Chronić Rotszyldów i Mosad

Chronić Rotszyldów i Mosad

Roy Tov, przekład-skrót Piotr Bein
21.2.2012 komitet rządu Izraela (z premierem Netanjahu, ministrem finansów i szefem banku centralnego) zadecydował przeciw mieszanym biznesom, gdzie komponent finansowy mógłby preferencyjnie pożyczać komponentowi biznesowemu. Geszefty powiązane z Mosadem i Rotszyldami wyszły obronną ręką. Nie pierwszy raz rząd Izraela faworyzuje pupili. Niedawno pisałem, że Izrael „przejęli” ludzie ze służb, koleżkowie z dawnej Operacji Entebbe. Komitet ocalił faworytów wyborem progu wielkości operacji firmy finansowej (ok. 1% PKB kraju), chroniąc biznesy Mosadu.
Imperium braci Oferów ofiarą
Jedną z ofiar nowej decyzji jest sięgająca czasów sprzed założenia Izraela, korporacja przewozowa Ofer Brothers. W 2004 Ofer kupiła aematora o nazwie Zim, którego założyły (1945) Agencja Żydowska [kluczowa w kolonizacji Palestyny – PB], federacja pracowników żydowskich w Palestynie i Izraelska Liga Morska. Pierwsze dwie grupy zbudowały fundamenty przyszlego Izraela. Motyw flagi armatora Zim pochodzi z projektu (1896) czołowego syjonisty Theodora Herzla dla flagi przyszłego Izraela: 6-ramienne złote gwiazdy na białym polu. Żadna organizacja cywilna Izraela nie ma tak patriotycznego rodowodu.
Część reparacji niemieckich poszła (1953) na ogromną ekspansję floty morskiej Izraela (a podobno pieniądze miały iść na uchodźców!). Zakup armatora państwowego Zim przez Ofer (2004) formalnie sprywatyzował firmę, choć bracia Ofer mieli przedtem znaczny w niej udział. Podobnie jak było z państwowym Bankiem Hapoalim, rząd Izraela sprzedał Zim za ułamek wartości wybranemu przez siebie oferentowi. Wszystko to wskazuje na Zim jako firmę strategiczną – przywozi zboże i ropę z USA do Izraela itd…. każdy strategiczny produkt, w tym tajne ładunki dla specjalnych przemysłów kraju, np.  Syltherm 800 firmy DOW z Senegalu dla zakładów nuklearnych Dimona. Imperium Ofer jest też właścicielem chemii Israel Chemicals, petrochemii Haifa Oil Refineries Ltd (BAZAN), Banku Mizrahi, elektroniki Tower Semiconductor Ltd, galerii handlowej Ramat Aviv Mall i in. Kilka z tych biznesów ma powiązania ze zbrojeniówką Izraela. Większość izraelskiej chemii skupia się k. miasta Beer Szeva, w tym produkty z minerałów z M. Martwego, produkcji firm Makhteshim-Agan (dla rolnictwa, niedawno firma zakupiona przez Chiny) i ICL (produkty oparte na bromie). Haifa Oil Refineries produkuje nielegalną broń.
Ww. firmy reprezentują typową kooperację z rządem. Sektor prywatny po cichu robi to, co jest oficjalnie nielegalne. Tak to piracki Izrael omija własne prawo na własnym terytorium.  Niedawno, subsydiarna firma koncernu Ofer, Tanker Pacific sprzedała tankowiec Raffles Zjednoczonym Emiratom Arabskim (armator Crystal Shipping) za 8 mln $; nabywca opylił statek irańskiemu armatorowi Iran Shipping Lines. Wygląda na to, że bracia Ofer wiedzieli o przeznaczeniu Raffles. Waszyngton nałożył więc sankcje na ich korporację, a rząd Izraela siedzi cicho. Dziwne to, skoro wg prawa izraelskiego, zbrodnią jest jakikolwiek kontakt z Teheranem.
Mimo ww. powiązań z rządem i zbrojeniówką, imperium Oferów ulega rozbiórce lub niechcianej przebudowie, jak widać z potraktowania przez niedawną decyzję rządu Izraela. Kompleks przemysłowo-wojskowy kraju traci moc na rzecz kompleksu mosadowo-finansowego.
Mosadowi i Rotszyldom
Dla kontrastu, grupy Shari Arison i Mozi Wertheim wyszły z niedawnej decyzji zwycięsko, dzięki wybiórczej selekcji progu wielkości firmy przez rządowy komitet. Arison jest córką Teda Arisona. Odziedziczyła po nim udziały w największym banku kraju, Hapoalim. On zaś dostał je za frajer od państwa w l. 1980-ych, za długoletnią kolaborację z Mosadem. Wertheim, właściciel izraelskiej Coca Coli, ma firmę za przysługi dla Mosadu.
Kumoterska komisja zignorowała głos Izraelczyków. Nie bronię Oferów ani nie atakuję Arisonowej, tylko pokazuję, że Izrael to nieopraworządne państwo. Jest nieprawowite, bo ignoruje założycielskie zasady jego utworzenia i nie ma ważnego kontraktu społecznego z obywatelami. Jest zbrodniczo gwałtowny do tego stopnia, że ONZ określiło Izrael mianem zadający terror. Bez śladu prawa ni sprawiedliwości, Izrael karmi swych obywateli codzienną dawką horroru tyranii samozwańczych komitetów, lansujących interesy uprzywilejowanych: klasy rotszyldowskiej.
Nie wymieniam Rotszyldów ot tak sobie. Baron Edmond Benjamin James de Rothschild zaczął wykup Palestyny w 1882 r. Stał się motorem syjonizmu, lansując uprzemysłowienie i rozwój gospodarczy. Założył (1924) Palestyńskie Stowarzyszenie Żydowskiej Kolonizacji (PICA), które nabyło więcej ziemi i założyło biznesy. To on znacznie kształtował korporacyjną kulturę przyszłego Izraela, który dziś bardziej przypomina korporację niż państwo. Baron Rotszyld oparł się na protekcjonizmie i nepotyzmie (Witamina P). Miał pogrzeb z 19 salwami, za swe zasługi w wyzysku i manipulacji masami żydowskimi, podczas gdy zwykli Żydzi ginęli za syjonizm. Wierni jego następcy kontynuują przepisywanie Witaminy P, utworzywszy prawny i administracyjny system kompletnie pozbawiony sprawiedliwości. Mozi Wertheim, jawny oligarcho i skryty mędrcu, cześć ci za sukces z nowym sloganem firmowym Pój się Coca Colą!

PB: Dwie uwagi. Protekcjonizm i nepotyzm  (razwiedkowy powiedziałby Redaktor Michałkiewicz) niczym w Polin. Skoro rotszyldziaki, mosiadziaki i inne syjonisty-judeocentryki tak traktują współplemieńców, to co nam życzą, gojom nieobrzezanym?!

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/