wypadek i nieszczęśliwy splot okoliczności), a z drugiej strony o krążącej liście (czyli ktoś mógłby wykorzystać wiedzę do planowania zamachu) – musisz się zdecydować ma jakąś wersję, albo je oddzielić i podawać przesłanki i poszlaki za 1dną i drugą, ale nie można tego mieszać.
Faktem jest, ze panowało skandaliczne niedbalstwo: na ostatnia chwilę, zgromadzenie VIPów w jednej maszynie, w dodatku wątpliwej jakości, którą juz dawno trzeba było wymienić, dopuszczenie do “wycieku” listy, a jak juz wyciekła to do zmiany środka lokomocji czy podzielenia na kilka grup, w ogóle sam pomysł podwojnych obchodów, a w ogóle sam pomysł udawania się tam – też można się nad nim namyślać: czy nie wystarczyło zrobic uroczystości w Polsce, kiedy Rosja juz zrobiła tam? Czy to ono było powodem wypadku czy zostało wykorzystane, tego trudno się będzie dowiedzieć.
A tak naprawdę miotamy się opierając się na prawdach, półprawdach, domysłach, podaniach, przekazach, usiłując zrozumiec ich sens i usiłując złożyć z tego sensowną całość, która byc może wyłoni się po jakimś czasie dopiero… Na razie tylko gromadzimy materiał sprawdzajac, co do siebie pasuje, co na co wskazuje, czego nam brakuje, itd. itp. Na pewno jest mnóstwo fikcji, dezinformacji, kłamstwa, a prawda, jeśłi jest niewygodna, jest tuszowana. Cała nadzieja w tym, że nie da się jej zatuszować. Wysuwanie jakichś smiałych oskarżeń jest głupotą, jedynie, co mozna, to stawiac pewne hipotezy i patrzeć, czy da się je jakos zweryfikować…
Musiałby powstać jakiś odpowiednik amerykańskiego “911 truth movement”, coś w stylu społecznego “ruchu prawdy o 1004″, a czego zaczątki mamy na różnych forach. Wtedy do czegoś sensownego by się doszło.
Ciekawe zadanie maja teraż śledczy – jak poskładać fakty i doniesienia, żeby były w miarę pasujace do przygotowywanej do zaprezentowania wersji, aczkolwiek nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ktoś ją zaprezentuje. Skończy się na gadaniu i hipotezach… Gdyby Niemcy nie napadli Rosji, pewnie swiat by się nie dowiedział o Katyniu. Prawda musi zwyciężyć, jak nie teraz to za 20, 50 lat, a jak nie to z pewnością w wieczności…
††††††††††††††††††††††††††
Wpisał Zapytanie nr 2496,  12.4.2010
[…] znalezione w archiwum Sejmu RP “Zapytanie nr 2496″ autorstwa, dziś już śp. Przemysława Gosiewskiego. Zapytanie dotyczyło zachowania się kpt. Grzegorza Pietruczuka, który jako kapitan (Pilot-in-Command) samolotu prezydenckiego podjął we wrześniu 2008 roku decyzję o rezygnacji z lądowania podczas występowania, w jego ocenie, niebezpiecznych warunków. Zapytanie zawiera absurdalne, by nie powiedzieć śmieszne powoływanie się na “doniesienia medialne” jako argument oceny decyzji pilota.
†††††††††††††††††††††††††
Wpisała Magda 12.4.2010
Po tragedii w Smoleńsku, prof. Zdzisław Krasnodębski (2010-04-12)

“[Polityczne] decyzje nie budują zaufania…”

†††††††††††††††††††††††††
Wpisał Mizia 12.4.2010
nikt normalny nie neguje ze narazie jest wszystko w POŻĄDKU I ZGODNIE Z PRAWEM ART 131 KONSTYTUCJI – ALE ZBIEG “OKOLICZNOŚCI ” sprawił że w polsce w tej chwili NIEMA ŻADNEJ DEMOKRACJI 100% WŁADZY W RĘKACH 1 PARTII = DYKTATURA
A LUDZIE ZWYKLI BOJA SIE ŻE W OKRESIE TYCH 74 DNI DO WYBORÓW PO – OBOWIAZKI PREZYDENTA – PODPISZE WSZYSTKO CZEMU KACZYŃSKI BYŁ PRZECIWNY
A PRZEDEWSZYSTKIM SUPER PLAN PO W SPRAWIE 100% PRYWATYZACJI SŁUŻBY ZDROWIA –
PRZECIETNY KOWALSKI ROZUMIE TO TAK ŻE JAK GO PRZYWIOZĄ DO SZPITALA Z ZAWAŁEM TO NAJPIERW LWKARZ GO ZAPYTA O KARTĘ KREDYTOWĄ LUB GOTÓWKĘ – I JESLI NIE BEDZIE MIAŁ TO POZOSTANIE MU ZEMRZEĆ – NIESTETY LUDZIE WŁAŚNIE TAK ROZUMUJĄ — A DO TEGO PODGRZEWJA I UTWIERDZAJA ICH W TYM WARIACI W STYLU – FRASYNIUKA
BYĆMOZE GDYBY OSTATNIO NIE BYŁO JAWNEGO KRYCIA MIRA ,ZBYCHA I RYCHA W SPRAWIE ……. ludzie by im wierzyli ze bedzie ok ALE NIESTETY TAKIE MOZLIWOŚCI JAKIE STOJA DZIŚ OTWOREM PRZED PLATFORMĄ NIE NAPAWAJA OPTYMIZMEM 
TERAZ GDY MOGĄ SWOJE KANTY ZALEGALIZOWAĆ I ZROBIĆ CAŁKOWITY SKOK NA WSZYSTKO —- I TO ZGODNIE Z PRAWEM —- 
KTO MA DZIŚ ZAUFANIE DO MIRÓW I RYCHÓW
PS. REZERWA WALUTOWA KTÓRĄ CHRONIŁ PRZED TUSKIEM – SKRZYPEK – POSZŁA W DIABŁY 
OPOZYCJA – może iść na drinka i p……
††††††††††††††††††††††††
Wpisał Abc 12.4.2010
Ciekawa wypowiedz p. Anny Pietraszek (dziennikarką TVP, absolwetnką Akademii Obrony Narodowej), o wypadku, śp. prezesie Kurtyce i IPN. Początek rozmowy z p. Pietraszek w 50. minucie audycji (wcześniej m.in. rozmowa z Macierewiczem i prof. Jaroszyńskim).
††††††††††††††††††††††††††††
Wpisał Mizia 12.4.2010
BŁYSKAWICZNE DZIAŁANIA – KOMOROWSKIEGO- Komorowski: Sytuacja w NBP wymaga pilnych decyzji
Poniedziałek, 12 kwietnia (07:42)   Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego przejął obowiązki głowy państwa, powiedział w niedzielę, że pilnych decyzji wymaga sytuacja w NBP.
…………………
Odpowiada Aśka 12.4.2010
tu mówi, że decyzja w sprawie NBP nie nalezy do pilnych
[…] Co do pozostałych urzędów opustoszałych w wyniku tragicznej katastrofy, Komorowski mówił jeszcze o NBP. Powiedział, że nie widzi powodu do szczególnego pośpiechu w tej sprawie. – Nie chcę przyspieszać tego procesu. Chcę żeby wszyscy się czuli spokojnie i bezpiecznie – powiedział.w
†††††††††††††††††††††††††††
Wpisał MIZIA 12.4.2010
będzie wojna domowa – z jakiego powodu WKRUTCE ZAMIESZCZE
TUSK I PO SA PRZERAŻENI TŁUMAMI ZGROMADZONYMI W SZPALERZE ORAZ POD PAŁACEM W CAŁEJ POLSCE PODOBNIE – ILOSC LUDZI DAWNO GRÓBO PRZEBUŁA TO CO BYŁO PO ŚMIERCI PAPIERZA W TŁUMIE WYRAŻNIE SŁYCHAĆ NIEZADOWOLONE POMRUKI – I …. W KIERUNKU PO – polityka podsrywania i robienia wariata z prezydenta w mediach nic nie dała – dowód tłumy ludzi G PRAWDA NIEMA ZADNEJ PONAD NARODOWEJ ZGODY JEST – CHYBA TYLKO NA ŁAMACH WYBORCZEJ I TVN – coraz wiecej w tym tłumie słychać oskarrzeń w prost że to zamach a nawet morderstwo – WIADOMO NA KOGO WSKAZUJĄ JAKO SPRAWCÓW – CZYJŚ ŁEB SPADNIE
………………….
Odpowiada 11 Minut PL
Na razie dominuje pogląd że był to wypadek. Jeśli PO nie podejmie kroków w celu totalnego przejecia władzy to jeszcze są szanse na utrzymanie pokoju. Jeśli nie, to będzie wojna i to taka jakiej jeszcze nie mieliśmy – domowa.
 Uważajcie na tych, którzy będą nawoływać do niepokojów! To prowokatorzy. NWO o to chodzi byśmy się nawzajem pozabijali. Prośba do polityków PO – nie dajcie się sprowokować sytuacją, dążcie do natychmiastowego dialogu z opozycją, eliminujcie tych, którzy wprowadzają chaos poprzez próbę dominacji.
†††††††††††††††††††††††

