C. d. sadu kapturowego nad agentem wplywu

Date:      Mon, 09 Nov 2009 08:20:53  AM PST
From:      Piotr Bein
To:      klub@pralniakrakow.pl
Subject:  Re: Fw: sprostowanie

Drogi Grzesku

Twoj email i nastepujace sprostowania beda na blogach grypa666 i piotrbein.

Zakladam, ze reprezentujesz krakowski Klub Pralnia i jestes capricornus na prawda2, bo 8.11.2009 o 22:58 pisze on w watku pt. “Piotr Bein – Podupadły naukowiec czy agent wpływu?”:

“Oświdczam, że w klubie Pralnia w Krakowie nie są rozprowadzane jakiekolwiek materiały z nagraniami ze spotkań Pana P.Beina. Nie sprzedajemy także żadnych materiałów ze spotkań z Jane Burgermeister ponieważ nie dysponujemy takimi.”

Ponadto capricornus dolaczyl do obrzucania mnie blotem na prawda2, co wkleje do wpisu na blogach [patrz pod podwojna linia na dole] a tu pomijam to co wpisy na prawda2 zawieraly “jedynie”. Jesli jestes capricornus, to nawet nie zaslugujesz na moja odpowiedz.

1. Wystapienie Beina w Pralni
Zapedzilem sie, nie ma na prawda2 stwierdzenia, ze sie wpakowalem w parade w Pralni. Mozliwe ze sie pomylilem (pracuje kilkanascie godzin na dobe pod presja sprawy i otaczajacej glupoty, jak np. na prawda2.info, gdzie “Niewielu osmiela sie to robic…”) …albo bylo to gdzie indziej, np. w otrzymanych oszczerczych emailach.

2. Rzekome rozprowadzanie materialow grypa666 przez Pralnie
Znajomy przyslal mi kopie swego emaila do swych znajomych, informujacego ze moga wspierac blog grypa666 i edukowac sie kupujac nasze dvd w Pralni. Poniewaz nie bylo racjonalnej odpowiedzi ze Swinskiej Sprawy ani z Pralni na moja wzmianke o tym do Michala, zamiescilismy w koncu ostrzezenie na naszym blogu. Twoje oswiadczenie ponizej wystarcza, jednak musimy utrzymac ostrzezenie na grypa666, bo ktos rozpuszcza falszywe informacje o nabywaniu naszych dvd w Pralni.

3. Wspolorganizatorzy w Grotesce
Jako wspolorganizator, Pralnia tym bardziej odpowiada za swe szkalujace mnie wypowiedzi na prawda2, tyczace spotkan w Pralni i Grotesce. O moim planowanym wystapieniu w Grotesce wiedzial glowny organizator Michal Siemaszko ze Swinskiej Sprawy. Prosze wyjasniac u niego. Michal kilka tygodni przed Groteska upewnial sie, ze bede dyspozycyjny na nadchodzace spotkania, m.in. w Krakowie. Z tego powodu odwleklem wyjazd z Polski, co zostalo przychylnie przyjete takze przez in. czlonkow Swinska Sprawa. Figurowalem w ogloszeniu na grypa666 o spotkaniu w Grotesce. Michal nie oponowal, nie przyslal mi zmiany programu (usuniecie Beina). Na spotkaniu w Pralni Michal dal mi 270 zl na pokrycie kosztow podrozy i hotelu na tamto spotkanie w Pralni, plus ‘zaliczke’ (wypadlo 90 zl) na nastepne spotkanie, w Grotesce. Zapytany w Grotesce, gdzie sa fundusze na moj hotel i przejazd dalej, Michal wskazal na te zaliczke (ponioslem koszty ok. 240 zl). Nie rozumiem wiec skad pomowienia o nieproszonym wejsciu na jakiekolwiek zebrania.

Szczerze, nie zdawalem sobie sprawy albo w nawale pracy redakcyjnej przegapilem, ze Pralnia byla wspolorganizatorem, za co serdecznie przepraszam, tym bardziej ze jak pisalem w sprawozdaniu spotkanie uwazam za bardzo udane. Jesli Michal Siemaszko potwierdzi (i wymieni innych wspolorganizatorow w Grotesce?), z przyjemnoscia sprostuje i te fakty.

