Lobby A tuszuje skutki Daiiczi w Japonii

Lobby A tuszuje skutki Daiiczi w Japonii

9.6.2011 – W prefekturze Fukuszima potrzeba 100 nowych radiologów rocznie. Lekarze opuścili prefekturę  w wyniku 11 III, więc U. Medyczny Fukuszima szuka młodych z praktyką 3-5 lat na krótkie  praktyki w 7 szpitalach prefektury, z kursami w radiologii. Podczas praktyki lekarze ci mają doglądać w domach ofiary ze strefy zakazanej i doradzać ludności zaniepokojonej skutkami Daiiczi.

Wg prof. Kodżi Otani, medyczni oficjele w skażonych rejonach mają obowiązek dołożyć się do rozwoju medycyny w sytuacjach wyjątkowych poprzez dzielenie się doświadczeniem z katastrofy z młodszymi lekarzami, a wysiłki te ulepszą też szpitale w prefekturze. Uniwersytet zacznie przyjmować podania pod koniec bm., celem wyboru ok. 100 lekarzy na rok.

PB: Władze, w tym medyczne, sromotnie zatuszowały skażenie i kryminalnie nie ewakuowały ludności na czas, wg skryptu lobby A. Teraz udają “doświadczonych” – wiadomo, jak będą prać mózgi młodemu narybkowi radiologów i jak ten będzie “leczył” i “”doradzał” skażonej ludności. Bedąc na terenach skażonych przez parę mies., młodzi selekcjonowani do dalszego tuszowania zbrodni lobby A, sami się narażą na skażenie radioaktywne.

Waadze “odkrywają” skażenie poza strefą ewakuacji. Próbki gruntu samples z prefektury Fukuszima wykazały koncentracje strontu-90 we wszystkich 11 miejscach, testowanych od końca marca do połowy maja br. W mieście Namie zmierzono 250 Bq/kg gleby, we wsi Iitate 120 Bq/kg, a w in. miejscach 2-18 Bq/kg. Stront-90 powstaje w procesie rozszczepiania prętów uranowych w reaktorze. Z okresem półtrwania 29 lat, izotop ten zagraża akumulacją w kościach po wdechnięciu, bo ma własności podobne do wapnia. Może wtedy grozić rakiem. Wg ministerstwa nauki, wyniki dowodzą szerokiego rozproszenia skażenia przez wiatry, skoro wykryto stront-90 nawet w mieście Fukuszima 60 km od Daiiczi. Wg komisji bezpieczeństwa nuklearnego, wykryte dawki strontu-90 są małe w prównaniu z dawkami izotopu cezu na tych samych terenach i nie stanowią natychmiastowego zagrożenia dla zdrowia. Zaś wg dra Osamu Saito, radiologa w szpitalu w Fukuszimie, nawet te małe ilości strontu-90 zagrażają zdrowiu, bo izotop akumuluje się w kościach. Saito sugeruje zwiększyć ilość punktów monitoringu skażenia w prefekturze, by zmniejszyć obawy mieszkańców.

PB: Kurtyzana lobby A, japońska komisja bezpieczeństwa nuklearnego “nie kłamie” ws. braku natychmiastowego zagrożenia. Bio-akumulacja izotopu w organizmie i rak rozwijają się latami, więc zagrożenie jest długoterminowe i obejmuje przyszłe pokolenia, o czym od dawna bębnią eksperci wyszydzani i poniżani  przez “speców” od radiacji jak towprof Jaworowski, dr filozofii fotelowej Marek Głogoczowski i blogowi “znawcy” tematów wszystkich. Podobnie waadze Kanady i USA skazały miliony obywateli na śmierć, celowo bagatelizując zagrożenie globalne jako nienatychmiastowe.

Gubernator Jasuszi Furukawa wymijał pytania o stanowisko ws. ponownego uruchomienia reaktorów w prefekturze Saga. Rząd centralny naciska na uruchomienie 2 reaktorów w siłowni Genkai, wyłączonych na regularną inspekcję przed 11 III. Furukawa spotkał się z przedstawicielami ministra przemysłu, którzy zapewnili go o wzmocnieniu Genkai przeciw tsunami. Furukawa stawia jednak bezpieczeństwo ponad narodowym zapotrzebowaniem na energię i przeanalizuje dane z ekspertami. Natomiast burmistrz miasta Genkai, Hideo Kiszimoto chce uruchomienia reaktorów. Odwiedził siłownię i obejrzał mobilny awaryjny generator prądu – czuł, że podjęto wszystkie środki bezpieczeństwa. Z 54 reaktorów A w Japonii, wyłączono 35. Genkai jako 1-sza społeczność zgodziła się na otwarcie reaktorów.

PB: W takim razie, skoro wszystko już zabezpieczono w Genkai, odpady A zawieźmy Kiszimoto pod łóżko, a Stuxneta przekażmy do Genkai przez jego kompa.

Wg rządowej grupy sejsmologów japońskich, po-trzęsienia po 11 III, o sile 7 lub poważniejsze, z epicentrum podmorskim, wciąż zagrażają wybrzeżu płn.-wsch Japonii, także falami tsunami. Zaś na lądzie wzrosła szansa trzęsienia z aktywnych uskoków tektonicznych, z których jeden obejmuje prefektury Mijagi i Fukuszima, a 3 inne przebiegają między zach. Tokio i sąsiednią prefekturą Saitama.

PB: W skali japońskiej 1-7? Napięta tektonika to idealne warunki dla zastosowania HAARP lub podmorskich atomówek do ekscytacji sejsmicznej. Te z kolei są idealnym “wytłumaczeniem” katastrofy nuklearnej wskutek tsunami, którego dotąd nie udowodniono w Daiiczi jako przyczyny katastrofy nuklearnej (poza mantrą w żydomendiach).

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/