Rotszyldowie chcą przejąć irańskie banki

Rotszyldowie chcą przejąć irańskie banki

Pete Papaherakles (AFP) 11.2.2012, tłumaczenie Ola Gordon
Czy przejęcie kontroli nad Bankiem Centralnym Islamskiej Republiki Iranu może być jednym z powodów tego, że Iran znalazł się na celowniku sił zachodnich i izraelskich? Kiedy wzrasta napięcie przed niewyobrażalną wojną z Iranem, warto porównać irański system bankowy z jego amerykańskimi, brytyjskimi i izraelskimi odpowiednikami.
Niektórzy badacze mówią, że Iran jest jednym z tylko trzech krajów, jakie pozostały na świecie, których banki centralne nie są jeszcze pod kontrolą Rotszyldów. Przed 11 IX było ich rzekomo 7: Afganistan, Irak, Sudan, Libia, Kuba, Korea Płn. i Iran. Ale w 2003 r. Afganistan i Irak połknęła rotszyldowska ośmiornica, a w 2011 – Sudan i Libię. W Libii ustanowiono bank rotszyldowski w Bengazi, kiedy w kraju trwała jeszcze wojna.
Islam zakazuje lichwy, zwyczaj naliczania nadmiernej i często nielegalnej stopy oprocentowania kredytów, co stanowi poważny problem dla systemu bankowego Rotszyldów. Kilkaset lat temu lichwa była również zabroniona w świecie chrześcijańskim i była nawet karana śmiercią. Uznawano ją za wyzysk i zniewolenie.
Ale od kiedy Rotszyldowie przejęli Bank Anglii, rozszerzyli kontrolę bankową na wszystkie kraje świata. Ich metodą było nakłanianie skorumpowanych polityków do zaakceptowania ogromnych pożyczek, których nigdy nie mogą spłacić i w ten sposób stawali się oni dłużnikami rotszyldowskich sił bankowych. Jeśli lider odmawia spłacenia pożyczki, najczęściej zostaje obalony lub mordowany. A jeśli to się nie uda, mogą dokonać inwazji i ustanawiają oparty na lichwie rotszyldowski bank.
Rotszyldowie wywierają silny wpływ na główne agencje informacyjne świata. Poprzez ciągłe powtarzanie, masy są ogłupiane opowieściami grozy, by uwierzyły w horrory o złoczyńcach. Rotszyldowie kontrolują Bank Anglii, Rezerwę Federalną, Europejski Bank Centralny, MFW, Bank Światowy i Bank Rozrachunków Międzynarodowych. Są również właścicielami większości złota na świecie, a także londyńskiej Giełdy Złota, która codziennie ustala jego cenę. Mówi się, że rodzina jest właścicielem ponad połowy bogactwa planety, szacowanego przez Credit Suisse na $231 bilionów, i jest kontrolowana przez Evelyn Rotszylda, obecnego szefa rodziny.
Obiektywni naukowcy twierdzą, że Iran nie jest demonizowany dlatego, że stanowi zagrożenie nuklearne, tak jak nie byli zagrożeniem talibowie, Saddam Husajn ani Muammar Kadaffi.

A zatem, jaki jest prawdziwy powód? Czy biliony w zyskach z ropy naftowej, czy biliony w zyskach wojennych? Czy ma zbankrutować gospodarkę amerykańską, czy też rozpocząć III wojnę światową? Czy ma zniszczyć wrogów Izraela, albo zniszczyć irański bank centralny, żeby nie pozostał nikt, kto mógłby   przeciwstawić się oszustwom pieniężnym Rotszylda?

Może to być jeden z tych powodów lub, co gorsza, każdy z nich.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/