00:15, 12.04.2010 /PAP Jest już następca Kurtyki

BĘDZIE PEŁNIŁ OBOWIĄZKI DO CZASU WYBORU NOWEGO PREZESA

PAP   Franciszek Gryciuk, dotychczasowy wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, pełni obowiązki prezesa IPN po śmierci Janusza Kurtyki, który zginął w sobotniej katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem – poinformował IPN.

62-letni Gryciuk w latach 1999-2006 był członkiem Kolegium IPN (ciało doradczo-kontrolne prezesa IPN), a w okresie 2003-2004 jego przewodniczącym. Ukończył wydział historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1988 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki w Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Zajmuje się historią Polski, kultury i historią regionalną. Wiceprezesem IPN został w czerwcu 2008 r. z nominacji Kurtyki. Drugim wiceprezesem IPN jest Maria Dmochowska.
Msza za Kurtykę
W poniedziałek o godz. 9 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Warszawie na placu Grzybowskim metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz odprawi mszę św. w intencji Kurtyki. Msza św. w tej samej intencji odbędzie się również tego dnia w Krakowie w kościele Reformatów o godz. 9.
Kadencja Kurtyki upływała z końcem roku. Teoretycznie kolegium IPN może teraz rozpisać konkurs na nowego prezesa, choć niedawno uchwalona z inicjatywy PO nowelizacja ustawy o IPN – dopiero co wysłana prezydentowi – tego nie przewiduje. Nowa ustawa zmienia zasady wyboru prezesa – powoływać ma go zwykłą większością głosów Sejm za zgodą Senatu, na wniosek Rady Instytutu Pamięci (według dzisiejszej ustawy prezesa powołuje Sejm większością 3/5 głosów). By rozpisać konkurs na prezesa, Rada musiałaby najpierw zostać powołana, a to może długo potrwać.
†††††††††††††††††††††††††††††
Wpisał Diablisko 11.4.2010
nie chce siac teorii spiskowych i dosc sceptycznie podchodze do przekazywanych na tej stronie informacji, ale najbardziej mnie zastanawia czy i co Rosjanie mogli zrobic ze skrzynkami przez ten czas ktory je posiadali i czy wogole trafily one w polskie rece czy zostana tylko udostepnione itp.? Podobno na zagranicznych serwisach (Anglia glownie) jest glosno o tym, ze to niedopuszczalne by skrzynkami z polskiego samolotu zajmowali sie rosjanie. A u nas, na onecie, wp i w tv cisza o tym.
†††††††††††††††††††††††††††††
Nadesłał Mirosław Kulec 11.4.2010
Jak można było dopuścić do latania tak długo tak starymi samolotami przez rząd. Trzeba to wyraźnie napisać gdzieś na internecie.
Wpowadzili już nowego szefa kancelarii prezydenta żeby przeglądał papiery. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał Jacka Michałowskiego na pełniącego obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta – poinformował w niedzielę PAP rzecznik marszałka Jerzy Smoliński. Przecież jest wiceszef kancelarii prezydenta i on powinien zając miejsce szefa (Jacek Sasin).
Wszyscy w TVP1 się wściekli jeszcze nie został pochowany a już chcą grzebać w szufladach.
††††††††††††††††††††††††††
Wpisał Mizia 10.4.2010
powiem tak wszystko jest kwestia otwartą NAJBLIŻSZE 72 GODZINY ZADECYDUJA O TY C BEDZIE SIE DZIAŁO JEŚLI BEDĄ pojawiały sie coraz cześciej zarzuty w kierunku rosji – to BARDZO ŻLE SIE TO SKOŃCZY
SYTUACJA W POLSCE BEDZIE GORSZA NIZ ZŁA – CHAOS TARGI O STOŁKI CIEŻKIE POMÓWIENIA SŁOWEM -BU…L – TO NAJBLIŻSZE 14 DNI – ALE DECYDUJACE BEDĄ TA PIERWSZE 72 GODZINY – WTEDY ZAPADNA DECYZJE – NIEODWRACALNE
CZYTAM OD SAMEGO RANA CO TU I GDZIE INDZIEJ SIE W WIEKSZOSCI WYPISUJE — NIE MACIE ZIELONEGO POJECIA W JAKIEJ SYTUACJI SIE W TEJ CHWILI ZNALAZŁA POLSKA, CO SIE TAK NAPRAWDE DZIEJE W ZACISZACH GABINETÓW – POLITYCZNYCH, JAKIE TEORIE I SCENARIUSZE SĄ BRANE NA SERIO
PAMIETAC NALEZY JEDNO ZE JEŚLI BĘDĄ POJAWIAĆ SIE W TAKIM TĘPIE I TO Z CORAZ POWAŻNIEJSZYCH ŻRÓDEŁ INFORMACJE ŻE WINNA JEST ROSJA – BIADA WAM

