Konstytucja USA utrapieniem

Konstytucja USA utrapieniem

18.2.2012, przekład-skrót Piotr Bein
Kompleks jot ciągle atakuje Konstytucję USA, najważniejsze zabezpieczenie wolności. Oficjele wybrani do jej obrony, zdradzają ją. W niedawnym wywiadzie dla egipskiej TV, sędzina Sądu Najwyższego USA, Ruth Bader Ginsburg poradziła, by w ustanawianiu nowej konstytucji dla Egiptu, nie wzorować się na amerykańskiej, tylko na płd.-afrykańskiej… Pomyśleć, że sędzina Ginsburg przysięgła przestrzegać i bronić Konstytucji USA!
Ginsburg poleca konstytucję Płd. Afryki, bo ta rzekomo chroni praw człowieka. Czy sędzina wie, że tamtejszy reżim marksistowski to anarchia i chaos? Czy wie o atakach na białych i ich morderstwach w Płd. Afryce?
New York Times wyraził ostatnio podobne sentymenty, sugerując, że Konstytucja USA traci powab na świecie, gdyż nie gwarantuje praw człowieka jak darmowa żywność i opieka zdrowotna, przeszkadzając rządowi wprowadzić te rzeczy.
Obama wuraził frustrację kilkakrotnie. W wywiadzie dla Chicago Public Radio powiedział, że Konstytucja USA ma duże wady, wymaga przeróbki do obecnej rzeczywistości. Nie raz stwierdził, że wiąże mu ona ręce.
Wielu Amerykańow czuje się dogłębnie zdradzonymi, bo Obama niedotrzymał obietnicy weta prawa NDAA, które obaliło części Konstytucji, odbierając podstawowe swobody obywatelskie, np. wolność słowa i prawo do sprawiedliwgo procesu sądowego. Z NDAA, wyrażenie opinii politycznie niepoprawnej robi z człowieka zagrożenie bezpieczeństwa narodowego i można go uwęzić w nieskończoność, bez procesu czy nawet wyjaśnienia.
Świat zazdrości Ameryce Konstytucji. Czemu osoby, które przysięgły przestrzegać i bronić jej, oczerniają ją i niszczą?

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/