Roy Tov: 9/11-like attack in Israel? / Atak jak 11 IX nadchodzi w Izraelu?

Armageddon’s Trigger

………………………
POLISH / POLSKI

Atak jak 11 IX nadchodzi w Izraelu?

Roy Tov, przekład-skrót Piotr Bein
Netanjahu jest desperacki. Nie potrafi rozwiązać problemów społecznych, które doprowadziły do wzniesienia dlań gilotyny w Tel Awiwie (sieprpień 2011) przez demonstrantów, a dyskryminacja i rasizm podnoszą swój wstrętny łeb. Netanjahu ciągle nakręca straszenie terrorem, np. plany III Świątyni.
Jeśli Netanjahu nie podważy rządu reprezentującego obywateli, to obywatele podważą jego i całą izraelską oligarchię. Netanjahu może wykreować tak straszną sytuację, że ludzie przyjmą wszelkie naruszenie i łamanie ich praw. Czyli Netanjahu potrzebuje wojny.
Sytuacja wyglądała źle pod koniec roku 2011. W czerwcu Izrael sprowokował Syrię zamachem na Syryjczyków w ich państwie. A jednak Syria nie wypowiedziała wojny. Następnie Izrael stracił najbliższego sojusznika wojskowego na Bliskim Wsch., gdy po skandalu z Flotyllą Wolności, Ankara zredukowała stosunki dyplomatyczne z Tel Awiwem do minimum, ale bez wypowiedzenia wojny. Następnie stało się niewyobrażalne; Palestyna przeszła przez pierwsze stadium przyjęcia do ONZ, lecz Izrael brutalnie zastopował proces w Radzie Bezpieczeństwa. Niemniej jednak, głosami 107 za, 14 przeciw i 52 wstrzymującymi się, UNESCO przyznało Palestynie pełne członkowstwo (31 październik). Izrael mocno zagroził Palestynie opóźnić przyjmowanie do in. agend ONZ i odciął transfer dochodu celnego do Palestyny. Zamiast wypowiedzieć wojnę o niepodległość, Palestyna posłuchała się, bo zależało jej na środkach z ceł. Pisałem już, jak niemiecka łódź podwodna broniła Palestyny. A jeszcze jest Iran i trwające groźby Izraela w tym kierunku.
Słowem,  Netanjahu nieudały się żadne machiawelskie machinacje, nie ma wypowiedzenia wojny Izraelowi, a jego księstewko rozpada się od wewnątrz. Netanjahu potrzebuje Zapalnika do Armageddonu, izraelskiego odpowiednika 11 IX. Czy będzie nim atak fałszywej flagi przez służby Izraela na wieżowce Centrum Azrieli w Tel Awiwie, największego ośrodka tego typu w Izraelu i na Bliskim Wschodzie?
Panie Netanjahu, czy zniszczyłby pan wieżowce i fałszywie oskarżyłby Iran o atak na nie? Czy dlatego media izraelskie tak dużo pisały ostatnio o następnych celach Hezbollah, a Haaretz i in. przygotowują grunt pod akceptację takiego ataku wśród publiki izraelskiej?

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/