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Polityczne – Rosja

††††††††††††††††††††††††††††††††
††††††††††††††††††††††††††††††
Hjk 15.4.2010
A tu mamy koncepcję powiązania z rozgrywkami wew. w Rosji
“Nie wierze, ale pogdybajmy. A jeśli stawką nie jest opanowanie Polski, tylko zdobycie całej władzy w Rosji? Polska to tylko taki bonus.
Miedwiediew do niedawna uważany za kukłę, od czterech miesięcy wykazuje się coraz większą samodzielnością. Wywalenie bez konsultacji z Putinem 18 generałów milicji, całego zarządu więziennictwa i połowy szefostwa prokuratury – to było wypowiedzenie wojny. Po antyputinowskich demonstracjach w przeszło 100 miastach Rosji, początkowo nikt nie zwrócił uwagi, że były to miasta garnizonowe. Teraz się juz mówi, że siłą wspierającą Miedwiediewa jest armia, która nie tylko dąży do pozbycia się kurateli kagebistów, ale tez do przejęcia całości schedy po nich. A jeśli GRU zdecydowało się wykorzystać do eliminacji Putina swoich polskich przyjaciół? Stosunki z Polską leżą w całości w jego gestii i on ponosi za nie odpowiedzialność.
Nie mogłem się zgodzić, że istnieje zysk który równoważyłby ryzyko, zwiazane z zabiciem głowy obcego państwa na własnym terytorium i poniesienia tego kosztów.
Jeśli jednak chodzi o władzę nad Rosją – rzecz staje się opłacalna.
Może właśnie o to chodzi, by wybuchł tak niewyobrażalny skandal, że zmiecie Putina i jego kagebistów? ukłony”
koment pod stroną http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia
††††††††††††††††††††††††††††††††

Mizia 15.4.2010
LINK NA DOWÓD ŻE RUSCY MOCNO STARALI SIĘ ZEBY KACZYŃSKI NIE LECIAŁ DO KATYNIA – prawie wywołali skandal dyplomatyczny – MOZESZ MI WIERZYĆ ŻE SA SPRAWY O KTÓRYCH NIE WOLNO WALIĆ WPROST – ALE ŻEBY CZEMUŚ ZAPOBIEC ROBI SIĘ RÓŻNE INNE RUCHY – na pierwszy rzut oka dziwne – a na marginesie ochrona prezia ma do d..y analityków ..
†††††††††††††††††††††††
Hjk 13.4.2010
O Rydzyk – Nie oskarżać Rosji, jesteśmy rozgrywani?

††††††††††††††††††††††††††††††††

09:02, 11.04.2010 /Polskie Radio Rosjanie boją się oskarżeń

“STOSUNKI POLSKO-ROSYJSKIE MOGĄ SIĘ POGORSZYĆ”

Rosja, wraz ze śmiercią prezydenta Kaczyńskiego, straciła jednego z największych jej krytyków – pisze rosyjski portal internetowy, “Gazieta.Ru”. Jeden z cytowanych ekspertów wyraził obawę, że po tragedii pod Smoleńskiem stosunki polsko-rosyjskie mogą się pogorszyć, bo “znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że za wypadkiem stoją Rosjanie”.  “Gazieta.Ru” podkreśla, że stosunki między prezydentem Lechem Kaczyńskim i rosyjskimi władzami “nigdy nie były ciepłe, a bywało nawet, że stawały się wrogimi”. Pogorszenia się stosunków polsko-rosyjskich obawia się – w rozmowie z portalem internetowym – rosyjski ekspert Fiodor Łukianow. Według niego, “znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że za wypadkiem stoją Rosjanie”. Dlatego – podkreślił – tylko dogłębne śledztwo w sprawie katastrofy, które prowadzą rosyjskie władze, może zapobiec takim insynuacjom.

Wszechstronne śledztwo
“Gazieta.Ru” zwraca uwagę, że prezydent Dmitrij Miedwiediew wydał już polecenie, aby dochodzenie zastało przeprowadzone wszechstronnie i dokładnie oraz we współpracy ze stroną polską. Rosyjski MSZ już zapewnił, że Moskwa “jest gotowa przekazać wszelkie niezbędne informacje, aby śledztwo mogli prowadzić także polscy specjaliści”. […]
††††††††††††††††††††††††

10:33, 11.04.2010 /PAP   “Katyń” Wajdy w głównym kanale rosyjskiej telewizji

RAMÓWKA ZMIENIONA PO KATASTROFIE

W telewizji państwowej Rossija, w prime-time, wyemitowany zostanie film Andrzeja Wajdy pt.: “Katyń”. Decyzja ma bezpośredni związek z sobotnią katastrofą w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym polska para prezydencka. O tym, że pokazany zostanie obraz Wajdy w najlepszym czasie antenowym w publicznej telewizji rosyjskiej poinformowano w głównym wydaniu magazynu informacyjnego Wiesti. Projekcję dramatu zaplanowano na 21.20 czasu moskiewskiego (19.20 czasu polskiego).

Pierwszy raz rosyjska telewizja pokazała film przed tygodniem w piątek 2 kwietnia. Wtedy wyemitowano go w niszowym kanale, a po emisji, w studiu, odbyła się debata rosyjskich historyków i autorytety. Zostało to bardzo dobrze odebrana przez polską stronę. Jednak dopiero niedzielna emisja ma szansę dotrzeć do rosyjskiej opinii publicznej.
Wajda nie w kinach
Obraz Wajdy nie trafił do oficjalnej dystrybucji w Rosji, choć – zgodnie z kontraktem zawartym z polską stroną – rosyjski dystrybutor powinien był wprowadzić “Katyń” do kin przed końcem 2008 roku. Dotychczas film prezentowany był tylko w różnych miastach na pojedynczych pokazach i na festiwalach. […]
††††††††††††††††††††††††††

Odezwa Prezydenta Miedwediewa do Narodu Polskiego — przemawia Miedwiediew

Tekst na stronach Prezydenta Rosji — bezprecedensowo w języku polskim

10.4.2010 17:40
D.MIEDWIEDIEW: Drodzy przyjaciele. Szanowni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej.
Ja i wszyscy obywatele Rosji jesteśmy głęboko wstrząśnięci straszną tragedią – śmiercią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii i wszystkich obywateli polskich, którzy znajdowali się na pokładzie rozbitego samolotu.
W ostatnich dniach wspólnie organizowaliśmy uroczystości rocznicowe w Katyniu, razem składaliśmy hołd ofiarom totalitaryzmu. Lech Kaczyński leciał do Rosji, aby osobiście oddać cześć pamięci zabitych polskich oficerów jako Prezydent, a także jako obywatel swojego kraju. Wszyscy Rosjanie łączą się z wami w cierpieniu i żałobie. Obiecuję, że okoliczności tej tragedii zostaną jak najdokładniej zbadane w ścisłej współpracy ze stroną polską. Organy ścigania otrzymały ode mnie wyczerpujące instrukcje.
W imieniu narodu rosyjskiego składam najgłębsze i najszczersze wyrazy współczucia narodowi polskiemu, przekazując także wyrazy solidarności i wsparcia rodzinom i bliskim ofiar. W poniedziałek 12 kwietnia w Rosji zostanie ogłoszona żałoba narodowa.
†††††††††††††††††††††††††††

09:37, 11.04.2010 /PAP “Polacy wybaczcie! Znowu przysporzyliśmy wam bólu”

KOMENTATOR “ECHA MOSKWY” APELUJE

Komentator Echa Moskwy pisze do Polaków
– Wybaczcie, że kolejne nieszczęście przyniosła wam Rosja – takimi słowami do Polaków zwrócił się komentator rosyjskiej stacji radiowej Echo Moskwy, Matwiej Ganapolski. – Nie chcieliśmy, ale znów przysporzyliśmy wam bólu – dodał. […] “Proszę o wybaczenie za to, że wasi bliscy zginęli właśnie wtedy, gdy lecieli do mojego kraju. O wybaczenie proszę także Polskę. Za to, że w moim kraju zginęła część jej elity politycznej” – napisał Ganapolski w swoim blogu na stronie rozgłośni.

