Eksplozja w Bengazi – czy Kadafi użył izraelskiej taktycznej broni nuklearnej?

Eksplozja w Bengazi – czy Kadafi użył izraelskiej taktycznej broni nuklearnej?

Gordon Duff 5.3.2011 , przekład-skrót Ola Gordon i Piotr Bein

potężna eksplozja całkowicie zniszczyła obszar 3-krotnie większy od boiska piłki nożnej […] fotografowie […] widzieli całe budynki, samochody i drzewa spłaszczone i tlące się w wyniku wybuchu — Associated Press

Wybuch wczorajszej nocy w bazie wojskowej Rajma koło Benghazi, drugiego co do wielkości miasta w Libii, zdemolował kwartały i wzniecił pożary,  pozostawiając je przez całą noc. Wg raportów, wybuchł magazyn amunicji, ale znacznie bardziej prawdopodobny jest powód o wiele bardziej ponury –  taktyczna broń jądrowa. Stosowanie jej, niewyobrażalne dla społeczeństwa, może być znacznie bardziej powszechne niż sądzono:

A jeśli ktoś udowodniłby, że terrorystyczne bomby w Oklahoma City, koszarach desantowców USA (Bejrut), Wieżach Khobar (Arabia Saudyjska), atakach na wyspie Bali i dużo więcej –  to wcale nie bomby samochodowe i nie tego rodzaju, co podano? Budynki wyrzucane w powietrze jak zabawki, grzybowe chmury wysokości kilkanaście km. Wybuchy większe niż znane dotąd, wiele razy większe niż największa bomba, większe nawet niż wybuchające statki z amunicją podczas II w. św. Tych nowych wybuchów było wiele i mendia pokazywały je nieprawidłowo: ataki jądrowe, nowa precyzyjna broń, która naśladuje konwencjonalne materiały wybuchowe.

Libia

Do tej pory z 40 pracowników bazy znaleziono 27 ciał. Uszkodzenia obejmują samą bazę i rozciągają się na pobliską dzielnicę mieszkaniową, gdzie wybuch zniszczył jeszcze większy obszar, zbiegając się z akcją płk Kadafiego przeciwko libijskim bojownikom o wolność w okolicy miasta Zawija na zach. od Trypolisu. Zawija wpadło w ręce sił rządowych wczoraj, choć niektóre siły opozycji nadal utrzymują się w części miasta o populacji 200 tys., gdzie nadal trwają pożary. Porażka rebeliantów w Zawija to już druga w ciągu paru dni: 4.2.2011 r. wybuchł duży arsenał k. Benghazi, największego miasta wsch. Libii,  opanowanej przez rebeliantów, zupełnie nieszcząc 0,3 km kw. terenu.

MASKOWANIE ATOMÓWEK, POTENCJALNE ŹRÓDŁA

Bob Nichols, specjalizujący się w temacie broni nuklearnej, pisze o możliwości maskowania wybuchów nuklearnych: promieniowania jonizującego i elektromagnetycznego, a nawet sygnatury sejsmicznej, zwłaszcza w nowszej broni, w tym wysoce tajna broń atomowa 4-ej generacji. Nichols powiedział Duffowi: Dokonano przełomów, o których cisza. Programy te utajniono przed laty, po poważnym postępie w fizyce. Małe atomówki zastosowano w Iraku i Afganistanie, gdzie ludność i amerykańskie wojsko zachorowali od tego. Ta nowa broń emituje mało radiacji i można ją łatwo zatuszować.

Ratownik z 11 IX, Randy Wiebicke zmarł 3.3.2011 r. po eksperymentalnej terapii komórkowej, która niezdołała zatrzymać postępu kilku typów raka i całkowitej niewydolności systemu immunologicznego. Za przyczynę zgonu podano szpiczak mnogi, rodzaj agresywnego raka skóry, za który wini się wystawienie na toksyny w akcji ratunkowej po 11 IX. Szpiczak wywołuje radiacja – patrz źródło 1, źródło 2, źródło 3, źródło 4.

