LLRC 21.3.2011

LLRC 21.3.2011

Wypływa kwestia oficjalnych prób zbagatelizowania skutków radiologicznych katastrofy Fukuszima. Wydeaje się, że nie ma monitoringu izotopów emitujących alfa. Władze nuklearne Japonii opublikowały notatkę prasową (20.3.2011) o zebraniu próbek pyłu z miejsca katastrofy. Mówi tylko o emiterach gamma, które łatwo wykryć i ciężko ukryć.

Animacja pokazuje piuropusz z pożaru reaktora 4 w odstępach 3 godz., 15-16.3.2011. Fukuszima w centrum, na prawo Pacyfik, na lewo ląd, gdzie wprowadzono ograniczenia odnośnie niektórej żywności.

W USA donoszono o wykryciu radiacji, lecz spójna odpowiedź oficjalna to uspokajanie. Dane z monitoringu przez EPA zniknęły z netu. W Kanadzie brak oficjalnego publicznego oświadczenia o zagrożeniu Kanadyjczyków wdychających opady. Oficjalne zalecenie At what dose might health effects occur? (Przy jakiej dawce mogą wystąpić skutki na zdrowie) jest nijakie i mylące. Prawdziwa odpowiedź: żadna dawka nie jest bezpieczna, a pluton i uran są niezwykle niebezpieczne, jeśli pobrać je z oddychaniem lub pożywieniem, nawet jeśli ocenione „dawki” są b. małe. Obecnie nie możemy wiedzieć, czy te izotopy docierają do zach. wybrzeży Ameryk.

fukushima fallout plume 15-16 March 2011

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/