Nowe GMO: seksowne

Nowe GMO: seksowne

Ethan A. Huff 28.2.2012, przekład Piotr Bein
Kolejka przyszłych dobrodziejstw GMO z Monsanto obejmuje kilka nowych gatunków z seksownymi cechami, tj. zamiast jednej spreparowanej genetycznie z innego organizmu – kilka cech. Wg nowego studium w Journal of Applied Toxicology, wielorakie cechy GMO są nieproporcjonalnie szkodliwsze dla zdrowia i środowiska, bo synergicznie wzmagają toksyczność.
Badacze na Uniwersytecie Caen (Francja) wypróbowali efekty trujące na ludzkich komórkach (Monsanto nigdy nie ośmieliłoby się). Okazało się, że proteina oznaczana Cry1Ab, będąca toskyną typu Bt celowo produkowaną w wielu uprawach GMO, w tym kukurydza MON810 Bt, niszczy ludzki ekomórki już przy stężeniu 100 części na milion. Dla porównania, stężenia w praktyce są wyższe, np. łącznie ze spożycia mięsa i nabiału ze zwierząt karmionych kukurydzą Bt i bezpośredniej jej konsumpcji (niedługo w sprzedaży w sieci Walmart w Ameryce).
Stwierdzono też, że ekspozycja na glyfosat, główny składnik środka ochrony roślin Roundup (oczywiście made in Monsanto), uśmierca ludzką komórkę już przy stężeniu 50 części na milion, tj. daleko poniżej stężeń w rolnictwie. Przy nieco większym stężeniu 57,5 części na milion, Roundup zabił w eksperymencie w Caen połowę komórek ludzkich, co otwiera oczy na toksyczność produktu Monsanto, przymusowego z licencją na uprawy GMO.
Wyniki te potwierdzają wnioski z licznych niedawnych badań: zniekształcenia noworodków, rak, śmierć. Ale rewelacją z Caen jest ogromna kombinowana toksyczność – Roundup plus toksyna Bt: modyfikowane toksyny Bt nie są obojętne w stos. do niezaatakowanych komórek ludzkich i mogą wywołać skutki uboczne w kombinacji z in. pozostałościami pestycydów specyficznych dla roślin GMO.
To by było na tyle o zapewnieniach Monsanto, że toksyna Bt, Roundup i różne inne cechy spreparowane przez ich bio-inżynierów są zupełnie nieszkodliwe dla nas. Monsanto twierdzi nawet na swym portalu, że nie potrzeba testów GMO na komórkach ludzkich, bo nie ma różnicy między GMO a konwencjonalnymi i naturalnymi odmianami roślin uprawnych. Władze prawodawcze nigdy nie wzięły Monsanto na dywanik, by udowodniło swe zapewnienie nie z tej Ziemi, urągające nieskorumpowanej nauce.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/