Tragiczne zrządzenie losu
Komentator zauważył, że kilka dni temu “Rosja wyciągnęła rękę (do Polski – przyp. red.), uznając winę stalinizmu za śmierć 22 tys. Polaków, rozstrzelanych tylko dlatego, że nie wiedziano, co z nimi zrobić”. “I oto w samolocie Prezydenta Polski ginie sam Prezydent i ci, którzy chcieli być obecni przy fakcie tego historycznego pojednania. Giną podczas lądowania w Smoleńsku. W pobliżu Katynia. Giną w Rosji. W rosyjskim samolocie” – wskazał.
“Bóg wystawia nas na próbę”
“Bóg zabrał najlepszych” – podkreślił Ganapolski i dodał: “Bóg po raz drugi wystawia nas na próbę”. “Teraz z Polakami jesteśmy złączeni podwójną krwią. Do 22 tys. doszło jeszcze prawie 100. Jest to próba nie tylko dla Polaków, ale także dla nas” – zaznaczył komentator.
……………………………..
Komentarze pod artykułem:
11.04.2010 12:07 ~janek S

“Nasze straty i doświadczenia sojusznicze powinny nas zbliżać do siebie. Nie mamy moralnego prawa pozostawić przyszłym pokoleniom brzemienia nieufności do siebie. We współczesnym świecie, w Europie XXI w. nie ma innej alternatywy dla prawdziwego dobrego sąsiedztwa między narodami Polski i Rosji. Jest to wybór godny naszych dwóch narodów, które są skazane na to sąsiedztwo; wybór godny naszego wspólnego, tragicznego, ale wielkiego losu.
Światła pamięć i wieczne odpoczywanie wszystkim, których przyjęła ziemia Katynia. Pokoju, pomyślności i dobrobytu dla żyjących obecnie”.
TERAZ CZEKAM NA WPROWADZENIE TYCH SŁÓW W CZYNY albowiem pamietam zamianę święta Rewolucji Październikowej na obchody Wygnania Polaków z Kremla w 1612 r., wyciszanie sprawy Katynia, oskarżanie Polski o imperialne zakusy na Ukrainie… Czy mogę ufać w szczerość tych słów?
11.04.2010 16:52  [email protected] & $ spulka z oo.
Jak sam pytasz to ti odpowiemy! Ale  kajpierw najsczersze kondoliencje z powodu tak wielkej i trudnej do zrozumienja straty, potworny szok, i bol.
Co sie tyczy normalnych stosunkow, to zalerzy co za nie uwarzasz ? Obowionzkiem polityka ( dowolnego kraju ) jesc dbanie o interes narodowy, takom ma prace. Chcecie rozmawiac o Katyniu, to nie klamcie o wojnie 1920 roku, i odpowedczie co stalo z 90 000 radzieckich wienzniow ( bez klamstw ze na tyfus zmarli ). O zadosc uczynieniju lub pszeprosinach nie ma co nawed marzyc, bo nie byla podpisana Umowa o jenczach wojenych miendzy ZSRR i Polskom. Wienc prawo miendzynarodowe, nie zostalo zlamane, co wenczej w ZSRR bylo okolo 500 000 tys. Polskich jenczew wojennych, i  po podpisaniu Umowy, reszta wyjechala  zywa i cala, i walczyla na wojnie.  Wyplacenie odszkodowanja w tej sytuacji –  stworzylo by precedens prawny. A co pozwolilo by, pozwac kazdego od USA po Chiny, za takij numer nie dali by nam zycz, wiencz nikt na to nie pujdzie. A lziawe historyjki o zaborach i rozbiorach nie pszejdom, bo w Rosji niewolnictwo ( krepostnoje prawo ) skonczylo 56 lat pszed rewolucjom Pazdziernikowom 1861 r. Wszysdczy obywateli Rosji, Russkej narodowosci , co rewolucje pszerzyli to dzieci i wnuki niewolnikow. A niewolnikow czar nie pytal o zdanije, cy napadacz na Polske cy nie. Waszy eksperci dobrze o tym wiedziom, dla tego cionglie slyszysz w telewizji ze  – Rosjanie majom mentalnosc niewolnika. Swojom drogom czekawe, 56 lat pszed rew – jom naszy pszodki byli niewolnikami, potym je mordowano, puzdnej, zyli w dyktaturze kommunistycznej – wienc jakom ich zdaniem mamy miecz mentalnosc – demokratycznom ? A jak myszlisz ze Putin zacznie realizowac Polskij interes narodowy, to bendziesz zawedziony. W Rosji Putin tylko reprezentuje ludzi, jak muwiom Polskie ekspertci zondzi – ( kollektywny Putin ), nie pozyl by dlugo gdyby zdradzil. To tylie w temacie. Pszykro mi,  ze nie mamy litosci , po prostu nikt nas jej nigdy , nie nauczyl, a z pustego i Solomon nie naleje.
11.04.2010 23:41  ~ 🙁
do jednego i drugiego pana: Polska i Rosja nigdy juz nie moze byc “przyjaciolmi na zaboj…wyrazniej dla Rosjanina-mimo wszystko). Ale moze miec poprawne stosunki, wytlumaczyc sobie wiele spraw i nie na sile. Moze  wspolpracowac, ze wzgledu na sasiedztwo i przynaleznosc do roznych organizacji .moze sie inteligentnie wspomagac.  Nic wlasciwie wiecej. Wiecej nas i byc moze samych Rosjan …zawiodlo. Normalny Polak nie liczy na nic wiecej

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Polityczne – inne

††††††††††††††††††††††††
Wpisała Aśka 13.4.2010
http://blogmedia24.pl/node/27632
Ja, suweren obywatel polski nie wrażam zgody na odczytywanie w moim imieniu w TVN 24 apeli
Maryla, wt., 13/04/2010 – 15:07
Stanowczo protestuję, aby w moim imieniu ktokolwiek wystosowywał jakikolwiek apel do Rojan o pojednanie w imieniu obywateli poza tym, który wystosował mój śp. Prezydent
Wszystkich, którzy protestują prosze o wysyłanie maili do TVN 24 na adres :
[email protected]

………………………….

Nadesłał Martinus 13.4.2010
Masoneria, widząc niebezpieczeństwo porozumienia się Słowian, kontratakuje, posługując się pożytecznymi idiotami. Daniel Olbrychski odczyta apel do Rosjan
Dziś w wieczornym paśmie w telewizji TVN24 Daniel Olbrychski odczyta apel o pojednanie, jaki portal Onet.pl wraz z Fundacją Badań Europejskich “Sarmacja”, “Nową Europą Wschodnią” oraz “Tygodnikiem Powszechnym” wystosował do obywateli Federacji Rosyjskiej.
My, obywatele Polski, która przez ostatnie siedemdziesiąt lat wciąż nie pogodziła się z utratą swoich najlepszych synów zamordowanych w lesie katyńskim, zwracamy się do obywateli Federacji Rosyjskiej z podziękowaniami i apelem o pojednanie.
 
Jesteśmy pod wrażeniem pomocy i solidarności, jakich doświadczamy od państwa rosyjskiego, a także zwykłych mieszkańców Rosji, w tragicznych dla nas okolicznościach. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w pobliżu Katynia, straciliśmy nie tylko głowę państwa, ale i znów, jak przed siedemdziesięciu laty, część elity niepodległej Polski.
 
Zbrodnia dokonana na polskich oficerach w 1940 roku podzieliła nasze narody na pokolenia. Teraz stoimy porażeni krwią współczesnych, która po raz kolejny wsiąkła w tę samą ziemię. Oba wydarzenia łączy miejsce i ból, ale o ile pierwsze było wynikiem stalinowskiego terroru, dotykającego także samych Rosjan, drugie było nieszczęściem, za które nie można winić gospodarzy.
 
