Helen Caldicott kontra atomo-idiota George Monbiot

Helen Caldicott kontra atomo-idiota George Monbiot

Helen Caldicott 31.3.2011, transkrypt i wtręty w klamrach Jim Kirwan, tłumaczył Piotr Bein

To jest nuklearne szaleństwo! […] Nowy raport z New Yok Academy of Sciences dopiero co przetłumaczył 5 tys. referatów z rosyjskiego na angielski. Najbardziej dewastujący raport jaki widzialam. Do 1 mln osób już zmarło od Czarboyla i ludzie będą w dalszym ciągu umierać na raka wlaściwie do końca czasów. Wiedzmy, że milionowa część grama plutonu, ALBO MNIEJ, może spowodować raka; albo SPOWODUJE raka. Każdy reaktor ma 250 kg plutonu. Dość plutonu na zabicie wszystkich na Ziemi.

Napisałam na zamówienie artykuł artykuł dla New England Journal of Medicine o zagrożeniach od energii A. Poświęciłam rok na badania przed pisaniem. Propaganda lobby atomowego mówi o promieniowaniu niskiego natężenia, a to ogromna bzdura. Jeśli wdechniesz milionową część grama plutonu, okoliczne komórki dostają bardzo, barzo wysoką dawkę, większość ginie w okolicy plutonu, emitera cząstek alfa. KoĶorki na obwodzie mutują, a geny regulujące ulegają uszkodzeniu. Po latach osoba dostaje raka. To dotyczy też izotopu jodu w traczycy, cezu-137 w w mózgu i mięśniach, strontu-90 w kościach wywołując raka kości i białaczkę. Musisz zrozumieć wewnętrzne emitery radiacji. I nie jest ona niskiego natężenia dla napromieniowywanych komórek. Radio-biologia jest niezbędna do zrozumienia tego.

Zgadzam się z tobą całkowicie, że ocieplenie klimatu jest straszną, straszną katastrofą. […] Problem leży w obecnym braku energii odnawialnej, stosunkowo taniej dla potrzeb całego USA do 2040 r., bez węgla ani atomu.  Trzeba tylko, żeby politycy wyszli z kieszeni kompanii atomowych, węglowych, ropy i gazu [te same, które wskrzesił  Cheney TAJNĄ Polityką Energetyczną USA] i zaczęli kierować środki na ENERGIE ODNAWIALNE. Czemu nie ma na każdym dachu w Ameryce paneli słonecznych, ogrzewania słonecznego wody, wiatraków? [bo właśnie tak urządził politykę energetyczną Cheney]. Wzrósłby PKB, zatrudnienie dla setek tys. osób na całym świecie.

To jest wyjście, recepta na przeżycie. Energia atomowa tworzy ogromne ilości odpadow radioaktywnych, nie ma gdzie ich włożyć BEZPIECZNIE. [To prawda od czasu zatwierdzenia atomu do celów pokojowych na samym początku.] Odpady wyciekają z czasem do wody, bio-koncentrują się w łańcuchach pokarmowych, w mleku matek, w płodach tys. razy bardziej wrażliwych na radiację niż dorośli. Jeden rentgen na brzuch ciężarnej podwaja szansę białaczki u dziecka. Z czasem odpady radioaktywne doprowadzą do epidemii raka, białaczki i chorób genetycznych i oczywiście mutacji genetycznych. Oprócz nas geny mają zwierzęta i rośliny, więc to jest absolutna katastrofa bez precedensu.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/