Daiiczi 8-9.5.2011: farsa z basenem 4 i strontem, postęp w budynku 1

Daiiczi 8-9.5.2011: farsa z basenem 4 i strontem, postęp w budynku 1

TEPCO ujawnia (8.5.2011) zdjęcia basenu 4, zrobione 7.5.2011 kamerą zamontowaną na końcu ramienia pompy wody. Wideo pokazuje 1535 zużytych prętów paliwowych [pęczków prętów, tj. ol. 3 mln prętów! – PB] w stojakach, przykrytych wodą oraz gruz i drabiny uszkodzone przez eksplozję po 11.3.2011. Półki na ścianie uległy zniszczeniu. Widać bąble w wodzie (temp. 84 st. C) gotującej się od ciepła prętów. Po analizie substancji radioaktywnych w wodzie, TEPCO wnioskuje, że zużyte pręty nie są znacznie uszkodzone. Reaktor 4 był wyłączony przed 11.3.2011. Budynek 4 poważnie zniszczyła eksplozja wodoru 15.5.2011.

9.5.2011 – TEPCO wykryło wysoki poziom (do 570 Bq/kg gleby) strontu-90, w próbkach pobranych 18.4.2011 do głęb. 5 cm w 3 miejscach ok. 500 od reaktorów 1-2. Poziom jest 130 razy ponad poprzedni rekord zanotowany w prefekturze Fukuszima podczas prób atmosferycznych broni A [kilkadziesiąt lat temu]. Rakotwórczy stront-90, wg agencji NHK, akumuluje się w kościach po wdechnięciu pyłów. TEPCO znalazło też 4400 Bq strontu-89 na kg suchej gleby pobranej w tychże miejscach. W marcu br. wykryto stront w glebie i roślinach poza strefą 30 km od Daiiczi. Wg dyrektora Ośrodka Analiz Chemicznych, Joszihiro Ikeuczi, człowiek może wdychać stront porwany wiatrem ale ilość byłaby ograniczona. Wg niego, obecne poziomy nie byłyby zagrożeniem dla ratowników w maskach, ale monitoring strontu w powietrzu jest potrzebny.

9.5.2011 ratownicy weszli do budynku 1, by zacząć przywracanie chłodzenia. TEPCO usunęło rano specjalny namiot przy wejściu i ratownicy pozostali wewn. ok. 30 min. mierząc radiację pod nadzorem NISA, agencji bezpieczeństwa A. Nowy system oczyszczania powietrza zaczął pracować w ub. tyg., zniżając poziom skażenia wystarczająco do rozpoczęcia prac wewn., ale w maskach. Wieczorem, TEPCO otwarło wejście do budynku 1 po autoryzacji od rządu. Wg firmy, starała się ona ograniczyć wyciek substancji radioaktywnych przez użycie namiotu podczas usuwania rur wentylacyjnych i wymieniając powitrze wewn. przez 8 godz. Po sprawdzeniu, czy są problemy wewn. budynku, ratownicy sprawdzą rury systemu chłodzenia i naregulują mierniki wody do użycia w napełnianiu reaktora wodą.

PB: „B. cieszymy się”, żeśmy się zbłaźnili (Grypa666, Tedd Weyman, Arnie Gundersen, Chris Busby…) alarmując o reakcjach łańcuchowych i ubytku części z ok. 3 mln prętów z basenu 4 do atmosfery i Pacyfiku. „Słusznie” waadze Kanady i USA zawiesiły monitoring – no bo jak nic nie wyszło z Daiiczi to nie ma co mierzyć. Baaardzo przepraszam za naście fałszywych  alarmów. „Odwołuję” bunkry, ziemianki i piwnice, „wychodzić” na słońce powinni (w kolejności): ciężarne, niemowlaki, karmiące, małe dzieci, duże dzieci, dziewczyny, pozostała młodzież, dorośli (najpierw kobity), na końcu staruchy. „Pijcie” do woli z wodocugu i strumienia, mleko nawet prosto od krowy. „Jedzcie” rybki zwłaszcza a Japonii, zieleninę z targu. Dzieciarnia dla wzmocnienia „powinna” latać po deszczu, bawić się w kałużach. Idę do sadzenia kartofli i  cebuli, odłożone 18.3.2011, gdy zatykałem szpary w chałupie słomą i łapałem wodę do garów.

Mały detal tylko: czekamy na nowe wideo basenu 4, zrujnowanego jak widać na wszystkich poprzednich zdjęciach i wideo, bez zawiadomienia o sprzątania gruzu, konstrukcji stalowej dachu oraz ciężkiej suwnicy, które legły w basenie 4. Znamy fałszywe tytuły filmików podobno z basenu 4, kiedy leżały w nim gruzy, natomiast było względnie czysto w basenach 5-6.

Farsa pt. stront-90. Ile miesięcy potrzebuje na wykrycie izotopu czołowy instytut jednego z najlepiej zaawansowanych technicznie narodów? Co się stało z setkami in. izotopów, na pewno nie z prób atmosferycznych broni A w Daiiczi?  Grypa666 proponuje, żeby dla przekonania niedowiarków, dyrektor Joszihiro Ikeuczi wyszedl z fotela, założył maskę jaką dali bio-robotom i pokazał, że to nieszkodliwe oddychać wewn. budynku 1.  Bo nie ma maski na najdrobniejszy pył – nie przepuścilaby powietrza do oddychania.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/