Stopienie potwierdzone w Daiiczi

Stopienie potwierdzone w Daiiczi

Stephen Lendman 8.4.2011, przekład-skrót Piotr Bein

Wg Reuters (6.4.2011) rdzeń reaktora w Daiiczi przetopił się przez materiał kotła. Kongresman  Edward Markey powiedział dochodzeniu kongresowemu w tej sprawie: Nuklearna Komisja Nadzoru (NRC) powiedziała mi, że rdzeń tak się rozgrzał, że może przetopił się przez  kocioł reaktora.

Promotor energii A, NRC notorycznie tuszuje i neguje negatywne skutki atomu –  rzadka wzmianka przez NRC stopienia jednego lub więcej reaktorow jest więc praktycznie potwierdzeniem, że ogromne ilości radioaktywności wychodzą swobodnie do atmosfery, wody i gleby, rozprzestrzeniając się na wielkie obszary. To scenariusz horroru rozwijający się przed naszymi oczyma – nie spodziewaj się prawdy w mendiach ani od rzeczników rządu. NYT (6.4.2011) pisze o wiadomości z NRC nt. stopienia rdzenia reaktora: szkoda jest nawet większa niż poprzednio przypuszczano. Naprawdę, to jest jeszcze gorzej, bo stopiony rdzeń przepala następnie betonowe fundamenty i koniec, żadnej możliwości ratunku. Times (5.4.2011) pisze, co myślą inżynierowie USA o Daiiczi: stoi przed szerokim wahlarzem nowych zagrożeń, które mogą  trwać w nieskonczoność, a w niektórych przypadkach wzmożą się wskutek środków zaradczych podejmowanych w akcji stabilizowania siłowni, wg poufnej oceny przez NRC.

W ocenie NRC:

  • Możliwe dalsze eksplozje wodoru z wody morskiej użytej do chłodzenia, która wyrządziła więcej złego niż dobrego. Margaret Harding, b. projektantka reaktorów General Electric: Na miejscu Japończyków, byłabym b. przeciwna tonom wody w osłonie, której wytrzymałości nie sprawdzono od czasu trzęsienia. Dość prawdopodobne, że konstrukcja osłony jest poważnie uszkodzona.
  • NRC zaleciło dodać do wody chłodzącej boron, kontrolujący neutrony, z uwagi na podejrzenie o poważnym uszkodzeniu rdzenia reaktora.
  • Obnażone/uszkodzone pręty paliwowe w basenach 1-4 są skrajnym zagrożeniem.  Eksplozje wyrzuciły materiał nuklearny do 1 mili (1,6 km) od bloków w atmosferę, co zonacza znacznie większe szkody niż przyznano przedtem.

David Lochbaum ze Związku Zaniepokojonych Naukowców (UCS): To maluje b. odmienny obraz i sugeruje, że sytuacja jest o wiele gorsza. Może być jeszcze więcej szkód, na wielką skalę, jeśli coś się nieuda […] Mają mnóstwo wstrętnych rzeczy do zrobienia i jedno potknięcie może sprawy znacznie pogorszyć. Wg in. ekspertów, zaczęła się reakcja łańcuchowa, stanowiąc o wiele większe zagrożenie niż przyznano. Ale rząd i TEPCO wciąż twierdzą: nie ma natychmiastowego zagrożenia eksplozją wodoru ani poważnych skutków na zdrowie. A naprawdę zagrożenie jest skrajne.

Nawet NRC przyznało: słona woda poważnie zatkała i może zablokowała obieg chłodzenia.  Wewn. rdzenia może nie być wody, więc trudno ocenić, ile chłodziwa dostaje się do paliwa nuklearnego. Może wcale, a chodzi o w sumie 4 reaktory, co najmniej jeden stopiony.

Opinie niezależnych

Gwizdkowa Leuren Moret (4.4.2011) w wywiadzie dla Alfreda Webre: Obama i premier Kanady Stephen Harper zatajają skutki tektonicznej wojny nuklearnej z Am. Płn. opadami z Daiiczi. Mapami opadów, norweski instytut NILU potwierdza skażenie Am. Płn., w niektórych miejscach poważne jak w Japonii. Jod-131 w deszczówce k. San Francisco przekroczył ponad 18 tys. razy limit dla wody pitnej, a w Idaho, Minnesota, Ohio, Pensylwania i Massachusetts – 182 razy i jest spodziewany wzrost. Wykryto skażenie w mleku. By ukryć powagę sytuacji, zawieszono monitoring w USA i Kanadzie.

Wg dwu wybitnych badaczy nuklearnych, płn. Japonia (1/3 kraju) jest niedozamieszkania i powinna być ewakuaowana (Marion Fulk, naukowiec z Projektu Manhattan, pomógł opracować bombę wodorową, ekspert USA w próbach broni A w atmosferze). Ekspert od skutków promieniowania na zdrowie, Dr Chris Busby powiedział Russia Today (30.3.2011), że skażenie z Daiiczi wywola co najmniej 417 tys. nowych przypadków raka [w strefie 200 km od Daiiczi, do 2061 r. – PB].

Wg Moret, Daiiczi to operacja fałszywej flagi dla osłabienia rywala gospodarczego, zaszkodzenia jego gospodarce, rolnictwu i rybołówstwie, popsucia détente z Chinami [Co teoretyk to inny spisek. Wg Szuberta i Beina, spisek kompleksu jot. – PB]. Daiiczi emituje wielokrotność Czarnobyla, ilości może niewyobrażalne, z potencjalnie katastrofalnymi skutkami globalnymi [Oczywiste, Moret nie umie czytać? Dr Busby nieocenił globalnie, bo nie ma wiarygodnych danych, tylko dezinfo, do czego przyczynia się m.in. Moret  – PB]. Zamiast zareagować ochronnie, władze USA, Kanady i Japonii negują rozmiar katastrofy i zagrożenia, zdejmują poprzeczki na dopuszczalne skażenie, wstrzymują informowanie społeczeństwa. Władze federalne USA i Kanady zawiesiły monitoring powietrza i mleka, a władze stanowe Kalifornii nakazały lekarzom niepodawać jodu zaniepokojonym pacjentom. Skażenie roznosi się – od Arktyki po równik. Długotwałe izotopy spowodują ruinę zdrowia człowieka i środowiska naturalnego na całe pokolenia.

Dr Busby skrytykował ekspertów Lobby A. Daiiczi już daleko przekroczyła Czarnobyl, a to nie koniec emisji stamtąd. Lobby A wygrywa, wchodzi w stadium rozstrzygające, czy ludzkość przeżyje, nie po nagłej wojnie A, tylko wskutek ciągłych stopniowych skażeń, rozpoczętych emisjami z prób atmosferycznych […] z czego mamy wzrost zachorowalności na raka i spadek płodnościnajwiększy skandal ze zdrowiem w histori ludzkości, wg Busby.

Na koniec

W e-poczcie do mnie, badacz ekologii Dr Ilya Perlingieri tłumaczy zagrożenie od zrzutu tys. ton skażonej wody do Pacyfiku: Jesteśmy wszyscy śmiertelnie zagrożeni! To szalenstwo! Ta woda przybędzie do Ameryki, żadnych wątpliwości. Prądy ją przyniosą na zachodnie wybrzeże, skażając cały region: plaże i życie morskie aż po Japonię. Co wejdzie do atmosfery, powietrze przyniesie do reszty Ameryki i planety! To jest epickie i nieprzypadkowe.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/