Raport wywiadu Turcji wiąże kurdyjskie PKK z Mosadem

Raport wywiadu Turcji wiąże kurdyjskie PKK z Mosadem

9.3.2011, Przekład Piotr Bein

Wg nowego zastrzeżonego raportu wywiadu Turcji, Mosad ma powiązania z bojownikami kurdyjskimi, Partią Robotników Kurdystanu (PKK).

Raport przedłożony (24.2.2011) na spotkaniu MGK, narodowej rady bezpieczeństwa Turcji, opisuje tworzenie nowych więzi PKK z Izraelem i szkolenie kurdyjskich bojowników przez przedstawicieli Mosadu.

MGK ma nagranie wywiadu z liderem PKK, Muratem Karajilanem, w którym twierdzi, że jego grupa kolaborowała z Tel Awiwem, by ułatwić izraelski atak na turecki statek we Flotylli Wolności z 10 tys. ton pomocy oblężonej Gazie. Siły Izraela zaatakowały Flotyllę (31.5.2010) w wodach międzynarodowych, zabijając 9 obywateli Turcji na pokładzie tureckiego statku  MV Mavi Marmara, raniąc ok. 50 in. w grupie pracowników pomocy i aktywistów w konwoju 6 statków. Izrael aresztował i potem wypuścił prawie 700 aktywistów z 42 krajów, którzy byli na statkach Flotylli.

Wg wyższego rangą przedstwiciela bezpieczeństwa Turcji, Izrael wzmógł kontakty z PKK, zwłaszcza po wizycie premiera Turcji, Erdogana, w Libanie (listopad 2010). PKK figuruje na listach grup terrorystycznych u większości społeczności międzynarodowej, w tym Turcja, USA, Iran i członkowie UE. Ponad 40 tys. osób straciło życie od czasu, gdy PKK rozpoczęło zbrojną kampanię (1984) przeciw Ankarze. Bojownicy PKK atakują z Gór Kandil w Iraku, rejonie pod kontrolą Rządu Regionalnego Kurdystanu. Mosad i firmy izraelskie działają w masywie Kandil.

Komentarze pod artykułem:

TurkAll: Przed laty, PKK było najbardziej postępową, antyimperialistyczną grupą na świecie. Zadnych kompromisów, prawdziwie marksistowska grupa rewolucyjna. Jak niefortunnie, że stali się takimi reakcjonistami, służą interesom syjonistów i są lojalni imperializmowi USA na Bliskim Wsch.

Sean: Jakiś czas temu, Izrael zestrzelił 2 śmigłowce irańskie na tym kurdyjskim terytorium.

Ali: Kiedy Izrael dostanie sankcje od US i UE? Czy Izraelowi wolno sponsorować  terrorystów?

Kurdi: Jest mi wstyd jako Kurdowi za tych terrorystów. Kurdowie żyją w 4 krajach, od dawna bratersko z innymi… A że uny potrzebują dźwigni, to wykorzystują Kurdów. 95% Kurdów w Turcji chce pokoju. Reszta to mafia i terroryści.

Usman Idris Nigeria: Czemu Kurdowie pozwolili na współdziałanie z Izraelem? Izrael nigdy nie wzbogaci was ekonomicznie, bo gdyby tak chiał, to by wan dał zachęty gospodarcze, a nie szkolił w pwowodowaniu przemocy. Era przemocy i zabijania przeminęła.

Ottoman Lion: Rozumiem cię, bracie! Też jestem Kurdem, musimy się zjednoczyć!

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/