10 pytań do "wyznawców Elie Wiesela"

10 pytań do “wyznawców Elie Wiesela”

Carolyn Yeager 4.1.2012, tłumaczenie Ola Gordon, kliknij na oryginał po grafikę
10 “podchwytliwych” pytań do tych, którzy wierzą, że Elie Wiesel był w obozach Auschwitz i Buchenwakd, oraz, że napisał Un di velt hot geshvign [A świat milczał] o jego przeżyciach.
Na stronie CODOH Forum Friedrich Paul Berg 30.12.2011 r. rozpoczął interesujący wątek 10 podchwytliwych pytań do “ocalałych z holokaustu”. Wg Berga, jego pytania nie są podchwytliwe, tylko rodzajem zwykłych i rozsądnych pytań, które obrońcy zadają świadkom. Ale zostaliśmy tak dobrze zaprogramowani holokaustyczną propagandą, że niemal nikt nie ośmiela się zadać słusznych pytań.
Berg ma rację, i to dało mi pomysł, żeby postawić własne pytania tym (nawet rewizjonistom), którzy upierają się, że Elie Wiesel musi być autorem książki w jidysz opublikowanej w 1956 r. w Argentynie, i że tak się mylę próbując udowodnić coś wręcz przeciwnego.

Powyżej zdjęcie Elie Wiesela z 1954 r.,  wiek 25-26 lat, konieczne do jakiegoś rodzaju karty wstępu wydanej przez ambasadę Jugosławii w Paryżu, kiedy, jak mówi, napisał A świat milczał.
Oto pytania do tych ‘wyznawców’. Jak powiedziałby Friedrich Paul Berg, są to normalne i rozsądne pytania, zadawane świadkom przez obrońców. Spróbujcie na nie odpowiedzieć, przysyłajcie je na ewtattoo [małpa] codoh.com lub wpisujcie je w komentarzach poniżej. (proszę tylko o poważne odpowiedzi)
1.  Kiedy dokładnie Elie Wiesel napisał A świat milczał? [nie tylko rok, lecz miesiąc(e), dzień (dni)]
2.  Gdzie dokładnie przebywał Elie Wiesel kiedy pisał A świat milczał?
3.  Ile stron liczył oryginalny rękopis A świat milczał?
4.  Ile stron liczyła skończona, opublikowana książka?
5.  Kto był jej redaktorem?
6.  Dlaczego Elie Wiesel nie zrobił duplikatu rękopisu, kiedy pisał go na maszynie? (wtedy było to zwykłą praktyką.)
7.  Dlaczego Elie Wiesel nie powiedział Francois Mauriac na spotkaniu w maju 1955 r., że już napisał swoje “zeznanie” o pobycie w obozach rok wcześniej?
8.  Dlaczego Elie Wiesel wtedy okłamał Francois Mauriaca, i okłamywał go nadal?
9.  Dlaczego A świat milczał nigdy nie przetłumaczono na angielski czy francuski, skoro jest to jego oryginalna praca źródłowa dla Noc, którą sprzedano, według szacunków, w liczbie 10 mln egzemplarzy na całym świecie?
10. Kto jest właścicielem praw autorskich A świat milczał?
 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/