Dlaczego nie odezwales sie wczesniej, gdy trzeba bylo zamknac usta ‘sadowi kapturowemu’ na prawda2, gdy opublikowalem:
Burgermeister w Polsce 26-28 października 2009
oraz wkrotce po tym:
„Sympatetyk” fnbg szantażuje Beina za „antysemityzm”

Wybacz, nie znam was z Pralni (poza podaniem reki na spotkaniu) i nie mam nawet e-adresow, a Michal Siemaszko jak widac od razu nie przekazal, tylko przyczynil sie do zaognienia sytuacji — nie pierwszy raz. Partnerzy? Nie, dziekuje… Nie moge sie doczekac wyjazdu.

Ja zamieszcze oba sprostowania, a ty doslesz wyjasnienie do publikacji, dlaczego partnerzy z Pralni nie wstawili sie za mna gdy zaatakowal Dratewka & Co. z oszczerstwami i insynuacjami dot. spotkania w Pralni i Grotesce, gdzie byliscie wspolorganizatorami. Ba, dolaczyliscie do ‘sadu kapturowego’…

Pozdrawiam zyczac owocnej pracy
Piotr Bein
………………………………………………
Quoting <monitorpolski@yahoo.com>:
—– Forwarded Message —-
From: “klub@pralniakrakow.pl” <klub@pralniakrakow.pl>
To: monitorpolski@yahoo.com
Sent: Mon, November 9, 2009 8:11:26 AM
Subject: sprostowanie

Szanowny Panie Piotrze
Jeżeli ma Pan trochę honoru i nie chce narazić na utratę wiarygodności prowadzonej przez siebie poważnej akcji, zamieści Pan na swojej stronie głównej sprostowanie.

Klub Pralnia nie prowadził i nie prowadzi żadnej dystrybucji nagrań ze spotka Pana a także z wystąpień Jane Burgermeister. Mam nadzieję, że wpis na Pańskiej stronie był wynikiem wprowadzenia Pana w błąd. Podkreślam również, że na stronie Prawda2info, nie została podana informacja, że : jak Pan to ujął, wpakował się Pan na spotkanie w Pralni. Wpis na tejże stronie zawierał jedynie informację, że nie był Pan przez nas jako współorganizatora spotkania z J.Burgermeister, zaproszony na to spotkanie. I tego dotyczył. Co więcej w innym miejscu tej samej dyskusji na tamtej stronie znajduje się info, że był Pan gościem spotkania w klubie Pralnia, zorganizowanego specjalnie dla Pana.

Możemy różnić się w poglądach ale na razie staram się nie dopuścić myśli, że może Pan posługiwać się świadomie kłamstwem i liczę, że sprostuje Pan błędne informacje na swojej stronie.

z poważaniem
Grzegorz
============================================================
Wpisy capricornusa na watku pt. “Piotr Bein – Podupadły naukowiec czy agent wpływu?”
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9626&postdays=0&postorder=asc&start=0

capricornus 08:08, 03 Lis ’09
Bardzo sią cieszę, że został założony ten temat ponieważ nie dowiedziałbym się o tych wpisach Pana Beina. Poczułem się wywołany do tablicy. Jako klub Pralnia w Krakowie byliśmy współorganizatorem spotkania w Grotesce. Spotkania, na które podkreślam nie zapraszaliśmy Pana Beina. Jedynym zapowiedzianym gościem była Pani Jane Burgermeister. Uważamy, że 130 osób około, które były to nie sukces ale nie takźle biorąc pod uwagę, że nie tak jak na spotkaniach StopCodexu gdzie zaproszonych prelegentów było wielu, tutaj była nim tylko Pani Burgermeister więc było to z założenia mniejsze przedsięwzięcie. Dlatego bilety zostały skalkulowane po 15 zł tylko dla pokrycia kosztów ( nie udało się niestety ) . A teraz co do wypowiedzi Pana Beina. Nie podoba mi się, że stawia nas po jakiejś drugiej stronie barykady i będę to musiał na jego blogu poruszyć lecz najpierw z szacunku dla czytelników tej strony wyjaśnię :
1. Jak wcześniej wspomniałem Pan Bein nie był przez nas zapraszany jako gość i niestety tylko błąd drugiego współorganizatora pozwolił na to, że wystapił na scenie czego niestety żałuję.
2. Pani J.Burgermeister nie miała żadnej osobistej ochrony. Spotkanie było zabezpieczane przez firmę ochroniarską z prostego powodu. Jako współorganizatorzy byliśmy odpowiedzialni za ewentualne szkody i nie chcieliśmy dopuścić do jakiejkolwiek prowokacji.
3. Jak już wspomniałem Pani JB była jedynym gościem i mówienie przez P.Beina, że w przeciwieństwie do Warszawy nikt jej nie przerwał jest głupotą ponieważ nikt oprócz niej nie miał występować więc nie musiała ograniczać czasowo swojej prelekcji.
4. Koszt organizacji był wyższy niż to się Panu Beinowi zdaje a jego prowokacyjne wpisy mogą tylko zniechęcić ludzi do uczestnictwa w innych współorganizowanych przez nas spotkaniach.
Jeszcze raz dziękuję autorowi tego tematu za założenie go i zwrócenie uwagi na problem.

