Stront-90 poza strefą 30 km

Stront-90 poza strefą 30 km

13.4.2011 – Wg ministra nauki Japonii, podczas pomiarów skażenia gleby i roślin w prefekturze Fukuszima, wykryto małe ilości rakotwórczego strontu-90 w glebie poza strefą 30 km od Daiiczi, w której rząd zalecił pozostawanie w domu. Próbki gleby pobrane (16-19.3.2011) z 3 miejsc w mieście Namie i wsi Iitake 30 km od Daiiczi miały 3,3 – 32 Bq strontu-90 na kg gleby. Niezwykle małą ilość strontu-90 wykryto w roślinach z miasta Motomija i Ono oraz wsi Otama i Saigo, 40 – 90 km od Daiiczi. Stront-90 ma okres pół-rozpadu 29 lat i ma tendencję zbierać się w kościach, gdzie może wywołać raka, ale wykryte skażenie jest tak skrajnie niskie, że nie ma wpływu na zdrowie, nawet gdyby zjeść 1 kg tej gleby. Wg eksperta inż. nuklearnej, wykrycie strontu-90 świadczy o uszkodzeniu reaktora lub basenu ze zużytym paliwem, prawdopodobnie wskutek eksplozji w bloku 3 i przeniesienia pyłu przez wiatr.

PB: Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nad duszą Nataszy, sąsiadki w Vancouver… jej też równie radzieckie waadze zapewniły, że poziom strontu-90 na Ukrainie był równie niski… Energiczna, pełna życia i miłości bliźniego kobieta zmarła na raka kości w sile wieku ok. 2 miesiące temu …na nic dbanie o jod (tarczycę też miała uszkodzoną), spacery na plaży i owoce morza, których nie zapomnimy, tak szczodrze częstowałaś, Nataszo… tym wspomnieniem będziemy się „żywić”, bo owoce Pacyfiku stają się nie do konsumpcji. Może Bóg wiedział, że nie chcesz przeżywać Czarnobyla II w dalekiej Kanadzie…

Dobra nowina: stront-90 także poza W-szawą

Paszkwil na powyższe, Piotr Bein

Wg tow. ministra A. Nałókofsky’ego mówiącego przez Euro-satelitę z rzondowyj misji rozpoznawczej na Wyspach Virgin (b. US-rael, obecnie ZWN, Zjednoczone Wyspy NATO), podczas inwentaryzacji gleb i roślin woj. mazowieckiego, znaleziono małe ilości rakobujczego strontu-90 w glebie. Inwentaryzację na grancie ónijnym prowadzi PAA, oddział regionowy Euro-MAEA W-szawa, gdzie tow.wonTuSSkowstwo po proteście jewro-regionu Paryż (tow. Sarkozy) zaleciło po konsultacji z tow. prosorem Jaworem z UBezpieki nuklearnej niepozostawać w chałupie ze względu na prześcignięcie paryskich norm dobrego zdrowia od radonu. Próbki gleby z 3 miejsc w Sochaczewie i wsi Teresin wykazały zaledwie 3,3 – 32 Bq strontu-90 na kg gleby. Niezwykle małą ilość strontu-90 wykryto w zielsku Podkowy Leśnej, gdzie mieszka większość prosoruf tow.A.pl, oraz w pomniejszych wsiach.

Wg tow. prosora Jawora i tow. dra Głogocza, stront-90, drugi pod wzgl. leczniczym po radonie, należy zbierać na leczenie kaca (okólnik vTssk/JewU10.4.2010-11.3). Doskonale znane są też na Zachodzie, rakobujcze właściwości suplementuf ze strontem-90 w płynach sporzywczyh wzmocnionyh radonem, czytamy w najnowszej pracy naukowej obu óczonyh w ośrodku badań nad zdrowiem ludzkości w Demonie na pustyni Negew. Tow. óczeni przekonali  tow.ażystfwo w KnesSejmie do przegłosowania uzupełnienia Codexu Alimentacyjnego o dodatek strontu-90 do mineralek, leha i płynuf mlekopodobnych, stawiając Polin w szeregu zaawansowanych członków jewrounii. W ww. rejonach pogotowie notuje wzrost przypadków przejedzenia glebą lokalną, mimo że już od ub. piątku w sklepach są estetyczne woreczki gleby (cena 99,99 jewro + VAT, HST, GST) z Czarnobyla (Republika Koszernej Ukrainy), a w delikatesach – nawet z Daiiczi (Wolne Terytorium Honszu), choć cena jest nieco wyższa (199,99 jewro + VAT, HST, GST) ze wzgl. na wprowadzony ostatnio zharmonizowany dodatek transportowy (ZHT) w obu Uniach: Europejskiej i Ameryki Płn.

Znany bezpartyjny teoretyk spiskowy przeciw nasiej energii A z prywatnych siłowni Świniozejście, Komorhrabie, Paląkoty oraz po jednej na województwo z funduszu unijno-uzrealskiego OPEA (Odplutonione Pręty za Energię A) spiskuje, że wykrycie złóż pożytecznego strontu-90 w kraju świadczy o awarii  reaktorów lub Ogólno Jewropejskiego Zakładu Utylizacji (OJEZU) w Tworkach. Posiadane przez niego zdjęcie satelitarne pokazuje rzekomo wybuch i zalanie powodziowe siłowni Marnybżek (8 reaktorów absolutnie bezpiecznej techniki chłodzenia ciekłym sodem, firmy Areva tow. Sarkozy). Spekuluje więc ww. teoretyk spiskowy, że Marnybżek ma  stopienie reaktora/ów i emisje strontu-90. Tow. minister A. Nałókofsky odrzucił te teorie jako gorsze niż te o strąceniu TU 154-101, czy in. bzdury sprzeczne z wnioskami Mieżdunarodnej  Awiacyjnej Komissiji, uznanymi na całym nasim świecie.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/