TEPCO: 15 m tsunami uderzyło w Daiiczi

TEPCO: 15 m tsunami uderzyło w Daiiczi

9.4.2011 – Badanie śladów po wodzie wskazuje na tsunami wys. do 15 m na morskiej ścianie turbinowni i budynków reaktorów, daleko powyżej początkowego oszacowania na 5,7 m. TEPCO potwierdziło, że 6 reaktorów Daiiczi zostało podtopionych wodą głęb. do 5 m. TEPCO opublikowało wideo zrobione przez pracownika siłowni telefonem komórkowym podczas ucieczki przed tsunami na wyższy teren. Wideo pokazuje fale bijące w skarpę na wys. ponad 20 m.

Andrzej Szubert: Kto robił te badania śladów wody na turbinowni i reaktorach? Przypominam – śledztwo CIA, FBI i Kongresu wykazało, że WTC to robota Bin Ladena. Na dołączonym filmiku z takiej odległości nic nie widać. To mógł być zresztą jeden z tajfunów. Dlaczego Tepco nie opublikowało nagrania na telefonie komórkowym tuż po katastrofie? Wiesz, jaką katastrofę można komputerowo wyczarować i wrzucić na telefon? […] Tylko – czemu tego nie puścili od razu? Musimy uważać na dezinformację.

PB: Oczywiste, że to hokus pokus. Nawet jeśli fala spiętrzyłaby się na ścianach budynków i rozchlapała jakieś wodorosty na dach, jest to nieprawdopodobne, bo:

  • turbinownia stoi na wys. ok. 8 m npm sądząc z 3-kondygnacjjnego budynku na przedpolu elektrowni od strony oceanu,
  • woda na wys. 15 m npm znaczyłaby potężne tsunami – a gdzie się podziały zniszczone budynki (po turbinowni zostałyby gruzy), wdarcia się wody w “lejek” drogi dojazdowej itd. niespójności wymienione w apelu o globalne oddolne śledztwo ws. Stuxneta i 11 III w ogóle.

Wygląda na to, że atak Stuxnetem trwa i może być więcej awarii podobnych do Daiiczi: w Hikaszidori generatory odmówiły posłuszeństwa, gdy trzęsienie 7.4.2011 odcięło całe zasilanie zewn. w prąd!

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/