Japonia 10.4.2011 o północy

Japonia 10.4.2011 o północy

Reaktor 1 niezwykle radioaktywny: sucha studnia (ang. dry well) ponad 100 Sv/h zbiornik odciśniania (ang. suppression pool) 12 Sv/h, tj. coś się dzieje. Pręty wciąż wystawione do atmosfery. Nie ma wiadomości o tym w mediach ani w oświadczeniach TEPCO.

Odkażeniowa jednostka komandosów USA (145 ludzi), rozmaici A-eksperci i specjalny robot pracują na miejscu w Japonii (nie podano gdzie). Dwie największe pompy betonu na świecie przyleciały do Japonii, by pompować wodę chłodzącą na reaktory Daiiczi, sterowanie z odl. 3 km, bo radiacja z reaktorów 1-3 niepozwala zbliżyć się. W budowie zagroda stalowa na skażoną wodę. Specjalny moduł filtracji wody skażonej w drodze z Rosji. Mimo to ogromne ilości wody pozostaną do recyklingu w chłodzeniu lub do zrzutu gdzieś.

USA rozważa zmniejszenie promienia ewakuacji swych obywateli z 80 na 40 km od Daiiczi, co jest niezrozumiałe przy wzroście radiacji z reaktora 1. Japonia rozważa zniesienie poprzeczki na niektóre produkty rolne, podczas gdy znaczne ilości cezu-137 wykryto na 2 farmach i zabroniono tam sadzenie ryżu w br. Jedna z nich jest  we wsi Iitake 40 km od Daiiczi. Ciężarne i małe dzieci poproszono o wyjazd, ponieważ są poza strefą przymusowej ewakuacji.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/