Roy Tov: Renewed Violence against Christians and Muslims / Chrześcijanie i Arabowie, wynocha!

Renewed Violence against Christians and Muslims

……………….
Polish / Po polsku

Izrael: chrześcijanie i Arabowie, wynocha!

Roy Tov 7.2.2012, przekład-skrót Piotr Bein
W lipcu 2008 r. żydowski osadnik Itay Zar z grupy Havat Gilad określił politykę Zemsty: Odpowiemy na każdą ewakuację [osadników]. Radykalni prawicowi izraelscy aktywiści i osadnicy uciekają się do chuligaństwa: demonstracje, blokada dróg, potyczki z siłami bezpieczeństwa, rzucanie kamieniami w auta Palestyńczyków i palenie ich pól i sadów oraz niszczenie i wyrywanie drzew z korzeniami. Wg obowiązującego w Izraelu prawa tureckiego z czasów osmańskich, drzewa są świadectwem własności ziemi. Jeden z najgorszych ataków Zemsty miał miejsce w 2009 r. gdy spalono meczet we wsi Yasuf na Zachodnim Brzegu. W 2011 r. był podobny atak w Tuba w Galilei, mieście Beduinów służących w armii Izraela.
7.2.2012 r. Zemsta zaatakowała w Jerozolimie hebrajsko-arabską szkołę i grecki  Monaster Krzyża naprzeciw Knessetu. Namalowano graffiti Śmierć Arabom, Kahane miał rację, Grecy wynocha i Śmierć chrześcijanom. Przebito opony aut Greków.
To, że Zemsta od tak dawna bezkarnie terroryzuje mimo oficjalnych potępień, świadczy o cichym poparciu przez Tel Awiw. Politycy i media niby łajają Zemstę, ale grupa otrzymuje szkolenie wojskowe i broń.
Niedawne ataki mają wymowę polityczną. Szkoła to symbol możności życia Palestyńczyków i Izraelczyków obok siebie, zaś atak na monaster jest roszerzeniem ataków z muzułmanów i Beduinów na chrześcijan. Z dziesiątek chrześcijańskich wyznań w Jerozolimie, Zemsta wybrała grecki monaster. Żydzi nazywają konwertytę meszumad (zupełnie zniszczony) lub mitjaven (ten co został Grekiem).
Szkoła hebrajsko-arabska ma tylko 50 uczniów, mimo szczodrych funduszy międzynarodowych, podobnie jak Neve Szalom–Wāħat as-Salām k. Jerozolimy z 200 uczniami. Obie szkoły tkwią w morzu milionów Izraelczyków – widać pokój i współistnienie nie są im priorytetem.
W niedawnym artykule pisałem o dziwnym zachowaniu Żydów w USA: pouczają chrześcijan, jak być dobrymi sąsiadami, a naprawdę sami stosują przemoc wobec swych nie bardzo lubianych sąsiadów. W 2009 r. Larry David i HBO pokazali wstrętną żydowską nienawiść; coś podobnego wobec Żydów wywołałoby oskarżenie sądowe przez Ligę Przeciw Zniesławieniu (ADL) i nalepkę antysemici na Amerykanów. W USA chrześcijanie są dobrymi sąsiadami, a w Izraelu zasługują na wyrzucenie z kraju. Panie Netanjahu, to jest orwellowskie dwójmyślenie!
Nie pierwszy raz mam wrażenie czytając doniesienia z Izraela, że to jest Orwellowska Kraina. Dwójmyślenie ukuł Orwell w książce Rok 1984. Izrael lansuje demokrację, alejednocześnie zezwala działać Zemście. Izrael głosi równość, a tego samego dnia  wprowadza dyskryminujące prawa.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/