Izrael porwał 80 dzieci w Jerozolimie od początku 2011

Izrael porwał 80 dzieci w Jerozolimie od początku 2011

Saed Bannoura 3.3.2011, przekład Piotr Bein

Zespół badań i dokumentacji w Jerozolimskim Ośrodku Praw Społecznych i Ekonomicznych (JCSER) donosi, że żołnierze i policjanci izraelscy porwali ponad 80 dzieci palestyńskich w okupowanej Wsch. Jerozolimie  od początku br. Wg Ośrodka, Izrael wzmaga przemoc i ataki na dzieci i młodzież w Jerozolimie poprzez porywanie, atakowanie ich i wprowadzanie aresztów domowych. Armia i policja porwały niedawno 9 dzieci z dzielnicy Silwan, atakując je z przemocą i torturując je. Dzieci są też torturowane podczas przesłuchań, a po zwolnieniu idą do aresztu domowego.

Połowa z tych 80 dzieci jest z dzielnicy Silwan. Wszystkie porwane dzieci przesłuchiwano na kilku  posterunkach policji w Jerozolimie, oskarżone o rzucanie kamieniami w izraelskich żołnierzy, policjantów i tajniaków armii Izraela. Aresztujący żołnierze i policjanci poważnie storturowali i mocno pobili większość tych dzieci. Wg Ośrodka, w aresztowaniach, przewozie do miejsca zatrzymania i nawet w przesłuchaniach zatrzymanych dzieci uczestniczyli izraelscy osadnicy i ich ochrona.

JCSER donosi też, że władze Izraela wręczyły (27.2.2011) 22 rodzinom mieszkającym w wieżowcu Al Omaraa w dzielnicy Beit Hanina w okupowanej Wsch. Jerozolimie nakaz wojskowy, informujący, że budynek będzie zbużony. Lokatorzy mają 10 dni na odwołanie się.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/