Chołda zabrany do psychiatryka — pisz protesty!

23.5.2011 Tadeusz Chołda zabrany do szpitala psychiatrycznego wbrew własnej woli

23 maja 2011 r. ok godz. 11 rano pracownicy więzienni zabrali krakowskiego działacza społecznego Tadeusza Chołdę prawdopodobnie do szpitala psychiatrycznego na Montelupich w Krakowie.
Oto publikacja ostatniej rozmowy z Tadeuszem Chołdą zaraz po ubezwłasnowolnieniu. W drugiej części programu wypowiada się Jerzy Jachnik, prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej.
Tadeusz Chołda miał szansę wyjść przedterminowo już w przyszłym tygodniu, tymczasem krakowski sędzia penitencjarny podjął decyzję o dalszym przetrzymywaniu go — tym razem w szpitalu psychiatrycznym. Tadeusz Chołda nie wyraża na to zgody, ale w Polsce to nie ma znaczenia — człowiek jest już zwierzęciem i nie ma żadnych praw!
Właśnie w szpitalach psychiatrycznych umieszczano opozycję polityczną w nazistowskich Niemczech i stalinowskiej Rosji. Jest bardzo niepokojące, że Polska zbliża się do standardów tych krajów, że bezkarni i niekontrolowani przez jakiekolwiek instytucje sędziowie mogą swoimi zarządzeniami ubezwłasnowolniać obywateli RP. Więcej informacji i petycje do RPO i organizacji europejskich są tutaj:
http://www.aferyibezprawie.org/
http://monitorpolski.wordpress.com/uwolnic-tadeusza-cholde/
Linki do wzorów petycji:
http://dl.dropbox.com/u/2346872/Cholda-wzor%20skargi%20do%20PE.rtf
http://dl.dropbox.com/u/2346872/Cholda-wzor%20skargi%20do%20OBWE.rtf

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/