Wywiad z b. dyrektorem Mosadu, do emisji w USA 11.3.2012

Wywiad z b. dyrektorem Mosadu, do emisji w USA 11.3.2012

Dolna część artykułu Roya Tova 9.3.2012, przekład Piotr Bein
Oficerom Mosadu nie wolno występować w mediach. Mosad wypycha b. oficerów, jeśli chce coś formalnie oznajmić. B. dyrektor Mosadu, Meir Dagan powiedział w wywiadzie dla CBS, że nie uważa, by był właściwy czas zaatakować program nuklearny Iranu. Wg niego, reżim w Teheranie jest racjonalny, tak jak i sam Ahmanedżidad – przeciwieństwo wypowiedzi Netanjahu przed AIPAC w USA.
Wg Dagana, atak na Iran musiałby objąć dużą liczbę celów, tzn. tak jak od dawna twierdzę na swym portalu, niechcący przyznaje niezdolność Izraela do zniszczenia przemysłu atomowego Iranu. Bo gdyby nie, to Izrael już dawno by to zrobił. Ulubionym powiedzeniem elit Izraela jest: Jeśli potrzebujesz strzelać, strzelaj, a nie gadaj. W poprzednich artykułach zacytowałem izraelskich generałów w zgodzie z ww. oceną przez Dagana.
Dagan nie neguje ingerencji Izraela w wewn. sprawy Iranu: wg niego, zamiast akcji militarnej, Zachód powinien skupić się na zmianie reżimu w Teheranie. Dagan odmówił odpowiedzi, czy Izrael poparł protesty młodzieży w całym Iranie po ostatnich wyborach. W wojskowym hebrajskim znaczy to TAK.
Sparafrazuję Dagana: Uważam, że reżim w Izraelu jest racjonalny. Także Netanjahu i przywódcy-syjoniści. A jednak Netanjahu nalega na wojnę z Iranem, a wystąpieniem w AIPAC nieuwarunkował swej deklaracji wojny. Niemniej jednak woli, by pociski lądowały w Tel Awiwie niż w bunkrach irańskich. Trzeba bardziej martwić się amerykańską atomówką zabijającą dzieci, niż irańską. Amerykanie zrobili to już dwa razy. A więc, Panie Netanjahu, czy możecie oświecić nas o swej wojowniczej strategii? Kraj Pana na pewno byłby ofiarą takiej wojny. Więc nie pracuje Pan dla swego kraju. W takim razie dla kogo?

PB: Dla tych, co przetrawili Judeocentrycy i zbrodnie masowe, odpowiedź jest prosta: na pewno nie dla Żydów ani żydów, tylko dla kompleksu jot…

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/