Dwie demonstracje

Dwie demonstracje

Jim Stone, przekład-skrót Piotr Bein
Mdlił mnie kontrast między wypasioną grupą pro-wojenną a niezamożną grupą antywojenną:

Autentyczna demonstracja w Waszyngtonie przeciw wojnie z Iranem. Ręcznie wykonane plakaty:

Proszę nie zróbcie krzywdy moim dziadkom w Iranie!

Jeśli wojna jest odpowiedzią, to zadajecie niewłaściwe pytanie

 

Inscenizowana konkurencyjna manifestacja przeciw Syrii. Drogi sprzęt reporterski, portrety wrogów żydo-banksterów (Kadafi i Assad). Jeden z transparentów: Rosyjska broń zabija nasze dzieci.

Manifestacja “muzułmanów” przeciw Syrii nie wyglądała mi prawdziwie, z miejsca podejrzewałem zmyłkę psychologiczną. Grupk abyła znaczni egłośniejsza od antywojennej, a tylko 1/3 jej wielkości. Nagle zrozumiałem, o co chodzi. Wielu z was wie, że byłem na ponad 100 nabożenstwach w synagoggach, co niemal przepłaciłem życiem. W zapiewajkach drugiej grupki, tej przeciw Syrii, rozpoznałem melodie z synagogi. Zaś facet z tubą intonował rytmy marszów wojskowych USA! Melanż judaizmu z militaryzmem! Muzułmanie nie intonują melodii na demonstracjach i na pewno nie znają rytmów z synagogi. Grupka udająca Syryjczyków nawołujących Obamę do obalenia reżimu w Syrii, w ogóle nie wyglądała prawdziwie, ale zdołali być głośniejsi.

Wypasiona manifestacja. Stone dopisał od lewej góry:

Wziąłem $3400 za to przedstawienie

Kocham cię, Cal — Kocham cię, Harriet

Naprawdę, Cherilyn, płacą mi, że tu stoję

Oh, jak ja kocham Hymn Państwowy USA!

Dziecko: Ja chcę oglądać film w telewizji!

 
Odchodząc, myślałem o tej różnicy i jak media przedstawiły obie grupy. Antywojennych uchwyciły komórki w rękach ludzi jak ja, a lipnych demonstrantów — kamery telewizorni z ogromnymi obiektywami. Tłumek pro-wojenny wyglądał jak nieprzekonywujący aktorzy, natomiast druga grupa — autentycznie: zwykli ludzie o dobrych sercach.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/