Mnożą się podejrzane okoliczności wokół katastrofy samolotu Kaczyńskiego

Mnożą się podejrzane okoliczności wokół katastrofy samolotu Kaczyńskiego

http://www.rebelnews.org/opinion/europe/211997-more-suspicious-circumstances-surrounding-kaczynski-plane-crash

James Buchanan 16.4.2010, tłumaczyli i podkreślili Ola Gordon i Piotr Bein

Odzyskano czarne skrzynki z samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem zabijając sporą część polskiego rządu. Jedno źródło donosi: “Rosyjscy urzędnicy mówią, że silniki TU-154 działały bez zarzutu aż do katastrofy w pobliżu zachodniego miasta Smoleńsk. Agencja cytuje szefową Międzynarodowej Komisji Lotniczej (IAC), Tatianę Anodinę. Pożar lub eksplozję na pokładzie również wykluczono na podstawie analizy czarnej skrzynki samolotu i badania odpadów. Na miejscu katastrofy odzyskano jedną czarną skrzynkę, zauważyła Anodina. Jej nagranie jest analizowane wspólnie z polskimi śledczymi.”

Artykuł w brytyjskim Daily Mail mówi:  “… pilot nie wiedział jak był nisko, co jest zagadką dla śledczych gdyż samolot wyposażono w specjalne urządzenie UIS o nazwie Terrain Awareness and Warning System (TAWS) ostrzegające kokpit gdy leci zbyt blisko ziemi.”

Jest to pierwsze wiarygodne wyjaśnienie tego, co poszło nie tak. Również wyraźnie wskazuje, że ktoś, kto wiedział o locie polskiego rządu do Smoleńska mógł dokonać sabotażu TAWS i zabić wszystkich na pokładzie.

Wideo z miejsca wypadku prawdopodobnie minuty po katastrofie z pożarami. Miejsce katastrofy i las wydaje się b. podobny do tych na wideo CNN. Samolot wydaje się być złamany na kilka części, co nie ma sensu przy założeniu, że samolot zwalniał  z podwoziem wystawionym do lądowania. Na obu filmach widać charakterystyczne dla Tu-154 trójkołowe podwozie podskrzydłowe, wypuszczone do lądowania   (ale do góry nogami). Biorąc pod uwagę niską szybkość samolotu i małą wysokość, powinien być sprowadzony na ziemię zgrubsza w jednym kawałku, z jakimiś ocalałymi.

Kilku naocznych świadków we wcześniejszym filmie twierdzilo, że skrzydło samolotu odpadło jeszcze w powietrzu, prawdopodobnie po uderzeniu w drzewa. Las w którym samolot rozbił się wydaje się mieć stosunkowo małe i słabe drzewa i jest mało prawdopodobne by oderwało ono skrzydło od rosyjskiego samolotu. Nikt jeszcze nie pokazał wysokiego drzewa o dużej średnicy, z którym pierwszy raz zderzył się samolot, które mogłoby mu je oderwać. To oczywiście zakłada, że przyczyną awarii nie była bomba ani sabotaż wykonany na skrzydle. Były już bomby terrorystów, które wybuchały, gdy samolot wzniósł się ponad pewną wysokość. Jest możliwe, że bombę ustawiono na gotowość, kiedy samolot osiągnął wysokość przelotową, a następnie wybuchała, gdy samolot zszedł poniżej 2000 stóp (600 m).

Początkowy film z miejsca katastrofy jest ponadto interesujący z powodu czterech strzałów słyszanych w minucie 1:08, 1:17, 1:24 i 1:26. Osoby go rejestrujące miały obawy, że mogą być zastrzelone. Strzały są ważne, ponieważ po bardzo podejrzanej katastrofie Air Force 2 sekretarza handlu Rona Browna w 1996 r. były obawy, że ci którzy przeżyli ten wypadek zostali zamordowani. Specjalista lotnictwa USA, Shelley Kelly wg raportów przeżyła katastrofę w dobrym stanie, ale do szpitala przywieziono ją martwą ze śmiertelnym obrażeniem szyji. Christopher Ruddy doniósł o ranie postrzałowej w czubku głowy Browna. Pierwsi na miejscu wypadku Browna nie byli standardowym personelem  ratowniczym USA, lecz elitarną grupą wojskową, która  przyleciała w dwóch czarnych śmigłowcach [black hawk służb specjalnych].

Co ciekawe, po smoleńskim wypadku wiele zachodnich mediów próbuje przedstawiać Kaczyńskiego jako przyjaciela Izraela, podczas gdy wcześniejsze artykuły na temat Kaczyńskiego i jego rządu w prasie izraelskiej były wrogie, opisywały nowy polski rząd jako “niebezpieczny”.

Artykuł w Jewish Currents pt. “Powrót radykalnej prawicy w Polsce” donosi:

“coś poszło bardzo, bardzo źle w Polsce. Po wyborach we wrześniu ubiegłego roku, grupa o nazwie “Prawo i Sprawiedliwość”, pod przywództwem wieloletniego działacza “Solidarności” i prawicowego polityka o nazwisku Jarosław Kaczyński, pojawiła się jako największa partia w sejmie. Zwycięstwo w następnym miesiącu w wyborach prezydenckich poszło do identycznego bliźniaka Kaczyńskiego, Lecha … Kaczyńscy utworzyli koalicję z agrarną grupą populistyczną o nazwie “Samoobrona” i radykalną partią prawicową o niewinnej nazwie “Liga Polskich Rodzin”. Uprzejmi dziennikarze zachodni określili ten rząd “centroprawicowym” lub “konserwatywnym”, ale trudno jest znaleźć coś centrowego w będących dzisiaj u władzy w Warszawie. Nawet europejskie partie głównego nurtu konserwatywnego publicznie wypierały się jakichkolwiek związków z Prawem i Sprawiedliwością (nie wspominając o dwóch innych członkach koalicji). Mówiąc prościej, teraz Polską rządzi skrajna prawica, a ludzie powszechnie uznawani za marginalnych i niebezpiecznych nawet rok temu, są teraz w korytarzach władzy”.

Artykuł w Jewish Telegraph mówi:

“Żydzi mają mieszane uczucia o nowym przywódcy Polski – Nowego prezydenta wybrano przy wsparciu antysemickich zwolenników. Ale nie wszyscy polscy urzędnicy żydowscy wierzą, że Lech Kaczyński, który obejmie władzę w grudniu, powinien być krytykowany za swoich skrajnych kolegów, zwłaszcza z uwagi na jego działania w sprawach żydowskich. Kaczyńskiego, byłego prezydenta Warszawy, wybrano w ub. miesiącu, by zastąpił prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Polskie prawo wyborcze zakazało ponownego stawania do wyborów Kwaśniewskiemu, który jest popularny wśród Żydów w Polsce i poza nią. Partia przyszłego prezydenta, katolicka PiS rządzi Polską w koalicji z dwiema skrajnymi partiami, Samoobroną i LPR, ‘której członkowie często wyrażali poglądy antysemickie’, jak mówi Instytut Stephena Rotha na Uniwersytecie Tel Awiw, który monitoruje stosunek do Żydów na całym świecie.”

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/