Jak wymyślają Kulturę

Jak wymyślają Kulturę

Dr Henry Makow 10.12.2011, przekład Piotr Bein
 
Rozpowszechniony, wysoce zorganizowany system odciąga nas od prawdy i umieszcza w kulturowym więzieniu, gdzie niewiele jest prawdziwe.
 
[zdjęcie] Clay Felker w 1967 r. Założyciel magazynu New York i redaktor naczelny Esquire oraz wielu in. popularnych wydawnictw, Felker jest jednym z ok. 600 amerykańskich dziennikarzy potajemnie pracujących dla CIA. Byli tańsi niż dobra prostytutka wg prowadzącego w CIA, wydawcy Washington Post Phillipa Grahama.
 
Zdołaliśmy już posiąść umysły społecznosci gojowskich… [one] patrzą przez okulary jakie im nałożyliśmy na nosy. — Protokoły Mędrców Syjonu
 
Nie ma większego niewolnika niż ten, kto myśli, że jest wolny a nie jest. — Goethe
 
Amerykanin W. Eugene Groves był młodym idealistą, który chciał służyć ojczyźnie. Wygrawszy Stypendium Rhodes, jak ulał pasował w 1966 r. na przewodniczącego Narodowego Stowarzyszenia Studentów (National Students Association, NSA). Ale, jak wyznał odchodzący przewodniczący, nieświadomy członek Groves potrzebował dowiedzieć się czegoś. NSA było skrycie finansowane przez CIA. Groves musiał się dowiedzieć i zostać świadomym współpracownikiem.
Wg książki The Mighty Wurlitzer” (2008) Hugha Wilforda, podczas zimnej wojny CIA skrycie sponsorowało i kontrolowało w USA dziesiątki organizacji studenckich, pracowniczych, religijnych, politycznych i artystycznych, budowanych na wzór organizacji Frontu Ludowego, założonego przez sowieckiego propagandystę Willi Münzenberga i rekrutującego ucziwych ludzi na Zachodzie (socjalistów i liberałów) dla rozmaitych celów „anty-faszystowskich“. Te pozornie spontaniczne grupy potajemnie finansowała i prowadziła Moskwa (poprzez Komunistyczną Partię USA) i w wyrafinowany sposób lansowała komunizm. Münzenberg nazywał ich swym klubem niewinnych.
Nic nadzwyczajnego, że CIA naśladowało taktykę Komiternu. Za woalką, obie organizacje służą kabalistycznym żydowskim centralnym bankom i ich masońskiej siatce, która podważyła wszystkie znaczące instytucje prywatne i publiczne Zachodu. Toteż gdy Wilford sugeruje, że CIA wychowywało lewicę antykomunistyczną, faktycznie CIA kontrolowało powojenny dialog, budując iluzję, jakoby zimna wojna była prawdziwa, oraz lansowało mentalność zbiorową. Rosjanie mieli znany żart: W kapitalizmie człowiek wyzyskuje człowieka, a w komunizmie na odwrót.
 
[okładka książki] The Mighty Wurlitzer (2008) opisuje, jak bankierzy-iluminaci „rozegrali“ Amerykę)
 
