Mama Obamy identyfikowała Indonezyjczyków do egzekucji przez CIA

Mama Obamy identyfikowała Indonezyjczyków do egzekucji przez CIA

Wayne Madsen 3.3.2011, przekład-skrót Piotr Bein

Matka prezydenta Obamy, Stanley Ann Dunham, pracowała w Indonezji dla amerykańskiej agencji pomocy USAID, skrytej operacji przy ambasadzie. Ta operacja CIA pomogla zidentyfikować ok. 5 tys. kluczowych członków Komunistycznej Partii Indonezji (Partai Komunis Indonesia, PKI) do zgładzenia przez jednostki armii Indonezji, w czym brał udział mąż Durham i ojczym Obamy, Lolo Soetoro. Nazwiska wybranych 5 tys. były na liście rozstrzelań CIA. Ponadto CIA wykorzystało, częściowo przez tajniaków z USAID jak Durham, kontakty tych 5 tys. osób z PKI do identyfikacji indonezyjskich sympatyków PKI i rządu prezydenta Sukarno, obalonego (1965) w przewrocie zorganizowanym przez CIA, w którym uczestniczył Soetoro. Zginęło wtedy 250 tys. do miliona Indonezyjczyków. […]

Lista rozstrzelań CIA i armii indonezyjskiej nie skończyła się na eliminacji członków i sympatyków PKI. Listy śmierci pokazały się w Zach. Papui, Wsch. Timorze i prowincji Aceh podczas krwawej pracy matki Obamy w Indonezji dla jej bosów w CIA, USAID i Fundacji Forda.

Problemem Baracka Obamy nie jest wzięcie winy za grzechy matki i ojczyma, tylko to, że dokumentnie skłąmał o ich historii. W książce The Audacity of Hope, Obama pisze o 1-szej podróży matki do Indonezji w 1967 r.: W późniejszych latach moja mama nalegała, że gdyby wiedziała, co się stało w poprzednich miesiącach, njgdy nie wybralibyśmy się w tę podróż. Ale nie znała całej historii przewrotu, a czystki nagłośniono w gazetach USA z opóźnieniem. Indonezyjczycy też o tym nie mówili. Jeśli tak naprawdę powiedziała Ann Dunham Soetoro, możemy być pewni jednego: wyszkoliła syna w kłamaniu tak doskonałym jak jej.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/