Military Rabbinate Plans Third Temple / Atak terrorystyczny Izraela na Kopułę na Skale?

Military Rabbinate Plans Third Temple

……………………………..
POLISH / POLSKI

Czy wojsko Izraela lansuje atak terrorystyczny na Kopułę na Skale?

Roy Tov 6.1.2012, przekład-skrót Piotr Bein
 
Osoby indywidualne i organizacje lansowały już budowę III Świątyni Jerozolimskiej, lecz nie było dotąd oficjalnych planów państwa Izrael. Budowa świątyni wymagałaby zburzenia meczetów na tym miejscu. Kopuła na Skale z meczetem Al-Aksa tworzy jedno z trzech najświętszych miejsc islamu; tak zbrodniczy uczynek Izraela skończyłby się wojną.
Rabinat sił zbrojnych Izraela wydał niezwykle kontrowersyjną publikację. W dodatku do uprzednich wydarzeń w otoczeniu Kopuły:

wygląda to na przygotowania do budowy III Świątyni z udziałem państwa Izrael.
 
Z okazji Chanuki, rabinat sił zbrojnych Izraela rozprowadzil wśród wojska broszurę z opisem żydowskiego buntu przeciw władzy helleńskiej. Rozdział Festiwal Żydowskiego Bohaterstwa zawiera kwiz na ten temat, a grafika – zdjęcie z usuniętym meczetem Kopuły na Skale. Chanuka to wielkie święto żydowskie, ściśle związane z nacjonalizmem, co widać było przy Bramie Brandenburgskiej w Berlinie.
 
Rzecznik sił Izraela nazwał skargi na zmanipulowane zdjęcie absurdalnymi i stronniczymi […] edukacyjny pakiet objął zdjęcie, które miało pokazać Jerozolimę z okresu II Świątyni.
 
Dziwna odpowiedź. Zdjęcie pokazuje okazałe domy współczesnej Dzielnicy Żydowskiej, jednej z 4 historycznych części Starego Miasta Jerozolima. Nie było tych domów w okresie II Świątyni. Dlaczego rabinat armii nie wymazał ich ze zdjęcia wraz z meczetem? Obraz przedstawia przyszłość, a nie przeszłość. Zmanipulowane zdjęcie na pewno nie jest błędem niedoświadczonego rabina; musiał je zatwierdzić starszy rangą oficer.
 
Moja książka The Cross of Bethlehem II (publikacja przed Wielkanocą 2012) porusza wojnę psychologiczną. Broszura rabinatu wojskowego wygląda na klasyk działań psychologicznej wojny, jaka zeszła na niwę publiczną po zamachu na premiera Icchaka Rabina. Okazało się wtedy, że rząd Izraela wykorzystał tajnego agenta, Awiszaja Rawiwa, do wyprania mózgu zamachowcowi, Jigalowi Amirowi, co udowodniono w sądzie.
 
Takie metody pochodzą z wojskowości: wojna psychologiczna podaje wybrane informacje, by wpływać na wybrane emocje, motywy, obiektywne rozumowanie i zachowanie się organizacji, grup i osób indywidualnych. Polega ona na zrozumieniu motywacji, wierzeń, zamiłowań, antypatii, mocnych i słabych stron, oraz wrażliwości u wybranego celu propagandy. Forma podania informacji psychologicznej zależy znacznie od dostępności celu. Próby wpływu na ludność Korei Płn. przez Allegro.com chyba skończyłyby się fiaskiem. Skuteczniejsze byłoby wysłanie agentów do infiltracji i głośnego rozprowadzania informacji, ale to rtudno wykonać.
 
Wojnę psychologiczną wymyślono przeciw obcym wrogom, ale stopniowo przystosowano ją do wewnętrznych celów politycznych. Traktowanie swej ludności jak wrogów podważa legalność współczesnych rządów.
 
Zdjęcie bez Kopuły na Skale, tj. miejsce zbrodnpo zniszczeniu meczetów, rozprowadza się wśród wojska Izraela. Żołnierze mają dostęp do broni potrzebnej do popełnienia takiej zbrodni. Podobnie było z Amirem po kontakcie z agentem Rawiwem. Czy rząd Izraela chce nieprzewidzianej zbrodni, czynu zdziczałego żołnierza? Czy rząd uważa, że coś innego niż meczet powstałoby na miejscu zniszczenia? Obawiam się, że przywództwo Izraela rozważa spróbować taki scenariusz; osobiście korzystają na wojnach, a takie zdarzenie skończyłoby się wielką wojną.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/