Przeżywając dzisiejszą tragedię widzimy, że nie jesteśmy sami, tak jak to było  siedemdziesiąt lat temu. Są z nami, łącząc się we współczuciu i powszechnie zrozumiałym języku gestów i pomocy, władze i obywatele Rosji – państwa, które jest prawnym sukcesorem ZSRR. Odbieramy te gesty i słowa szczególnie silnie, bo  są zaprzeczeniem istoty zbrodni sprzed lat – są manifestacją takiej Rosji,  której zawsze życzyliśmy jej mieszkańcom.
 
Jesteśmy obywatelami Państwa Polskiego, ale i duchowymi dziećmi papieża Polaka – Jana Pawła II. To dziedzictwo zobowiązuje nas do zabrania głosu, niepozostawienia tej solidarności bez odpowiedzi.
 
Dlatego zwracamy się do rosyjskiego narodu: niech ta nowa krew rozlana pod Katyniem nas połączy, niech pomoże nam pojednać się ze sobą. Niech będzie znakiem nowego początku w relacjach polsko-rosyjskich, relacjach nieobarczonych nieufnością, kłamstwem i urazem. Niech Polacy i Rosjanie wspólnie staną się dla świata przykładem wzniesienia się ponad okrutny los. Bo wierzymy, że łączy nas to samo przekonanie: zło nie zwycięży, zło będzie dobrem przezwyciężone!
 
Za to dobro, którego od Was doświadczamy w tych dniach, z całego serca dziękujemy. Jesteśmy pełni nadziei, że wspólnie możemy budować dobro w przyszłości – dla Polski, dla Rosji, dla Europy i świata.
Zdzisław Jurkowski, Ks. prof. Jan Szczepaniak, Aleksander Galos, Bartłomiej Sienkiewicz
Fundacja Badań Europejskich
“Sarmacja” w Krakowie
Małgorzata Nocuń, Andrzej Brzeziecki


“Nowa Europa Wschodnia”
 
Ks. Adam Boniecki
“Tygodnik Powszechny”
 
Marek Dziewięcki
Onet.pl
††††††††††††††††††††††††
Wpisał Monitorpolski 11.4.2010

W ostatniej rozmowie z Jane Burgermeister dziennikarka poinformowała mnie, że NWO wypowiedział Polsce wojnę. Nie znaczy to, że jest jeszcze za późno by się uratować, a nawet wygrać. Ale mamy mało czasu – należy informować Polaków o tym co się dzieje, o przyczynach kryzysów, tworzeniu rządu światowego, o depopulacji, szczepionkach itd. Z naszej strony ma być to prawdziwa wojna informacyjna, jako że nie mamy innych możliwości. Musimy się zdać na okrojoną i pozbawioną głowy armię, mając nadzieję że polskie dowództwo szybko się zregeneruje.
Optymizmem napawa reakcja ludzi na to co się stało, że na ulice wyszły miliony – nie po to by pożegnać wspaniałego prezydenta, ale po to by dać wyraz solidarności z naszą Ojczyzną, naszą wiarą i naszym słowiańskim pochodzeniem. Wszyscy czują, jeśli nie w sposób oczywisty, to podświadomie, że katastrofa była zamachem na Polskę. Symbolicznie w sposób zgodny z okultystycznym działaniem NWO dokonano zamachu na elity w miejscu, w którym 70 lat wcześniej przeodkowie tychże samych potworów dokonali mordu na elicie wojsowej, naukowej i duchowej Polski. Niech ten ruch będzie dla nich zgubą. Jak najszybciej trzeba intronizować Jezusa Chrystusa na Króla Polski – wtedy żaden ich prezydent czy premier nie będzie miał mocy. Trzeba działać szybko i zdecydowanie.

†††††††††††††††††††††††

Wpisał patriota 11.4.2010
Mam nadzieję, że ktoś poprowadzi dokładne śledztwo i dojdzie prawdy. A nie jak z śmiercią gen. Sikorskiego- wielka zagadka. Zginął Kwiat Polskiej Inteligencji, potraktujmy tę sprawę poważnie! Historia wróciła. Ale 70 lat temu ktoś jej pomógł i teraz uważam, że było podobnie. Rosja, wybiera dobry czas dla zapisywania kart, bolesnych kart Polskiej historii. Kwiecień- śmierć Papieża Jana Pawła II, rocznica Katynia, do tego duetu dołącza katastrofa, która “zjada” 96 ważnych Polaków. Polska inteligencję… Łączę się w żalu, z rodzinami zmarłych.

===================
od pb: […] nie umniejszajmy tamtej tragedii, gdzie tylko w Zbrodni Katynskiej (kilka lub kilkanascie miejsc kazni) zginelo kilkadziesiat tysiecy Polakow; do tego trzeba dodac eksterminacje polskich elit przez hitlerowcow, w czasie i podczas II ws (tez kilkadziesiat tys.) oraz za zydokomuny eksterminacje patriotow ocalalych z wojny (pare- do kilkaset tys.) = jakby nie patrzec wszystkie ofiary tamtej Golgoty PL polegly z planow judeocentrykow (zydowskie nkwd, syjonistyczny hitleryzm, zydokomuna po II ws) = jesli smolensk to konspiracja, kto za nia stoi? trudno patrzec na flagi sprawcow bo wlasnie kompleks jot ma sie zdrowo na zachodzie, wschodzie i w samej Polsce
†††††††††††††††††††††††††††

Parlamentarzysta izraelski: Naruszono szabat wysyłając kondolencje do Polski

Aktualizacja: 2010-04-11 6:52 pm
Szef parlamentarnej komisji finansów izraelskiego Knessetu, Moshe Gafni skrytykował rząd za zbyt szybkie przesłanie Polsce kondolencji w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem. Gafni powiedział, że przesłanie kondolencji natychmiast po otrzymaniu potwierdzonych informacji o wypadku i ofiarach, było naruszeniem żydowskiego szabatu.
“Nie było potrzeby tak szybkiego wydania depeszy z kondelencjami, co odbyło się w sposób uwłaczający Izraelowi, gdyż depesza wysłana została w środku trwania szabasu.” – powiedział Gafni, dodając, że “Głowa państwa pogardziła szabasem i zbezcześciła go.”
Źródła izraelskie oraz portale dotyczące mieszkających w Polsce Żydów wskazują również na inny fakt, że “żydowska delegacja z Polski, w skład której wchodził Główny Rabin Michael Schudrich, uniknęła niechybnej śmierci odmawiając lotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim, gdyż naruszało to szabat.” Jak stwiedził warszawski rabin Meir Stembler: “Delegacja odwołała udziału [w uroczystościach] zdając sobie sprawę, że samolot miał lecieć podczas szabatu.”
……………………..

Izraelski samolot linii El-Al odleciał z lotniska JFK w czasie obowiązywania najsurowszego zakazu po wydarzeniach 9-11

Aktualizacja: 2010-03-17 1:15 pm
W dniu 11 września 2001 roku, w czasie obowiązywania całkowitego zakazu poruszania się w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych, dopuszczono do odlotu wypełnionego pasażerami samolotu izraelskich linii El-Al – pisze serwis Wayne Madsen Report. […]
……………………..

