Roy Tov: Armageddon’s Alliance / Sojusz Armagedonu

Armageddon’s Alliance

…………………….
Polish / Po polsku

Sojusz Armagedonu

Roy Tov 19.3.2012, przekład-skrót Piotr Bein
18.3.2012 r. w Jerozolimie, Netanjahu przemówił do Johna Hagee i dużej grupy Amerykańscy Chrześcijanie Połączeni Za Izraelem (CUFI). Wśród herezji tam głoszonych, Netanjahu jest porównywany do Mojżesza, Króla Dawida i Mesjasza. Obie strony wykazały niezrównaną wierność wzajemną, szczerze ignorując Boga. Dziwne  nowe  sojusze Izraela wyglądają na wstęp do wojny w stylu Armagedonu w niedalekiej przyszłości.
Mesjasz Netanjahu
Syjonistyczny pastor Hagee przewodzi największej pro-izraelskiej grupie lobbystycznej  w USA. Obok szefostwa CUFI (ponad 1 mln członków) i kontroli nad Globalną TV Ewangelicką (GETV), prowadzi media, które nadają w USA na 160 stacjach TV, 50 radiowych i 8 sieciach, wpływając na 99 mln rodzin. Jest przy tym starszym pastorem Kościoła Cornerstone w San Antonio (Texas), bezwyznaniowym charyzmatycznym mega-zborze z ponad 19 tys. aktywnych wiernych. Jest on skarbem Izraela w Ameryce. Żaden rabin nie ma równie dużego wpływu i notowań, więc Izrael bez sentymentów woli Hagee, który proklamował Netanjahu Mesjaszem i Królem Dawidem. Izrael i Hagee rozmyślnie budują scenariusz podobny do Bitwy Armagedon w Księdze Objawienia, gdzie w służbie Szatana fałszywy kapłan uznaje fałszywego mesjasza.
CUFI założył David Lewis (1992). Po okresie bezczynności, Lewis zezwolił Hagee przenieść nazwę do swej grupy (7.2.2006). Dołączyło ponad 400 przywódców wyznań, mega-kościołów, mediów i wydawców religijnych oraz chrześcijańskich akademików. Hagee spotkała krytyka za oświadczenia o Izraelu, Kościele Katolickim i islamie. Musiał przeprosić katolików (2008). Niejtóre jego stwierdzenia o judaizmie uważa się za antysemickie. Nazywa liberalnych Żydów zatrutymi i ślepymi duchowo. Powiedział (Talk2Action 10.3.2007), że popierany przezeń zapobiegawczy atak nauklearny na Iran doprowadzi do śmierci większości Żydów w Izraelu. W ksiażce Jerusalem Countdown twierdzi, że Hitler pochodzi z przeklętych, ludobójczo morderczych pół-rasowych Żydów. Hagee nie jest żadnym chrześcijaninem, tylko rasistą w służbie syjonizmowi.
Bez symboli chrześcijańskich
Powrót Żydów na Ziemię Świętą i założenie Izraela (1948) zgadzają się z przepowiednią w Biblii i są niezbędne dla II Przyjścia Chrystusa – twierdzi sekta chrześcijańscy syjoniści, w której Hagee jest wybitnym członkiem odłamu uważającego, że konwersja żydów nie jest potrzebna. Hagee to zielonoświątkowiec, mocno podkreślający Księgę Objawienia, a w niej Bitwę Armagedon na Koniec Świata. Wg niego, sami Żydzi są winni  Holokaustu, a hitlerowskie prześladowania były boskim planem prowadzącym Żydów do utworzenia państwa Izrael.
Twierdzenia chrześcijan-syjonistów są niezgodne z Biblią. Podpierają się oni rozdziałami 9 – 11 Listu do Rzymian, w którym (9:27) jednak Apostoł Paweł przytacza z Księgi Izajasza, że tylko nieliczni Izraelczycy powrócą do Boga. Większość etnicznego narodu Izraela nie należy do Boga. W Liście do Rzymian 9:8 czytamy też, że prawdziwym Narodem Izraela jest się przez Wiarę, a nie geny. Chrześcijaństwo to nie rasizm (List do Galatów 3:28).
Hagee popiera wyprzedzający atak atomowy USA-Izraela na Iran. W ww. przemowie do CUFI, radosny Netanjahu uzasadnił tę zbrodnię: Kiedy Iran sponsoruje terror i przemoc nacałym świecie, nawołując do zgładzenia nas, nie muszę tłumaczyć wam, dlaczego reżim ten nie może mieć broni nuklearnej. Nasi wrogowie nienawidzą nas za to, co robimy, tylko za to, kim jesteśmy. Może obaj panowie uprzejmie ujawnią swe interesy gospodarcze w zbrojeniówce? Niewątpliwie Netanjahu jest Mesjaszem dla Hagee. Bez poparcia moralnego przez Izrael, pan Hagee jest nikim, tylko heretycznym podżegacz wojenny. Piszę pan, bo Hagee nie jest pastorem. Chrześcijaństwo to Wiara i Miłość, a nie wariowanie po świecie i zabijanie.
Ofiara z Izajasza
