Rzekome pomyłki obliczeniowe skażenia – kręć aż wszyscy zdezorientują się i ulegną

Rzekome pomyłki obliczeniowe skażenia — kręć aż wszyscy zdezorientują się i ulegną

1.4.2011 – Wg TEPCO, wszystkie jego dane z Daiiczi przejdą przegląd, z powodu błędów w oprogramowaniu. Firma znalazła je w programie analizującym dane o skażeniu radioaktywnym po tym, jak eksperci zauważyli, że zmierzona radiacja wody wyciekłej na terenie siłowni jest zbyt wysoka. Wg firmy i japońskiej agencji bezpieczeństwa nuklearnego NISA, uprzednio opublikowane dane mogły pokazać poziomy teluru-129 i molybdenu-99 wyżej niż prawdziwe. Ale poziom jodu-131, zagrażającego zdrowiu i środowisku, jest niezmieniony. TPCO publikuje dane o skażeniu terenu siłowni oraz przyległego morza i gleb. Skażenie przypuszczalnie pochodzi z uszkodzonych prętów paliwowych. Dane są niezbędne dla określenia źródła radiacji i oceny skutków. NISA nakazało firmie dojść, dlaczego wynikły błędy i powziąc kroki zapobiegawcze.

PB: Ładne nawijanie… Tylko jod-131 niebezpieczny a setki in. w tym pluton i uran – nie? Jak znajdą „błąd”, mogą zdyskontować WSZYSTKIE uprzednie pomiary i wcisnąć ludziowcom: wszystko w porządku, nie ma zagrożenia, oglądaj telewizornię…

Tedd Weyman: To najepszy dotąd ich numer.W górę, w dół; wysoko, po czym nisko; zagrożnie i zaraz potem bezpiecznie, Zmieniają śpiewkę. Swietna lekcja, jak otumanić;podważyć wszelkie zaufanie do tematu i naszej wiedzy. Teraz rozumiem znaczenie nawijanie: kręć aż wszyscy zostaną zdezorientowani i ulegli.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/