Protest międzynarodowych linii lotniczych przeciwko praktykom rabinackim na izraelskim lotnisku

Aktualizacja: 2009-09-7 10:58 pm
Przedstawiciele wielu międzynarodowych linii lotniczych złożyło protest do izraelskich władz nadzorujących porty lotnicze – Israel Airports Authority – IAA, przeciwko stosowanej na lotnisku Ben Gurion w Tel Awiwie praktyce przetrzymywania pasażerów w samolotach na czas wyładowywania ładunków, jeśli samolot przewoził ciała osób zmarłych. […]
††††††††††††††††††††††††

Reakcje świata czytaj całość

USA: To ogromna strata dla świata
W specjalnym, opublikowanym po katastrofie Tu-154 oświadczeniu prezydent USA Barack Obama podkreślił wybitną rolę Lecha Kaczyńskiego w walce Polski o wolność i więzi przyjaźni, wiążące go z Ameryką. “Dzisiejsza strata jest ogromnym ciosem dla Polski, Stanów Zjednoczonych i dla świata. Prezydent Kaczyński był wybitnym mężem stanu, który odegrał kluczową rolę w ruchu Solidarności i był szeroko podziwiany w USA jako przywódca oddany sprawie postępu, wolności i ludzkiej godności. Wraz z nim zginęło wielu najwybitniejszych cywilnych i wojskowych przywódców, którzy przyczynili się do inspirującej demokratycznej transformacji Polski. Łączymy się z polskim narodem w żałobie z powodu ich odejścia” – głosi oświadczenie amerykańskiego prezydenta.
“Jesteśmy dziś pogrążeni w wielkim smutku w Ameryce. USA łączą z narodem Polski głębokie i nierozerwalne więzi. Więzi te reprezentuje siła naszego sojuszu, przyjaźni między naszymi narodami i nadzwyczajny przyczynek Amerykanów polskiego pochodzenia, którzy pomogli ukształtować nasz naród” – czytamy w oświadczeniu. W sobotę rano Obama zatelefonował do premiera Tuska, składając mu kondolencje z powodu śmierci prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonki. – Nasze myśli i modlitwy są z rodziną Kaczyńskich, z bliskimi tych, którzy zginęli w tragicznej katastrofie, i z całym polskim narodem – powiedział prezydent USA.
Wielka Brytania: Cały świat pogrążony w szoku
Cały świat jest pogrążony w smutku z powodu śmierci polskiego prezydenta, jego małżonki i wszystkich, którzy im towarzyszyli – powiedział premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. Szef brytyjskiego rządu przerwał kampanię wyborczą, którą prowadzi tego dnia w Szkocji, by złożyć hołd prezydentowi Polski. Przywódca brytyjskich konserwatystów David Cameron mówił w sobotę o “bardzo czarnym dniu dla Polski”. Lecha Kaczyńskiego nazwał “bardzo odważnym polskim patriotą”, podkreślając jego zasługi dla wolności, wierność przekonaniom i wielką wiarę, jaką pokładał w swoim kraju.
Królowa Elżbieta II głęboko zasmucona
Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła głęboki smutek po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie samolotu, do której doszło w sobotę pod Smoleńskiem. Kondolencje złożył też książę Karol, brytyjski premier i władze Irlandii. “Z głębokim smutkiem dowiedziałam się o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszej damy Pani Kaczyńskiej” – oświadczyła brytyjska monarchini w liście do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. “Przy tej smutnej okazji przypominam sobie długą i budzącą szacunek karierę prezydenta Kaczyńskiego w służbie państwu oraz jego rolę w ruchu Solidarności” – napisała. „Śmierć wielu innych pierwszoplanowych polskich osobistości, w tym byłego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, pogłębia tę tragedię. Chciałabym złożyć moje najgłębsze kondolencje całemu narodowi polskiemu” – oświadczyła królowa.
Lech Kaczyński był z oficjalną wizytą w W.Brytanii w listopadzie 2006 r. i odwiedził wówczas Elżbietę II w Pałacu Buckingham. Wcześniej przebywał w Londynie jako prezydent Warszawy. W ub.r. do Londynu przyjechała Maria Kaczyńska w związku z festiwalem kultury polskiej Polska!Year, który był jej inicjatywą. Także Ryszard Kaczorowski kilka razy był zapraszany do Pałacu Buckingham na oficjalne przyjęcia.
Rosja: Tragedia dla dwóch narodów
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przesłał na ręce marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego kondolencje w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem. Potwierdził wszystkie tragiczne informacje dotyczące ofiar katastrofy. – Jesteśmy teraz razem z całym narodem polskim – powiedział prezydent Rosji. Dodał, że jest to także tragedia dla Rosjan. – Dzisiejszy dramat jest tragicznym zbiegiem okoliczności, który sprawia, że jego miejsce staje się mistyczne. Prezydent Rosji zapewnił, że zrobi wszystko, aby wyjaśnić okoliczności katastrofy.
Z premierem Donaldem Tuskiem rozmawiał po katastrofie Władimir Putin, a o tragedii dla obu narodów mówił przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow.- Jest to ogromna tragedia dla całego narodu polskiego. Zginął szef państwa. Niezależnie od jego poglądów politycznych i przynależności partyjnej, pogrążyliśmy się w bólu razem z polskim narodem – oznajmił Kosaczow. Rosyjski parlamentarzysta wyznał, że jest w szoku. – Katyń zabrał nowe ofiary – podkreślił.
Ukraina: Smucimy się z rodzinami ofiar
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złożył Polakom wyrazy współczucia w związku ze śmiercią Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem.
“Z wielkim żalem i trudnym do wyrażenia bólem przyjęto na Ukrainie tragiczną wieść o katastrofie samolotu, w którym przebywał prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką oraz przedstawicielami politycznego i duchowego kierownictwa państwa” – napisano w oświadczeniu opublikowanym przez kancelarię prezydencką w Kijowie.
“W tym okresie głębokiej żałoby podzielamy ból straty, którą poniósł zaprzyjaźniony naród i smucimy się wraz z rodzinami ofiar. W imieniu narodu Ukrainy i w moim własnym proszę przekazać wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia rodzinom i bliskim tych, którzy zginęli i całemu narodowi polskiemu” – podkreślono w oświadczeniu prezydenta Janukowycza.
Niemcy w szoku
Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle jest głęboko zszokowany śmiercią prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. To “tragiczne godziny” dla sąsiedniego narodu – oświadczył w sobotę szef niemieckiej dyplomacji przebywający z wizytą w RPA. – Niemcy głęboko łączą się w tej godzinie z Polakami – oświadczył Westerwelle. I zaznaczył, że poznał prezydenta Kaczyńskiego jako mądrego i energicznego partnera do rozmów i również osobiście mocno odczuwa jego śmierć. Wraz z Kaczyńskim i innymi ofiarami tej “tragicznej katastrofy” także cała Europa straciła osobowości, na których można było budować, “kiedy było trzeba” – oświadczył szef niemieckiego MSZ.
