Arnie Gundersen: w bloku 3 eksplozja nuklearna w basenie wyrzuciła uran, pluton

Arnie Gundersen: w bloku 3 eksplozja nuklearna w basenie wyrzuciła uran, pluton

http://www.youtube.com/watch?v=FzA5ijTMvhc

Gallus: Witam ludziska! Udało mi się przetłumaczyć kolejny, już 4 filmik z serii PRAWDA O FUKUSHIMIE – jest to pierwsza taka inicjatywa na youtube, licznik wejsc wskazuje na to, ze ludzie chcą sie dowiedziec po  czyjej stronie lezy prawda. Sam to wszystko musze tłumaczyć, ale praca opłaca się, po obejrzeniu serii takich filmików nikt już nie będzie miał wątpliwości co do tego co się stało w Fukushimie – wirus stuxnet   Fragmenty:

Bardzo drobne pyłki Uranu znaleziono na Hawajach i na zachodnim wybrzeżu USA. Pluton został znaleziony na miejscu w postaci bardzo drobnego proszku a kolejny element o nazwie ameryk znaleziono w Nowej Anglii (pln.-wxh. USA).  to nazywamy „transuranowcami” i one są cięższe od uranu

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego

PB: Wg Gundersena, w basenie 3 nie ekplodował wodór tylko była eksplozja nuklearna paliwa, przemieszczonego przez uprzedni, lżejśzy wybuch wodoru. Basen ma wymiary ok. 15 na 15 na 15 m głęb. i działał jak lufa armatnia — dlatego szczątki wyleciały na wys. paru km. Czarny kolor dymu wskazuje na tlenki plutonu i uranu. W bloku 3 było paliwo MOX – uranowo-plutonowe, ale zuzyte pręty uranowe też zawierają pluton. Korekta – “jednostka” ==> blok. 4:09 “rozprzestrzenianie sie” ==> osłona/obudowa reaktora. 3:22 i 5:45 “Wielkiej Brytanii” ==> Nowej Anglii. 7:00 “przepływu” ==> ułożenia. 7:31 “wojsko ma plany” ==> były tam w tym czasie samoloty wojskowe. 7:43 wykresl “ogłosić”

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/