Powiązanie Izraela z Daiiczi

E-poczta od Wojtekk (25.3.2011) do Piotr Bein: Witam, trafiłem na ciekawy artykuł, wypowiada się w nim szef Magna BSP, izraelskiej firmy która instalowała około rok temu systemy zabezpieczeń w Fukushimie.
Dodatkowo, oto ciekawy link na temat możliwego powiązania Izraela z wydarzeniami w elektrowni:
http://onefamilyoneheart.wordpress.com/2011/03/23/was-fukushima-a-victim-of-stuxnet/

A to tłumaczenie artykułu dotyczących wypowiedzi dyr generalny Magna BSP.

artykuł Ora Coren

Dyrektor generalny izraelskiej firmy która zainstalowała systemy bezpieczeństwa w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima powiedziały w ubiegły czwartek iż Ci z pracowników którzy wybrali aby pozostać w strefie zagrożenia “kładą swoje życie na szali” aby uratować Japonię.
Magna BSP zainstalowała systemy bezpieczeństwa w elektrowni rok temu, elektrowni która według doniesień medialnych (niesprawdzonych, zdjęcia z obszaru elektrowni mówią coś innego cyt. autora) została uszkodzona przez trzęsienie ziemi oraz tsunami.
Szczególnym zagrożeniem  stanowi wyciek radioaktywny z reaktorów.
System bezpieczeństwa właczjąc w to kamery i systemy ostrzeżeń, umożliwia personolowi bezpieczeństwa elektrowni monitorowanie każdego kto próbuje wejść na teren elektrowni lub uszkodzić otaczające go metalowe ogrodzenie. System bezpieczeństwa został stworzony aby chronić elektrownię przeciw jakimkolwiek działaniom zmierzającym do wykorzystania radioaktywnego materiału w atakach terrorystycznych. .
Wśród 50 japońskich pracowników którzy pozostali przy Fukushimie pomimo kryzysu, w wysiłku zmierzającym do kontroli nad systemami elektrowni, znajdują się dwie osoby które przebywały w Izraelu około trzech tygodni temu, gdzie odbyli trening aby przenieść system bezpieczeństwa dla Japończyków.

“Ciągle nie możemy skontaktować się z nimi, ani przez telefon ani przez e-mail Magna Dyrektor generalny Magna BSP Haim Siboni powiedział wczoraj. “Wiemy że żyją, ale nie jest jasnym jak wygląda ich stan zdrowia, są narażeni na wysoki poziom radiacji reaktora, który zagraża życiu.”

“Japońscy pracownicy, którzy pozostali przy reaktorze doprawdy kładą swoje życie na szali, ze świadomością co robią aby ratować całą Japonię,” dodał.

Jednakże nie ma dostępu do obszaru, Siboni powiedział że kamery systemu bezpieczeństwa należące do jego firmy – które zostały zainstalowane w wysokich partiach infrastruktury elektorwni – nie zostały prawdopodobnie uszkodzone lub w inny sposób zniszczone przez eksplozje po trzęsieniu ziemi, podobnie jak i po uderzeniu tsunami.

Magna BSP została założona około 10 lat temu przez Siboni, a udziały firmy są w posiadaniu kilku partnerów. Zlokalizowana w Dimonie, firma zatrudnia 15 osób, liczba pracowników, jak Siboni się spodziewa, ma wzrosnąć dramatycznie w świetle kolejnych zamówień które otrzymała z Japoni i zainteresowania od innych operatorów elektrowni jądrowych w innych krajach. Operacje w Japonii przewodzone są przez japońską firmę rządową.

“Mamy układ z Japończykami, iż dostarczymy zabezpieczenia dla wszystkich elektrowni nuklearnych” powiedział Siboni.

Magna planuje wysłać kolejny sprzęt zabezpieczeń do Japoni w ciągu następnego tygodnia. Japończycy, nie wnieśli pytania o wstrzymaniu zamówienia, poiwiedział Siboni dodając “Projektują kontrakty biznesowe tak jak zawsze”

tłum: Wojtekk
link do oryginału:http://www.haaretz.com/print-edition/news/israeli-firm-which-secured-japan-nuclear-plant-says-workers-there-putting-their-lives-on-the-line-1.349897

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/