“Do głębi wstrząśnięta” katastrofą jest też Angela Merkel. Dodała, że wyda oświadczenie w tej sprawie w późniejszych godzinach po powrocie do Berlina. Na 14.30 zapowiedziano spotkanie niemieckiej kanclerz z prasą. Merkel przebywa w sobotę przed południem w dowództwie operacyjnym Bundeswehry w Poczdamie.
Izrael: Dzielimy z Polakami głęboki ból
Przedstawiciele izraelskich władz złożyli w sobotę Polakom kondolencje po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podkreślili przy tym, że był on uważany za przyjaciela państwa żydowskiego.Kondolencje przesłano nie zważając na trwający szabas, co zdarza się wyjątkowo rzadko – podkreśla agencja AFP.
W oświadczeniu przekazanym stronie polskiej przez ambasadę Izraela, prezydent Szimon Peres wyraził poruszenie katastrofą i złożył Polakom wyrazy współczucia. Jak zaznaczył, wiadomość o śmierci Lecha Kaczyńskiego, jego żony i pozostałych przedstawicieli władz RP przyjęto w Izraelu z “olbrzymim bólem, szokiem i zdumieniem”. “Katastrofa jest ciężkim ciosem dla narodu polskiego i całego świata” – napisano.  “Prezydent Kaczyński i jego małżonka Maria przyczynili się do pogłębienia relacji między narodami polskim i żydowskim, mieli również olbrzymi wkład w zabliźnianie ran przeszłości oraz budowanie wspólnej i lepszej przyszłości” – podkreślił Szimon Peres.
– Rząd i obywatele Izraela wyrażają głęboki żal po tragedii. Dzielimy z Polakami głęboki ból – oświadczył ze swej strony premier Benjamin Netanjahu. – Znałem prezydenta Kaczyńskiego jako wielkiego polskiego patriotę i wielkiego przyjaciela Izraela. Wielce przyczynił się do otwarcia nowej karty w stosunkach między Polakami a Żydami – powiedział premier Izraela.
“Jesteśmy zszokowani jego tragicznym odejściem. Nasze serca są wraz z Polakami” – brzmiało oświadczenie szefa izraelskiej dyplomacji Awigdora Liebermana. “Był prawdziwym przyjacielem Izraela i ludu żydowskiego. Dowiódł tego wiele razy, szczególnie nawiązując z nami ważny sojusz strategiczny” – podkreślił minister.
“Jestem do głębi poruszony, wyrażam moje najszczersze kondolencje dla Polski” – dodał ze swojej strony szef resortu obrony Ehud Barak. Minister złożył też hołd dowództwu polskiej armii, które poniosło śmierć wraz z prezydentem Kaczyńskim, gdy pod Smoleńskiem rozbiła się rządowa maszyna.
Gruzja: Kaczyński był naszym bohaterem
– Jestem wstrząśnięty – powiedział na antenie CNN prezydent Gruzji Miheil Saakaszwili. – Prezydent Kaczyński był jednym z największych przyjaciół, jakich miałem. A nie jest łatwo mieć przyjaciół w polityce – podkreślił. – To ogromne strata nie tylko dla Polski, ale i Gruzji. (…) Gdy Gruzja była bombardowana przyleciał do Tbilisi, mimo że mu to odradzano (…) Wykazał się ogromną odwagą – dodał prezydent Gruzji.
– Nigdy, przenigdy nie zapomnimy tego, co prezydent Kaczyński zrobił dla nas w najtrudniejszym momencie naszej historii (…) Dla mnie jest bohaterem i wielkim osobistym przyjacielem – mówił Saakaszwili. – Lech Kaczyński był duszą Polski, ale myślę, że polska dusza nigdy nie zginie – zakończył.
– Prezydent Micheil Saakaszwili polecił nadać pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu tytuł i order Narodowego Bohatera Gruzji – poinformowały później w sobotę służby prasowe kancelarii prezydenckiej w Tbilisi.
Czesi: Okrutne wydarzenie
O szoku i ogromnej tragedii mówił po wieści o katastrofie prezydent Czech Vaclav Klaus. – To ogromna tragedia i wielka strata – powiedział Klaus i dodał, że „stracił prawdziwego przyjaciela”. – Tragiczna śmierć polskiego prezydenta, jego małżonki i innych osób jest okrutnym wydarzeniem, które mną wstrząsnęło, zszokowało mnie, zasmuciło i dotknęło osobiście – mówił czeski przywódca. Powiedział, że Lech Kaczyński był wielką osobowością, synem polskiego ludu i nieprzeciętnym człowiekiem.
Słowacja: Kondolencje dla bratniej Polski
Prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz określił Polskę jako „bratni kraj” i złożył narodowi polskiemu kondolencje. “W tych chwilach, które wstrząsnęły całym polskim narodem i rodzinami w żałobie, wyrażamy najgłębsze kondolencje pogrążonej w smutku i bratniej Polsce” – brzmi oświadczenie słowackiego prezydenta, przesłane marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu. Kondolencje na ręce ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego złożył też szef słowackiej dyplomacji Miroslav Lajczak. – To ogromna tragedia, która dotknęła nas wszystkich. Zapewniam Pana, że Słowacja, jako sąsiad i dobry przyjaciel, w tych trudnych chwilach stoi przy Polsce i zrobi wszystko, co możliwe, aby złagodzić skutki tego tragicznego wypadku – powiedział Lajczak.
Litwa: Nasze relacje były wspaniałe
Do kondolencji ze świata dołączyli się Litwini. – Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite złożyła w sobotę najgłębsze kondolencje narodowi polskiemu. Z kolei były litewski prezydent Valdas Adamkus przypomniał, że Lech Kaczyński był związany z narodem litewskim i opowiadał się za silnym strategicznym partnerstwem polsko-litewskim.
– Żywił sympatię do Litwinów i nasze relacje były wspaniałe – powiedział Adamkus. Agencja BNS przypomina, że prezydent Kaczyński w czwartek był z wizytą na Litwie.
Łotwa: Wszyscy Łotysze pochylili głowy
Prezydent Łotwy Valdis Zatler, premier Valdis Dombrovskis i szef MSZ Maris Riekstins wysłali do Polski kondolencje po tragedii pod Smoleńskiem.
Prezydent Zatlers wysłał kondolencje na ręce marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego dla całego narodu polskiego. “Mój polski odpowiednik Lech Kaczyński i jego żona Maria byli prawdziwymi przyjaciółmi Łotwy. W imię tej przyjaźni wszyscy Łotysze pochylili głowy na znak żałoby, gdy Polacy tak nagle i tragicznie stracili swoich najbliższych i najwyższe władze” – napisał Zatlers.
Premier Dombrovskis i minister Riekstins wysłali listy kondolencyjne z głębokimi wyrazami współczucia do premiera Donalda Tuska i szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego.
Białoruś: Wielkie nieszczęście na bliskie państwo
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w imieniu narodu białoruskiego i swoim własnym przekazał na ręce marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar katastrofy samolotu, w której zginął też prezydent Lech Kaczyński.
“Wielkie nieszczęście spadło na bliskie nam państwo, z którym Białoruś wiążą dawne, serdeczne, historyczne i kulturowe stosunki” – cytuje tekst kondolencji oficjalna agencja BiełTA.
Podkreśla się w nich “uczucie głębokiego żalu po prezydencie i obywatelach Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zginęli tragicznie w katastrofie lotniczej”.