Jak widać, nie ma wielkiej różnicy między monopolistycznym kapitalizmem a komunizmem. W komunizmie państwo jest właścicielem korporacji a bankierzy-iluminaci są właścicielami państwa. Zaś w kapitalizmie monopolowym, korporacje są właścicielami państwa, a bankierzy – korporacji. Oba systemy służą totalnemu monopolowi satanistycznych bankierów w polityce, kulturze, gospodarce i duchowości, czyli Nowemu Porządkowi Świata.
Jedyna różnica, że na Zachodzie jest iluzja wolności i demokracji. „Świadomi“ lokaje bankierów-iluminatów wybierani są przewodzić rządom i organizacjom, a naiwniacy propagują iluzję wolnego społeczeństwa. Masy też są nieświadomymi naiwniakami, utrzymywanymi w śpiączce przez system edukacji i media.
Dylemat Grovesa skończył się, gdy Ramparts Magazine i New York Times zdemaskowały program CIA. Dlaczego kontrolowani mieliby demaskować kontrolerów? Otóż czasem naiwniacy wyłamią się. W końcu wszystko, co kompromitowało CIA i USA było wodą na młyn iluminatów.
Groves dopilnował uniezależnienia NSA i zrezygnował z funkcji przewodniczącego. Świat stracił niewinność, chcę się wycofać – powiedział.
KULTURA
Skąs wiemy, co wiemy? Uczą nas media i system edukacji. A jeśli są podporządkowane tajnej organizacji satanistycznej, np. iluminatom (tj. kabalistycznym judaistom i wolnej masonerii)?
[i;ustracja] „Modernizm“ i jego ikra odzwierciedlają stopniowe wypaczenie rzeczywistości i moralności przez bankierów-iluminatów. To, co uważamy za postęp, jest naprawdę promocją ich satanistycznego planu, zmianą w zmienianiu świata. Media i edukacja lansują takie zawieszenie rzeczywistości. Prawda jest ocenzurowana i zatajona, a nagłaśnia się kłamstwa. Negatywne i samoniszczące zachowania przedstawia się w pozytywnym świetle.
Modernizm to solipsyzm, w którym przewrotność bankierów jest normą. Np. CIA lansowało nowoczesną sztukę abstrakcyjnąt, oddzieloną od tożsamości i dążeń człowieka from human identity, możliwą do wyprodukowania przez każde dziecko czy małpę.
CIA finansowało magazyny kulturalne (Encounter, Partisan Review), krytyków (Clement Greenberg) i muzea sztuki poprzez sieć fundacji i milionerów-iluminatów np. Nelsona Rockefellera i Johna Hay Whitney.
Wielu artystów w tym ruchu miało radykalną przeszłość (np. Jackson Pollock, Mark Rothko i Franz Kline…) Ich obrazy, z gestykularnym wyrazem świadomości artysty i zupełnym odrzuceniem obrazowania, stanowiły masową naganę dla… sztuki sowieckiej. (Wilford s.106)
Niezupełnie. Udając odrzucenie realizmu socjalistycznego, CIA właściwie szerzyło plan komunistyczny, tj. sztukę dysonansową, nieistotną i brzydką. To samo tyczy nowoczesnej literatury, w której anty-bohater, tj. wyobcowany outsider i nieudacznik (np. Żyd-iluminat) jest bohaterem. Nie budowniczy społeczności, a lucyferiański rebeliant i niszczyciel.
Podobnie nowoczesna krytyka literacka to lingwistyczne czarnoksięstwo odizolowane od społecznej reczywistości, biografii i zamiaru autora. Taka krytyka była ortdoksją, gdy byłem na uniwerku. Zastanawiałem się, dlaczego takie placebo pokazywali jako prawdę. Teraz już wiem.
To samo można powiedzieć o muzyce, TV i filmie. Przekonały one odbiorcę, że płodna młoda kobieta jest Boginią, a romatyczna miłość i seks są panaceum i celem życia. (Czym różni się pogański kult seksu?)
Zmylonemu w ten sposób ludowi wstawia się na wszelkich przywódców zboczeńców i zdrajców. Spójrz tylko na logo ze wschodami słońca, kropkami, piramidami (trójkątami) lub kombinacjami tych symboli. Są wszędzie. Gdy spaliśmy, zapanował satanistyczny kult.
[zdjęcie] Po lewej, inżynier społeczny CIA, Gloria Steinem
FEMINIZM
Feminizm drugiej fali też był „ludowym frontem“ sponsorowanym przez iluminatów, pozującym na ekspresję oddolną. Na przywódczynię wybrano Glorię Steinem, żydowską nieudacznik z rozpadłej rodziny. Clay Felker, w l. 1950-ych współpracownik Steinem w organizacji „studenckiej“ CIA  (Independent Research Bureau), zorganizował kampanię medialną. Ponoć nie był Żydem. W 1968 r. Felker zwerbował Steinem do magazynu New York. Opublikował 40-stronicowe wydanie MS Magazine i dodatek w New York.
W 1975 r. radykalny magazyn feministek Redstockings ujawnił powiązania Steinem z CIA: fundatorem MS Magazine były kanały CIA — Warner Communications i Katherine Graham.
Gdy Redstockings próbowało przedstawić to w książce (1979), wydawca Random House był przez te kanały i przez sponsora feminizmu, Fundację Forda, przymuszony do wykreślenia z treści książki. W ten sposób wymyślają kulturę. (Kerry Bolton Revolution from Above s.168)
WNIOSKI
Kabalistyczni bankierzy wywrócili nasze polityczne i społeczne instytucje i wykorzystują rządy do zniewolenia nas wg wzorca w Protokołach Mędrców Syjonu, które mówią, że narody świata i nawet ich rządy będą jak małe dzieci.
Zawsze istniały dwa typy Żydów: wyznawcy Prawodawcy Mojżesza i czciciele Baala.  Niestety ci ostatni wygrali, utrzymując dla siebie prestiż tych pierwszych. Dołączyli do nich zdrajcy wszelkiego pokroju, gotowi zdradzić swych bliźnich dla korzyści osobistej.
W całej historii, ci lucyferianie prowadzili wojnę z Bogiem, nieodłącznym celem duchowym i naturalnym. Próbowali zdetronizować Boga i zniewolić ludzkość. Są blisko realizacji swego celu.
W dużej mierze polega to na zniszczeniu 4 źródeł tożsamości i znaczenia człowieka: rasy, religii (Boga), narodu i rodziny (płci). Robią to tworząc jedną rasę, jedną religię, jedną płeć i jeden rząd światowy. Jednocześnie kultura nasza staje się coraz bardziej pozbawiona korzeni, gorsząca i bezsensowna.
CIA ponoć zwalczało komunizm, ale kapitalizm i komunizm służyły temu samemu panu i wykreowały kulturę dla zniewolenia człowieka.

Uwaga: bardzo polecam nową książkę Kerry Boltona Revolution from Above, do nabycia przez www.arktos.com

Związane – Our Illuminati Reality Bubble i The Fraudulent Basis of Modern Kulture

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/