Na 3. rocznicę masakry Gazy

Na 3. rocznicę masakry Gazy

Roy Tov, przekład-skrót Piotr Bein
27.12.2011 r. gen. Benny Gantz, w pierwszym wywiadzie od czasu objęcia urzędu dowódcy sił zbrojnych Izraela w lutym br., wyraził zadowolenie z Operacji Płynny Ołów w Gazie. […] Dał wywiad z domu, dla kontrolowanego przez armię i najpopularniejszego radia w kraju. Na pewno padły tylko politycznie dopuszczalne pytania. […] Żaden cywilny gnojek nie miał szansy zapytać go np. o prawa człowieka. […] Zaczął od pochwalenia Płynnego Ołowiu: świetna operacja, która osiągnęła odstraszenie Hamasu przez Izrael.
Po tym szokującym oświadczeniu wyłożył swe zamiary. Ostrzegł, że odstraszenie pokruszyło się z czasem i druga runda walk w Strefie Gazy musi być zainicjowana przez Izrael i musi być szybka i bolesna. Czyli gen. Gantz zadeklarował planowanie Płynnego Ołowiu II oraz gotowość wykonania planu. Formalnie tylko tząd Izraela może wypowiedzieć wojnę lub zatwierdzić działania wojenne. Gantz przekroczył swe kompetencje, pośrednio wyrażając zamiar zostania premierem.
Wywiad odbył się w ramach Szirutrom, dorocznego benefitu sił zbrojnych Izraela […], który zbiera datki od obywateli. […] Budget sił zbrojnych Izraela wynosi 6% PNB i ponad 15% całkowitego budżetu administracyjnego kraju. Z budżetem na poziomie ok. 15 mld dolarów, siły Izraela należą do najbogatszych w świecie. A jednak żebrają szekle od ludności, która ledwie egzystuje w brutalnej gospodarce Izraela. […] Benefit odbywa się co rok jako uświęcony rytuał świeckiego państwa. Zastępując święta Bożego Narodzenia, wzmacnia izraelską mantrę: cały świat jest przeciw nam, musimy przeznaczyć wszystkie nasze wysiłki na bezpieczeństwo. To kłamstwo jest niezbędne, bo inaczej obywatele Izraela zauważyliby, że co dzień gwałci ich nielegalny reżim.
[…] Wg Gantza, Płynny Ołów odbył się etycznie. Następnie powiedział, b. nieudolnie uzasadniając zbrodnie wojsk Izraela, że lekarze z operacji wojskowej w Gazie byli potem na Haiti, jakby to coś zmieniało. Wypowiedź ta jasno świadczy, że Gantz nie potrafi myśleć logicznie lub machiawelsko chce zmylić słuchaczy. Innymi słowy, wg Gantza ostrzelanie szpitala białym fosforem to etyczny czyn. Lista zbrodni izraelskich w Gazie jest długa. Mógłbym podobnie z niej czerpać, za każdym razem wymieniając inne okrucieństwo izraelskie. Jasne, że gen. Gantz nie potrafi rozróżnić dobra od zła. Do tego zaatakował sędziego Goldstone’a [autor raportu o zbrodniach Izraela w Gazie] na tle religijnym: skoro sędzia ma żydowskie pochodzenie i krytykuje Państwo Izrael, to jest koniem trojańskim wykorzystującym swe stanowisko w międzynarodowym systemie sprawiedliwości.

PB: Teraz jasne, dlaczego Izrael tak się reklamował ze swym szpitalem polowym i personelem medycznym po trzęsieniu ziemi na Haiti. Jeden forumowicz miał wtedy pretensje: Panie Bein, czemu żydowscy ratownicy jako jedyni zostali wyróżnieni fotoreportażem na tym blogu? Rzekłbym uhonorowani. […]  Odparłem: wyroznienie czy pokazanie propagandy idf ktore nie ratowalo w Gazie?

Co do świeckiego państwa Izrael — w swej książce The Cross of Bethleem, Roy Tov opisał, jak talmudyczny rabinat terroru rządzi państwem syjonistów. Z własnych badań dodam, że tenże rabinat znacznie wpływa na politykę światową oraz na WSZYSTKIE sekty judaizmu na świecie. Jest na szczycie kompleksu jot wraz z banksterami. Przez wieki utrzymywał w ryzach lud żydowski i współpracował w łupieniu gojów z lichwiarzami. Pisze o tym m.in. Izrael Szahak. Niewiele się zmieniło. Szahak rozpoznał terror talmudyczny w represjach sowietów i hitlerowców. Mądry człowiek…

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/