Rządy, korporacje tuszują rozmiary nuklearnego koszmaru w Japonii

Rządy, korporacje tuszują rozmiary nuklearnego koszmaru w Japonii

Kurt Nimmo 16.3.2011, tłumaczył Grzegorz

USA Today i inne media z  Infowars.com i Prison Planet.com na czele, ponownie dowodzą, że alternatywne środki przekazu wiodą prym w dostarczaniu informacji na najważniejsze tematy.

Dane poziomów promieniowania w Japonii umieszczane na stronie TargetMap pomijają informacje z prefektury Fukushima, gdzie topią się rdzenie reaktorów jądrowych.

Mapa informuje, że analiza obszaru jest obecnie w toku, czyli innymi słowy japoński rząd nie podaje oczywistego faktu, że obszar jest skażony śmiertelnym promieniowaniem oraz nie chce by Japończycy a także inni ludzie znali pełną skalę zagrożenia. Skoordynowane ukrywanie powagi sytuacji jest w trakcie realizacji.  Ten rodzaj zachowania jest typowy dla rządów, zwłaszcza kiedy zainteresowane są one bronieniem ich zaplecza politycznego oraz interesów międzynarodowych korporacji.

Japońscy obywatele, normalnie zachowujący stoicki spokój, są teraz oburzeni brakiem informacji pochodzących ze strony rządowej Mieszkańcy, którzy zostali ewakuowani po wycieku radioaktywnym z uszkodzonej w wyniku wstrząsów elektrowni jądrowej, wyrażają gniew z powodu braku informacji o incydencie oraz jak na powstałą sytuacje reagować, donosi Mainichi Daily News.

W USA, olbrzymie rzesze ludzi przybyły do sklepów w poszukiwaniu tabletek z jodem, które mają zapobiegać rakowi tarczycy.  Amerykanie nie dają się oczywiście nabierać zapewnieniom zarówno rządu federalnego jak i rządów stanowych, że poziom radiacji nie stanowi zagrożenia. Huragan Katrina oraz inne incydenty przekonały ludzi o nieprzydatności rządu i jego braku ochoty, by ich chronić.  Coraz częściej, ludzie rozumieją, że to oni muszą być aktywni chroniąc się samemu, a nie polegać na bandzie egoistycznych biurokratów.

Na Rosyjskim Dalekim Wschodzie, mieszkańcy już we środę zaopatrzyli się w jodynę i kontrolują poziom promieniowania. Rosyjskie Ministerstwo d/s Sytuacji Nadzwyczajnych trzyma się tego samego kursu jak inne rządy na całym świecie – nie ma żadnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i nie spodziewa się żadnego niebezpieczeństwa na skutek promieniowania.

Wojskowemu personelowi lotnictwa USA, stacjonującemu koło wybrzeży Japonii  zostały rozdane tabletki jodku potasu a strefa zakazu wstępu jest znacznie większa niż deklarował to rząd Japonii swoim obywatelom. Wojsko USA opracowało ochronę radiologiczną pod postacią leku zwanego Ex-Rad, ale nie jest on obecnie dostępny dla przeciętnego obywatela.

Szkolimy i wyposażamy całe nasze wojsko, by operowało w każdych warunkach powiedział Reuters rzecznik Pentagonu, płk. Dave Lapan. Wiemy jak mierzyć [promieniowanie], potrafimy je badać.  Potrafimy odpowiedzieć.  Potrafimy przedsięwziąć środki ostrożności. Marynarka Wojenna oświadczyła, że z powodu zagrożenia radiologicznego i nawigacji statek przesunięto.

A dodatkowo Pentagon (a któż by inny, kiedy o to chodzi), nie analizuje poziomów promieniowania w ani wokół Japonii, a jeśli już, to dane te są niedostępne. USA ustawiły na terenie Azji wysokiej klasy sprzęt do wykrywania promieniowania. Np. w ub. miesiącu, NNSA (Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego) ogłosiła udaną instalację sprzętu do wykrywania promieniowania w Porcie Kaohsiung na Tajwanie. Nie jest on zaprojektowany na wykrywanie  promieniowania z elektrowni atomowych zbudowanych przez  międzynarodowe korporacje jak General Electric, tylko jako część systemu ostrzegania przeciwko rzekomemu zagrożeniu ze strony stworzonych przez CIA grup terrorystycznych jak Al Kaida.

Nowa bezpieka DHS, we współpracy z dept. energetyki DOE i dept. sprawiedliwości, wydały miliony na program renowacji i rozprowadzenia nadwyżki wyposażenia DOE do ogólnokrajowych agencji, z określonym celem: wykorzystanie do minimalizowania zagrożeń terrorystycznych, chemicznych, biologicznych, radiologicznych czy nuklearnych. Wyposażenie nie jest przeznaczone do wykrywania promieniowania z wybuchających reaktorów jądrowych wybudowanych przez międzynarodowe spółki, co oczywiście jest o wiele groźniejsze od rzekomego zagrożenia ze strony muzułmanów operujących z dalekich jaskiń.

W najnowszych doniesieniach, portal Wikileaks ujawnia, że ponad 2 lata temu rząd otrzymywał ostrzeżenia o stabilności systemów elektrowni nuklearnych od międzynarodowego obserwatora, ale je zlekceważył. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) wskazywała (grudzień 2008), że przepisy bezpieczeństwa są przestarzałe i silne trzęsienia ziemi byłyby poważnym problemem dla siłowni nuklearnych.

Po raz kolejny, podstawową zasadą rządu jest utrzymywanie tajemnicy a zdrowie i dobro obywateli umieszcza się na dalekim miejscu listy priorytetów. Rząd niezmiennie będzie chronić za wszelką cenę interesy wielkich międzynarodowych korporacji, w tym tych budujących wadliwe elektrownie atomowe ulokowane na lub w pobliżu linii uskoku tektonicznego, stawiając je ponad bezpieczeństwem i dobrem ludzi.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/