„Toksyny” zabijające aż tylu w Iraku i szkodzące aż tylu w Nowym Jorku, to naprawdę radioaktywność z broni atomowej, co pokazuje b. oficer wywiadu atomowego ZSRR, Dimitri Chalezow. Podczas służby w armii ZSRR, Chalezow katalogował i obserwował stosowanie broni atomowej na całym świecie. Opisuje odprawy o środkach wyburzających, bombach termonuklearnych założonych pod WTC. Informacjami tymi USA dzieliło się z ZSRR w ramach układu. Wideo.

Zagubione atomówki

Izrael posiada broń nuklearną od l. 1960-ych. Kadafi twierdzi, że Izrael zamordował Kennedy’ego, bo ten domagał się zakończenia ich programu jądrowego. Kadafi, przemówił do Zgromadzenia Ogólnego ONZ:

Dlaczego Izraelczycy zabili mordercę Jacka Kennedy’ego? Cały świat powinien wiedzieć, że Kennedy chciał zbadać reaktor jądrowy izraelskiego demona.” [może powinno być Dimona? – OG]

W zawiłej historii miłości-nienawiści Kadafi-Izrael, od dziesiątków lat Libia i Izrael kupczyli bronią, technologią BMR, dzieliły się wywiadem, a nawet razem szpiegowały USA w konsorcjum państw bandyckich, których członkostwo wzrosło, by zmaleć w ostatnich latach. Iran, NRD i Czechosłowację obaliły rewolucje. Apartheidowska Afryka Płd., kolejny łotrowski przyjaciel, kiedyś była państwem nuklearnym. Skonstruowana w l. 1975 – 1983, broń nuklearna RPA stworzyła pierwszą wielką, trwającą kontrowersję brakującej atomówki. Z powodu tej kontrowersji mogli zabić dra Davida Kelly i ustąpił  brytyjski premier Blair.

Jest gdzieś tam broń jądrowa, może w rękach terrorystów, 2 sztuki lub 5, może 7 lub więcej. Nie skonstruowały jej Iran ani Korea Płn., której program nuklearny jest fikcją. Iran może być po prostu kozłem ofiarnym – nieprodukuje broni jądrowej, nieposiada wirówek niezbędnych do wzbogacania uranu, a wykorzystując dostępne technologie, niewyprodukuje broni jądrowej w ciągu stulecia.

Zagrożenie terroryzmem nuklearnym jest b. realne, są fakty, ale Ameryka siedzi na prawdzie. Pamiętajmy trzy nazwiska, Valerie Plame, dr David Kelly i Mordechaj Vanunu. Plame jako szpiega USA “spaliła” administracja Busha. Szefa sztabu wice prezydenta Cheney’ego, “Scootera” Libby (Liebowitz), skazano za przestępstwa, ale prezydent Bush ułaskawił go.

Plame nie szukała uranowego półproduktu, “żółtego ciastka” z Nigru, tylko zagubionej broni jądrowej. Kiedy była blisko odkrycia, zniszczono ją, a departament sprawiedliwości skazał na milczenie. Aż do b. nieoczekiwanego samobójstwa, dr Kelly był brytyjskim specjalistą od broni. Starał się powiadomić o wykroczeniu w zw. z zaginięciem broni jądrowej –  złu, które bezpośrednio przypisywał premierowi Blairowi. Bieżące tajne dochodzenie potwierdziło morderstwo Kelly’ego; czołowi członkowie rządu, od Blaira w dół są intensywnie przesłuchiwani, takżde ws. zagubionej broni jądrowej – temacie, o którym codziennie dziennikom nakazuje się milczenie.

Specjalista od broni jądrowej, Vanunu pracował w nielegalnym obiekcie Dimona w Izraelu. Kiedy uciekł z kraju i zaalarmował świat o tym programie nuklearnym, porwano go do Izraela i umieszczono w karcerze przez 18 lat. Po uwolnieniu przebywał w areszcie domowym i w karcerze. Obecnie jest w małej celi, w tajnym więzieniu w Izraelu, za rozmowę z kimś spoza jego oficjalnej listy kontaktów.