“Rozumiemy, jakie niepowetowane straty narodowi polskiemu przyniosła ta tragedia” – zaznaczył prezydent Łukaszenka, przekazując wyrazy “poparcia i głębokiego współczucia”.
††††††††††††††††††††††††
Rabini opłakują Lecha Kaczyńskiego
Lech Kaczyński był przyjacielem Żydów w słowach i czynach – napisało w oświadczeniu opłakującym zmarłego prezydenta EuropejskieCentrum Rabiniczne w Brukseli (RCE). Za prezydenta i ofiary katastrofy w Smoleńsku modlili się też żydzi w synagodze Nozyków w Warszawie. “Będzie nam brakowało tego przywódcy, którego łączyły bliskie stosunki ze wspólnotą żydowską i Izraelem, zarówno gdy był prezydentem Warszawy, jak i Polski” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w imieniu RCE przez rabina Leviego Matusofa. “Wspominamy go jako wielkiego przyjaciela i narodowego przywódcę, wspominamy ciepło jego sympatię wyrażaną nie tylko w słowach, ale i w konkretnych czynach” – napisał rabin.
czytaj dalej
†††††††††††††††††††††††
Czy polskiego prezydenta zamordowano w ukartowanej katastrofie samolotu?
James Buchanan 11.4.2010
Żydom nie podobało się, że Prezydent Kaczyński miał „antysemitów” w swej koalicji rządowej. Całośc po angielsku na znanej witrynie antysyjonistycznej, Rebel News.
††††††††††††††††††††††††††††
Nadesłał Zbigniew Romański 11.4.2010
KATYŃSKA TRAGEDIA XXI w. OFIARA Z ŻYCIA 87 POLAKÓW-PATRIOTÓW ZA PRAWDĘ…, nie tylko katyńską
Ponad 2000 lat temu, Chrystus oddał Życie za PRAWDĘ… Dzisiaj w XXI wieku wielcy Polacy składają swoje Życie w ofierze za PRAWDĘ nie tylko KATYŃSKĄ… Ta tragedia ma także inny wymiar dla mnie…., jest to cena największej OFIARY z ZYCIA UCZCIWYCH POLAKÓW – intelektualistów w obronie PRAWDY nie tylko KATYŃSKIEJ. Myślę, że z tego wydarzenia wszyscy ludzie na całym świecie wyciągną, właściwe, “duchowe” lub co najmniej “psychologiczne” wnioski.
Putin i Miedwiediew,  mają  teraz możliwość ukazać światu swoją wielkość jeżeli uznają w pełni  PRAWDĘ KATYŃSKĄ i odetną się od swoich politycznych poprzedników, którzy byli zwolennikami totalitarnego systemu opartego na pogardzie i nienawiści do człowieka szukającego PRAWDY. Myślę, że ten cud się wydarzy!  Jeżeli tak się stanie, zarówno PUTIN jak i MIEDWIEDEW zyskają w oczach ludzi całego świata wielkie uznanie i zdobędą ogromną zasługę…, czego im życzę.
Jeżeli chodzi o naszego nowego PREZYDENTA, to powinien nim zostać Jarosław KACZYŃSKI  /jeżeli oczywiście naród go wybierze/ aby kontynuować w ”lepszym” stylu dzieło swojego brata, przy wsparciu wszystkich pozostałych polityków z innych opcji politycznych. Do takie wniosku doszedłem wczoraj, słuchając wypowiedzi różnych osób w wielu programach telewizyjnych, szczególnie  osób związanych  z polityką, którzy byli wcześniej nawet zdecydowanymi przeciwnikami Lecha Kaczyńskiego /PIS-u/ i jego sposobu rządzenia Polska.
Bardzo ładnie na temat zasług śp. Lecha Kaczyńskiego mówiła prof. Jadwiga Staniszkis, która w przeszłości obiektywnie i zarazem krytycznie punktowała naszego prezydenta, PIS, PO, SLD i innych.
†††††††††††††††††††††
Wpisał Monitorpolski 10.4.2010
Co pisze Jane Burgermeister, w skrócie:
Śmierć Sławomira Skrzypka, prezesa NBP w katastrofie samolotowej może zmienić polityke monetarną Polski. Był on kluczową postacia, która umozliwiała Polsce przeprawę przez rozpad ekonomiczny, który dotkął USA i Europe. Razem z ministrem finansów nalegał na to by nie Polska nie rozszerzała kredytu z Miedzynarodowego Funduszu Walutowego poza 20.5 miliarda dolarów.
Dodatkowo sercem opozycji wobec wejścia Polski do strey Euro, a jak wiadomo jest to waluta kontrolowana przez globalnych bankierów.
W piątek, na dzień przed tajemniczą katastrofą samolotu w Rosji, bank centralny zainterweniował na rynku walutowym by osłabic złotego, co w efekcie ma pomóc Polsce poprzez poprawę konkurencyjnosci w eksporcie.
Skrzypek popierał także wzrost stopy odstetek by zatrzymać napływ kapitalu, który jest m.in. przyczyną bańki rynku nieruchomości.
Strategia moneterna, którą przyjął Skrzypek mogła wywołać sprzeciw globalne “elity”, które generalnie promują rozwiązania zmierzające do osłabienia ekonomii krajów, przemysłu i bazy eksportowej, a przez to powodują ich zadłużenie, co w efekcie umożliwia zarządzanie przez Międzynarodowy Fundusz walutowy bądź Unię Europejską.
Jak podaje Infowars.com (strona Alexa Jonesa, przyp. M.P.) nadchodzące czerwcowe spotkanie grupy Bilderberg skupi się na utworzeniu rządu światowego bazującego na strukturze ONZ i MFW, która zostanie utworzona na ruinach kryzysu ekonomicznego, który zostął wykreowany przez syndykat korporacyjny Bilderberga.
W zeszłym roku spotkanie grupy Bilderberg poświęcone było przekształceniu Światowej Organizacji Zdrowia w globalne ministerstwo zdrowia.
Wiele osób, które stało za tzw. “pandemią” świńskieg grypy wliczając w to prezesa Novartisu Daniela Vesella i austriackieo Kanclerza Wernera Faymanna, było cżonkami spotkania Bilderbergu w Atenach w ubiegłym roku.
W spotkaniahc bierze udział starannie wyselekcjonowana grupa masonów skupiona wokół Dawida Rockefellera. Mają oni dopracować plany “elit” dominacji nad światem.
Polska Minister Zdrowia była jedyną w europie, która nie zamówiła szczepionek na świńską grype.
Inerwencja prezesa NBP w celu dewaluacji złotego, co było popierane przez prezydenta Lecha kaczyńskiego, który również zginął w katastrofie, mogła wywołać zaniepokojenie Bilderberga, gdyż mogłoby to być precedensem dla innych krajów.
Jak podał Wall Street Journal, Skrzypek niedawno nazwał złotego “bardzo dobrym absorberem szoku”, co oznacza, że dewaluacja może odizolować ekonomię od finansowego kryzysu sztucznie wytworzonego przez globalistów.
Wall Street Journal podał, że obecnie kilka krajów kwestionuje wejscie do strefy Euro, są to Czechy, Bułgaria, Węgry i Rumunia.
Kraje, które przyłączyły się do strefy Euro nie są już w stanie zdewaluować walut, co oznacza, że ich przemysł staje się mało konkurencyjny – co skutkuje obniżeniem eksportu, zwiększeniem bezrobocia, długu i deficytu handlowego (…)
Niektórzy eksperci sugerują by Grecja powróciła do Drahmy, którą powinno się szybko zdewaluować by uniknać ekonomicznego upadku wewnątrz strefy Euro, głównie na skutek implozji kredytowej.
Gazeta globalistów The Financial Times podaje, że polska interwencja w rynek walut, która miała miejsce w piątek, może spowodować podobne posuniecia w innych krajach, a to z kolei oznaczałoby potężny cios dla planów globalistycznych w celu kontroli ekonomii krajów europejskich. Całość po angielsku