capricornus 17:24, 03 Lis ’09
Szewczyk D. dla wyjasnienia drobiazgów, podam, że ochrona była zatrudniona przeze mnie. Nie dla ochrony P.Jane Burgermeister ani tym bardziej PB! Podpisywałem wynajem sali i nie miałem najmniejszej ochoty płacić za ewentualne uszkodzenia np foteli. A przy spotkaniach gdzie są pewne emocje wystarczy jeden świr na sali i kłopot gotowy.

Jako klub Pralnia organizowalismy już trochę spotkań na tematy niepopularne, kontrowersyjne czy jak ich tam nie nazwać więc to co opiszę teraz nie jest autocenzurą własnej działalności tylko wyrazem szacunku dla tych, którzy do nas przychodzą.
Około tydzień przed imprezą w Grotesce urządziliśmy Panu Beinowi spotkanie u nas w klubie, sądząc, że będzie miał coś ciekawego do powiedzenia ( naiwność jest cechą ludzką a poza tym spotkania w realu zawsze dają możliwość lepszej oceny prelegenta ). Mam nagranie spotkania ale w przeciwieństwie do nagrań innych spotkań w naszym klubie, które są dostępne na naszej stronie, tego nagrania nie zamieszczę. Krótko wyjaśnię, dlaczego. Jeżeli pragnę zorganizować spotkanie o tematyce religijnej to tak je reklamuję ale jeżeli informuję, że spotkanie będzie na temat szczepień i tematy z tym powiązane to oczekuję, ze osoba zaproszona w takim celu rozumie to tak samo. Niestety na nic zdało się sprowadzanie rozmowy na główny temat a moją rezygnację przypieczętowała odpowiedź Pana Beina udzielona jednej z słuchaczek – Co mamy więc robić w sprawie tych szczepień Panie Piotrze – a Pan Piotr na to – Modlić się, modlić się!

Pan Bein jako neofita musi rozgłaszać swoją wiarę wszem i wobec i sprowadzać do niej każdą dyskusję. Podkreślam, że gościliśmy u nas osoby, z którymi nie zawsze mamy te same poglądy ale zawsze była z tego wartościowa dyskusja oprócz konkretnej prelekcji. W przypadku zaproszenia Pana Beina przyznaję wprost – to był błąd.
Jest on w stanie skompromitować każdy poważny temat i mam wrażenie, że komuś o to właśnie chodzi!!!

capricornus  22:53, 03 Lis ’09
Po przeczytaniu co Pan Bein nawypisywał na swojej stronie a nie mogąc pod jego artykułem dodać komentarza z powodu ich zamknięcia, muszę zainteresowanym wyjaśnić kolejne kilka spraw oprócz swojego wcześniejszego wpisu.
Prawdą jest jak wspomniał Szewczyk D, że klub Pralnia nawet nie został przez niego wspomniany jako organizator. Pisze tam o jakiś 100 euro wciśniętych organizatorom przez J.Burgermeister. Jako współorganizatorowi NIC MI O TYM NIE WIADOMO! Jakieś bzdury o skróconym ponoć wynajmie sali itp. Pisze o jakiś datkach dla organizatorów, o których nigdy nie słyszałem.
Pan Piotr Bein stracił u nas całkowicie wiarygodność. Jest ewidentną piątą kolumną.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/