Israel Went Too Far / Izrael posunął się za daleko

Israel Went Too Far

Over the weekend of Jan. 14-15, the White House announced it was abruptly canceling the deployment of thousands of U.S. troops to Israel in a long-planned exercise that had been sold as a display of support but was really meant to be a show of force, directed at Iran. The reason, according to U.S. government insiders, was that a series of false flag ops carried out by Israel had put Americans in harm’s way. Top U.S. brass had finally had enough.

PB: Why these reactions just now? US officials have been unaware of Mossad’s long, insidious cooperation with the CIA??

……….
Polish / Polski

Izrael posunął się za daleko

14-15.1.2012, Biały Dom oznajmił nagłe cofnięcie rozmieszczania tys. wojsk USA w Izraelu na od dawna zaplanowane ćwiczenia pozujące na pokaz wsparcia, a naprawdę obliczone na pokaz siły Iranowi. Wg insajderów w rządzie USA, seria działań fałszywej flagi Izraela zaszkodziła bezpieczeństwu Amerykanów. Dowództwo wojskowe USA w końcu ma dość.
Co najmniej od 2003 r. USA i Izrael prowadzą skrytą wojnę przeciw Iranowi. W niedawnym zamachu na naukowca Ahmadi Roshana w Teheranie, Izrael działał w pojedynkę i celowo rozsiał teorie spiskowe, żeby Iran obwinił USA. Oficjele Białego Domu, departamentu stanu i Pentagonu podobno są wściekli z tego powodu, bo miałby wciągnąć wojska USA w rujnującą wojnę z Iranem.
To nie była pierwsza próba wrobienia USA. Mark Perry pisze (Foreign Policy): Seria notatek służbowych CIA opisuje  jak izraelscy agenci Mosadu udawali szpiegów USA w rekrutacji członków organizacji terrorystycznych do skrytej wojny z Iranem. Wyposażeni w dolary i paszporty USA, pozowali na oficerów CIA w akcji fałszywej flagi. Oficerowie wywiadu USA byli zdumieni chucpą Mosadu. Raport CIA wywołał obawy w Białym Domu, że izraelski program zagraża życiu Amerykanów.
Wg b. szefa centralnego dowództwa, gen. Joe Hoara, działania fałszywej flagi nie są nowością, lecz niezwykle niebezpieczne.   Izrael gra z ogniem. Wplata nas w swą skrytą wojnę, czy chcemy tego czy nie. Oficer wywiadu podsumował udczucia wielu oficjeli USA: To było głupie i niebezpieczne. Izrael ma pracować z nami, a nie przeciw nam. Jeśli chcą przelewać krew, niech to będzie ich krew, a nie nasza. Mają być  atutem strategicznym. Wielu ważnych ludzi nie sądzi już, że to prawda.

PB: Czemu takie reakcje właśnie teraz? Oficjele USA nie wiedzą o wrednej robocie Mosadu od dawna we współpracy z CIA?

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/