Tych troje i inni za nimi mają klucz do największej historii ostatnich lat, ogromnej światowej zagadki tak przerażającej, że traktuje się ją, jakby chodziło o tajne lądowania UFO. Nie każdy ma pełną informację. Niektóre z kluczowych postaci czekają na wyniki trwającego w Londynie śledztwa, którego wyniki będą więcej niż ściśle tajne.

Produkcja domowa, izraelska czy “zakupiona”?

Kiedy błędnie uważano Irak za ustabilizowany (marzec 2004), premier Blair poleciał do Trypolisu na decydujące spotkanie z Kadafim, by przedyskutować broń masowego rażenia. O Libii od dawna mówiło się, że ma zaawansowany program jądrowy i jeden z największych programów broni biologicznej i chemicznej na świecie. Lot Pan American nr 103 rozbił się (grudzień 1988) w Lockerbie w Szkocji, zabijając 11 mieszkańców, 243 pasażerów i 16 członków załogi. Kadafi nakazał zamach na samolot i zaaranżował wniesienie bomby na pokład. Blair nigdy nie wspomina o tej “niewielkiej sprawie”, tylko wrócił z petro-kontraktem, rzekomą obietnicą rozbrojenia Libii i umową na zakup samolotów brytyjskiej  firmy BAE Systems. Od tego czasu Blair i Kadafi pozostają sobie bliscy.

Miesiące wcześniej (październik 2003), USA przejęło zaawansowane wirówki zdolne do wzbogacania uranu do broni jądrowej, zupełnie inne niż używane w Iranie. Izrael twierdzi, że pomógł USA zastopować sprzedaż do Libii. To jest kłamstwo.

Choć zgłoszone jako zakupione od Pakistanu przez firmę japońską, wirówki przewieziono z RPA przez firmę izraelską. RPA aresztowało Izraelczyka za zorganizowanie sprzedaży: We wrześniu 2004 r. władze RPA aresztowały Johana Meyera, prezesa TradeFin Engineering, pod 3 zarzutami za handel krytyczymi urządzeniami jądrowymi od listopada 2000 do 2001 r. Sześć dni po aresztowaniu, zarzuty te wycofano, a Meyer podobno zgodził się zeznawać przeciwko dwu innym stronom: Gerhardowi Wisserowi, właścicielowi Krisch Engineering, oraz jego dyrektorowi, Danielowi Geigesowi. Wyadano im ostateczny akt oskarżenia i w marcu 2007 r. prokuratura złożyła wniosek, by większość postępowania prowadzić za zamkniętymi drzwiami, żeby zapobiec upublicznieniu informacji poufnych dla proliferacji nuklearnej.

Uczciwsze i dokładniejsze opowiadanie tej historii mówi o ucieczce Meyera z więzienia z pomocą służb francuskich. Obecnie Meyer przebywa w Izraelu. CIA przeniosło winę Izraela na Pakistan zmyłką pt. siatka Khana, pakistańskiego naukowca dra A.Q. Khana od krajowej broni jądrowej. CIA użyło nazwiska Khana w operacji-pułapce z „zapalnikami jądrowymi”, mającej na celu zbadanie 2 możliwych scenariuszy:

1. Uszkodzona lub niekonserwowana “zagubiona lub brakująca” broń atomowa.

2. Material rozszczepialny potrzebujący odpowiedniego „urządzenia”.

Libya, alive and well and very “nuclear” in 2003, may be a factor in the recent “mishap?”

Izraelskie firmy ochrony otwarcie działają wewnątrz Libii, gwałcąc sankcje ONZ, 50 tys. najemników jest w drodze, wg doniesień, by przewodzić rozprawieniu się z rebeliantami. Czy tajne relacje zbojeniowe Izrael-Libia, bardzo “jądrowe” w 2003 r., mogły być czynnikiem w ostatnim nieszczęśliwym wypadku?

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/