Pistolet przystawiony do głowy dłużnika to wg prokuratury … niekonwencjonalna metoda windykacji!

Szanowni Państwo,

Proszę o zainteresowanie się kolejnym przypadkiem skandalicznego działania prokuratury i pomoc w nagłośnieniu sprawy.

Dziękuję.

Maciej Lisowski

Fundacja LEX NOSTRA

Pistolet przystawiony do głowy dłużnika to według prokuratury … niekonwencjonalna metoda windykacji!

Bartłomiej Olejnik ( zbieżność nazwiska z prokuratorem Kazimierzem Olejnikiem jest przypadkowa ) , Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. (  KRS 0000114416 ) prócz windykacji podejmuje się również „zadań specjalnych” – przynajmniej tak się reklamuje na swojej stronie internetowej.

Nie do końca wiadomo co Bartłomiej Olejnik przez to rozumie ( strona internetowa w budowie ), lecz zgłaszający się do nas jego „klienci” mówią wprost – to bandyta.

Według świadków Bartłomiej Olejnik stosował bandyckie działania polegające na łamaniu prawa poprzez zastraszanie, nękanie, grożenie rzekomym dłużnikom i ich rodzinom.

Tak też było w przypadku szanowanego wśród społeczności podlaskiego przedsiębiorcy Janusza K., którego „dług” p. Olejnik nabył w dziwny sposób i od razu zaczął jego windykację. Przedsiębiorca swoje zobowiązanie wraz z kolosalnymi odsetkami spłacił, lecz jego rodzina po dzień dzisiejszy nie śpi spokojnie.

Windykator wielokrotnie nachodził przedsiębiorcę grożąc dla niego i jego żony – posunął się nawet do tego, iż w pewnym momencie wyciągnął pistolet i przystawiając do głowy „dłużnika” dał mu tydzień czasu…

Wokół domu przedsiębiorcy krążyli też mężczyźni o wyglądzie bandytów, którzy regularnie informowali mieszkańców miasteczka, że Janusz K. „zadłużył się mafii” i wkrótce wszystko straci. Bartłomiej Olejnik zamieścił też w lokalnym wysokonakładowym piśmie zdjęcie domu Janusza K. z informacją o mającej się wkrótce odbyć licytacji nieruchomości.

Gdy już Janusz K. był na skraju wyczerpania nerwowego – zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, która… umorzyła postępowanie stwierdzając ( pomimo zeznań świadków ) , iż Bartłomiej Olejnik nie popełnił przestępstw, co najwyżej … stosował nieetyczne metody windykacji !

Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. nie skończył tak jak windykator w filmie „Dług”.

Janusz K. spłacił „dług” i …wytoczył sprawę cywilną swojemu prześladowcy. Ta jednak nie może się zakończyć, a właściwie zacząć, gdyż pozwany przedstawia zwolnienia lekarskie wydane przez uprawnionego lekarza – specjalistę … ginekologa. Sąd Okręgowy w Białymstoku  jest bezradny.

„Cubic Consultant” Sp. z o.o. (  KRS 0000114416 ) jest w trakcie likwidacji, podobnie jak Cubic Consultant II Sp. z o.o.  ( KRS 0000201182 ).

Fundacja „LEX NOSTRA” wystąpiła do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wznowienie śledztwa i zbadanie kolejnego skandalu w białostockiej prokuraturze.

Z uwagi na charakter sprawy Fundacja „LEX NOSTRA” prosi o kontakt osoby pokrzywdzone działaniami Bartłomieja Olejnika – Prezesa „Cubic Consultant” Sp. z o.o.

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”

 

Inne informacje o działalności Bartłomieja Olejnika:

http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/359608,windykacja-bez-kompromisow,id,t.html

http://cubic.home.pl/

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/