Obama w Polsce — demonstracja antywojenna

Obama w Polsce — demonstracja antywojenna

Piątek, 27 maja 2011, g. 19. 00, Pałac Prezydencki, Krakowskie Przedmieście 46/48, Warszawa

W dniach 27 — 28 maja do Warszawy przybywa prezydent USA Barack Obama. Ten laureat pokojowej nagrody nobla – wbrew nadziejom milionów własnych wyborców w USA i miliardów ludzi na całym świecie — okazał się kontynuatorem militarystycznej polityki swego poprzednika. Obama wysłał dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy do Afganistanu, a wojna w tym kraju stała się najkrwawsza od dekady. Jednocześnie znacznie nasilił on ataki z bezzałogowych samolotów w Pakistanie — niesławne z powodu ogromnej liczby „pomyłek” i przypadkowych ofiar. Nie spełnił nawet swojej obietnicy wyborczej dotyczącej zamknięcia wiezienia w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie.

Polityka USA ma bezpośrednie przełożenie na Polskę. Polski kontyngent w Afganistanie (liczący obecnie 2600 żołnierzy) ma tam pozostać przynajmniej do 2014 r. – wbrew obietnicom wyborczym Bronisława Komorowskiego. Co więcej, jednym z głównych tematów rozmów Obamy z polskimi politykami ma być stacjonowanie w Polsce amerykańskich samolotów F-16, czyli kwestia ustanowienia baz USA w kraju nad Wisłą.

Inicjatywa „Stop Wojnie” przywita wiec prezydenta USA demonstracją antywojenną pod hasłami:

Wycofać wojska z Afganistanu

Zamknąć więzienie Guantanamo

Nie dla baz USA w Polsce

Demonstracja odbędzie się w czasie bankietu z udziałem Obamy oraz uczestników Szczytu Prezydentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej w piątek 27 maja, o g. 19. 00 pod Pałacem Prezydenckim (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48).

IDZIEMY NA BANKIET. WSTĘP WOLNY 😉

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/