Koło płn. krańca Tel Awiwu jest problematyczna instytucja syjonistów, Muzeum Ziemi Izraelskiej, bez żadnych eksponatów nt. Palestyńczyków. Wszyscy zapraszani mówcy są syjonistami i izraelską arystokracją, albo spokrewnieni z nimi. Dwa dni przed spotkaniem  CUFI-Netanjahu, w muzeum wystąpił hebrajski autor A.B. Jehoszua, opisujący się lewicowiec. Ale we włoskim La Stampa stwierdził, że nawet przed Operacją Płynny Ołów w Gazie (2008-2009), za którą Izrael dostał od ONZ tytuł zadający terror, opublikował apel do mieszkańców Gazy, by skończyli przemoc, a izraelska operacja była konieczna. To w pełni uzasadnia Bully (tyran) w jego inicjałach.
Jehoszua w muzeum poparł Hagee’ego (bez wymienienia jego nazwiska) w kwestii Holokaustu: Nigdy nie słyszałem, by Żydzi analizowali Holokaust jako niespodziewane żydowskie fiasko […] przez 2000 lat pomimo wielu ostrzeżeń w historii […] muaimy poqiedzieć, przede wszystkim, że niezdaliśmy zadania. Przez 5 lat zniszczono 1/3 naszego narodu – nie z powodu ideologii czy religii, ekonomii czy terytorium. Podobne stwierdzenia są nagminne wśród ultraortodoksów żydowskich, Haredi. Ku uciesze chrześcijan-syjonistów i Hagee, Jehoszua powiedział też: Żydzi amerykańscy są tylko częściowo żydowscy, a Żydzi izraelscy są Żydami całkowicie […] Żadna książka do nabożeństw nie wymienia słowa Żyd, tylko Izraelita. Nazwa naszego kraju i terytorium jest Ziemia Izraela. Właśnie tę głęboką sprawę musimy bronić przed ofensywą żydowską. Jehoszua powiedział w in. słowach to samo, co zebranie CUFI-Netanjahu, dyskredytując całą diasporę w USA, bo nie emigruje do Izraela i nie uczy się hebrajskiego. .
Jehoszua Jehoszua przemawia za wojną i powrotem diaspory do Izraela; jego nazwisko w hebrajskim znaczy Jozue, jeden z najbrutalniejszych przywódców biblijnych, który pokonał Ziemię Izraela.
Kolejny przykład powracającego tematu w historii żydowskiej: Bóg nakazał Abrahamowi złożyć ofiarę ze swego syna, Izaaka, na dowód Wiary, ale anioł wstrzymał jego czyn. Istnieją interpretacje, że przywództwo żydowskie dopuściło do Holokaustu jako ofiary dla powstania państwa Izrael. Portal Neturei Karta, niesyjonistycznych ortodoksów żydowskich z kongregacjami w Nowym Jorku i Jerozolimie, cytuje z książki Min Hametzar (s. 92) pióra rabina Michaela Ber Weismandela, dosłowne tłumaczenie odpowiedzi od egzekutywy Żydowskiej Agencji Syjonistycznej w Szwajcarii, na udokumentowany apel Komitetu Ratowania Żydów w Czechosłowacji ws. losu milionów Żydów w Europie pod hitlerowską okupacją: A więc jeśli chodzi o masy: RAK B’DAM TIHJE LAKU HAAREZ, (Ziemia Izrael będzie nasza, tylko za cenę krwi), ale dla naszego wąskiego kręgu, ATEM TAJLU. Goniec przyniesie z listem fundusze dla was na ten cel.
Weismandel wyjaśnia łamigłówkę: zatrząsłem się, uzmysłowiwszy sobie znaczenie RAK B’DAM TIHJE LANU HAAREZ. Ale minęło wiele tygodni i pozostawałem w zakłopotaniu znaczeniem ATEM TAJLU. Aż jednego dnia olśniło mnie: ATEM TAJIU znaczy „Wy uciekajcie”, gdyż słowo „tiyul” (podróż pieszo) zakodowali pod „uciekać”. Chcieli powiedzieć: wy „grupa” 15-20 osób uciekajcie z Czechosłowacji, by ratować skórę. Cena Ziemi Izraela jest krwią Żydów i Żydówek, siwych mędrców, dzieci na rękach, – ale nie waszą krwią! Nie zepsujmy tego planu dając mocarstwom Osi pieniądza na ratowanie życia Żydów. Ale dla was, towarzysze, załączam pieniądze na ucieczkę. Co za zmora! Agent syjonistów, „dyplomata” przybywa do Czechosłowacji i mówi: ‘Nadszedł b. krytyczny czas. Ale mówiąc relatywnie, nie jest on wcale krytyczny dla was, Żydów w potrzasku. Bo jest nakaz o wiele większej wagi; mianowicie BINYAN HA-ARETZ (cena Modinat Yisrael). Przelewajcie swą krew radośnie, gdyż jest tania. Ale za waszą krew, Ziemia ( Izraela) będzie nasza!”
Transliteracja z hebrajskiego i tłumaczenie można nieco ulepszyć, lecz ogólnie ocena jest prawdziwa. Żydowskie przywództwo  podczas II wś. powzięło decyzję jak Abraham, by złożyć w ofierze swojestado, dla materialnych korzyści w niedalekiej przyszłości. W książce The Cross of Bethlehem daję inny przykład z tegoż okresu.
Syndrom Abrahama znów w ataku. Jehoszua (i Netanjahu) poświęcają upadających Żydów w USA na rzecz bardziej korzystnego (wojennie) sojuszu z sektą podżegaczy wojennych, wystarczająco silnych wpłynąć na rząd USA. Hagee oznajmił już poparcie dla zapobiegawczego ataku nuklearnego USA-Izrael na Iran. Sojusz Armagedonu otwarcie wypłynąl w tym tygodniu; przygotuj się do wojny!

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/