A co z plutonem z Daiiczi?

A co z plutonem z Daiiczi?

Piotr Bein 30.4.2011

Medialne niegroźne, rozcieńczone, na bardzo, baaardzo niskim poziomie ma uśpić ludziowców. Za parę-20 lat, rzadko kto skojarzy Daiiczi z białaczką u dziecka, mongołowatymi narodzinami, otępieniem dzieci, rakiem u młodego,  dalszym spadkiem liczby plemników… Od lat „niewiemy”, czemu tak szybko i na raka odchodzi aż tylu sąsiadów i znajomych, przyjaciół… „Niewiemy”, że rak i in. „choroby cywilizacyjne”, szerzą się wskutek m.in. zaświnienia globu próbami A, katastrofami większymi i mniejszymi niż Czarnobyl, ciągłymi „legalnymi” emisjami radioaktywności w eksploatacji siłowni A, wydobywaniem i przerabianiem uranu, wyciekami z „bezpiecznych” mogilników i śmietników A (Hanford w sąsiednim stanie Waszyngton to największe ciągłe emisje w USA!), wojnami radiologicznymi bronią uranową, „utylizacją” tejże broni przeterminowanej (tysiące ton spalane na poligonach USA co rok!)…

Dyskusja 25.4.2011 pod artykułem Jeffa McMahona odgrzebała utajnioną kwestię plutonu. Z Czarnobyla poszło w świat 2 kg plutonu, z Daiiczi tony! Medycyna rozkłada bezradnie ręce, organizacje zbierają datki na bezskuteczną walkę z rakiem przez doktorków i biurokratów służby „zdrowia”, zarabiających o niebo więcej niż przeciętna, a pacjenci bez skutku chodzą od gabinetu po testy i zabiegi.

Mothra: Guam potwierdził uran 12.4.2011 z marcowych danych EPA, ale nie wspomniano o plutonie. William Sutcliffe (Lawrence Livermore National Laboratory) napisał informatywny artykuł o  zagrożeniu od plutonu i jego 50% dyspersji na wielkie odległości wskutek rozdrabniających eksplozji.  Wiemy z brytyjskich próbek po ataku na Irak (2003), że ciężki uran też podróżuje tysiące km. […] NIRS donosi, że przemysł A znany jest z ukrywania emisji podczas wypadków – niedobrze, ale pamiętajmy w ocenie pyłów z Daiiczi. Śledzę temat codzień i tylko Yahoo napisało o plutonie, obok wielu bloggerów dziwiących się, że nie ma tego w wiadomościach co wieczór. Ale nawet artykuł Yahoo zniknął. […]

Chris Busby z ECRR podaje dane EPA dla uranu wykrytego w USA i też pisze, że potrzeba poziomu tła i podaje podobne przypadki, gdzie poziom tła nie był znany. Pluton wykryto na Hawajach, wg doniesienia rosyjskiego.

Wolelibyśmy usłyszeć to na CNN, ale nic tam nie ma. To ironia szukać wiadomości z Rosji – bez obrazy jej.

Whiteindian: Jeff, przeczytaj książkę Chernobyl, consequences for people and the environment (Skutki Czarnobyla na ludzi i środowisko), autor Yablokov i in.: pluton, stront i kobalt rozszedł się po globie 25 lat temu. Książka trudna do zdobycia, ale mówi prawdę. Reaktor 3 w Daiiczi wysadził w powietrze swą przykrywę stalową  i beton osłony. Było tam 88 t prętów paliwowych, w tym 6%, tj. 5280 kg plutonu-239. W Czarnobylu reaktor 4 zawierał tylko 2 kg plutoniu, więc Daiiczi jest ponad  2600 razy groźniejsza jeśli idzie o pluton. Skutki zobaczymy już w br., wiele zgonów i o wile więcej poważnych zachorowań. Książka Yablokova pisze o 985 tys. zgonów dotąd po Czarnobylu, a notka z WHO o tylko 55. To jest SKANDAL i demoniczne kłamstwo, przyjęte globalnie za prawdę. To okropne i zbrodnicze, a dzieje się pod twym nosem, globalnie. Proszę zareagujcie.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/