Zauroczeni Izraelem

Zauroczeni Izraelem

Tim King 23.2.2011, tłumaczenie Ola Gordon

Ponieważ Izrael prowadzi nielegalne, finansowane przez USA ataki na ludność cywilną w Strefie Gazy, cofnijmy się do powstania Izraela, opartego na przemocy i rasizmie, zobaczmy wideo Who Were the First Terrorists in the Middle East? (Kim byli pierwsi terroryści na Bliskim Wschodzie?). Gilad Atzmon przysłał mi dzisiaj z Londynu ten film, oglądałem go i potrząsałem głową. Dla mnie to nie nowość, ale jest pouczający i odpowiedni dla tych, którzy to  wiedzą, jak i dla tych, którzy dopiero otwierają oczy na szalone, okrutne i niepotrzebne zachowanie Izraela, pełne przemocy, okrucieństwa i masowych zbrodni wojennych.

Zachód jest zauroczony Izraelem od dziesiątek lat, odrzuca prawdziwą historię, znaczenie i konsekwencje Izraela, ślepo akceptuje i finansuje ochronę naprawdę zbójeckiego rządu, bez żadnych zastrzeżeń. Izrael, niestety, kieruje się filozofią, że ma największe prawa. Podejście Izraela do rozwiązywania faktycznych i postrzeganych problemów przypomina mentalność gangów, gdzie do przesądzenia wyniku danej sytuacji wytacza się największe działa i najostrzejsze noże. Na szczęście nie wszyscy w Izraelu wierzą w tezę syjonizmu, że naród żydowski ma prawo zabierać ziemię innym narodom, bo Bóg ją im dał. Ta filozofia obciąża muzułmanów i chrześcijan, którzy żyją w okupowanej Palestynie, oraz obywateli izraelskich, którzy wypowiadają się przeciwko upolitycznionej, pełnej przemocy wersji judaizmu, reprezentowanej przez Izrael. Obecny Izrael określa się aktami sponsorowanego przez państwo terroryzmu. Jak pokazuje wideo sięgając pierwszych dni Izraela.

 

Niedawno ujawniłem, że ojciec Rahma Emanuela, świeżo wybranego burmistrza Chicago, Benjamin Emanuel, był żydowskim terrorystą, który specjalizował się w zamachach na autobusy z brytyjskimi  żołnierzami i policjantami w czasie mandatu brytyjskiego w Palestynie.

Często nie jest tak jak się wydaje, i kiedy płonie dążenie Egiptu do rewolucyjnej wolności, otrzymujemy wiadomość, że izraelskie bomby zraniły 15 osób w Strefie Gazy. Izrael jest tak strasznym graczem na światowej scenie politycznej; zabójczym i morderczym i pełnym uprzedzeń, oraz wykracza poza granice państw by prowadzić działania militarne z bezczelnością; jakby nie podlegał karceniu. Jest to ta sama grupa, która zabija naród palestyński z zimną krwią, od ponad 60 lat. To musi się skończyć.

Zastanawiamy się, czy Izraelczycy biorą na cel naszych przyjaciół w Strefie Gazy, którzy przesyłają nam wiadomości na czasie, ludzi takich jak Ken O’Keefe, nasz reporter, którego Izrael uznał za terrorystę, po śmiertelnym incydencie z udziałem Flotylli Wolności oraz tureckiego statku Maavi Marmara, zaatakowanego przez Izrael w ciemności i z morderczym zamiarem. Wtedy zabito 9 osób, w tym 1 Amerykanina, żaden z nich nie był uzbrojony. Ken O’Keefe wraz z innymi obezwładnili i rozbroili izraelskich komandosów, biorąc ich do niewoli. Ken i inni bezbronni działacze pokojowi chronili pokonanych izraelskich żołnierzy i udzielili im pomocy medycznej. Następnie ich zwolnili.

Gdyby tylko Izrael zachowywał się tak samo. Mam tego dosyć i jestem zmęczony kiedy słyszę, że muzułmanów nadal określa się jako terrorystów, gdy we współczesnej historii nie ma nikogo, kto mógłby nawet trochę konkurować z rekordową liczbą akcji terrorystycznych Izraela.

Ten film pokazuje, jak od samego początku Izrael przedstawiał światu tylko śmierć i przemoc. Nikt nie zaprzecza faktu, że naród żydowski cierpiał podczas Holokaustu, ale każdy, kto akceptuje jego aktualne zachowanie, z pewnością powinien w równym stopniu zgadzać się z dążeniem Hitlera, przynajmniej w teorii. Nie ma innej rasy czy kultury, która ma większe prawa od innych. Światem nie powinny rządzić koncepcje religijne lub nienawiść.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/