Six Million Ships for Israeli World-wide Terror / 6 mln statków Izraela: globalna sieć terroru

Six Million Ships for Israeli World-wide Terror / 6 mln statków Izraela: globalna sieć terroru

…………………
Polish / Po polsku

6 mln statków Izraela: globalna sieć terroru atomowego

Roy Tov 23.3.2012, przekład-skrót Piotr Bein
Pisałem już, jak 6 u-botów dizlowskich uzbrojonych w głowice atomowe daje Izraelowi możliwość uderzenia, nawet jeśli broń atomowa i ośrodki dowodzenia uległyby zniszczeniu w Izraelu.
Niezależna Komisja Trident zbadała tendencje państw nulearnych, w tym Izaela (Guardian 30.10.2011). Izrael może wypuścić głowice A transkontynentalnie (nawet do Afryki Płd.), jeśli zwiększyłby zasięg pocisku Jericho. Nadają się do tego tylko 2 bazy w Izraelu – w przypadku wojny pierwszy cele militarny, więc zdolność nuklearna izraelskiego ataku polega na u-botach. Przy prędkości 15 km/godz., pierwsze 3 z nich mają zasięg 14800 km na powierzchni wody albo 740 km zanurzone. Nie potrzebują zaopatrzenia przez 30 dni, ale mogą być zaopatrywane ze statku w żywność, broń i paliwo. Trzy nowsze Delfiny mają niewiadomy zasięg, ale źródła w ministerstwie wojny Izraela określają ich zdolności na zbliżone do u-botów atomowych.
Zatajanie zdolności bojowych nowych u-botów Izraela jest głupawe, bo mogą one być zaopatrywane ze statków, a ich większe wyrzutnie torpedowe pozwalają wodować łodzie dostarczające komandosów na ląd. Marynarka Izraela wzięła ideę tych łodzi od Italii, przodującej w temacie. Izraelska marynarka wojenna składa się z małych okrętów, głównie patrolowych. Do zaopatrywania u-botów mogą służyć statki armatora izraelskiego Zim, jednego z największych na świecie. Zim to firma dla Izraela strategiczna, więc ma w niej udział rząd. Zim zaopatruje Izrael w żywność, surowce energetyczne, paliwo… po tajne materiały dla ośrodka nuklearnego Dimona. Z ok. 100 statków Zim, 13 to nowoczesne kontenerowce, zawijające do 180 portów na całym świecie, z agencjami w 145 krajach. Mapa gęstości linii żeglugowych [patrz oryginał] pokazuje, że statki Zim mogłyby zaopatrywać u-boty na wszystkich wodach międzynarodowych, a Delfiny mogłyby podpływać pod wszystkie niemal wybrzeża. Wystarczy spuścić z pokładu statku kontener na u-bota, najlepiej pod osłoną nocy.
Najniebezpieczniejszy w Delfinie jest pocisk Popeye Turbo SLCM ze zdolnością niesienia głowicy A o masie 200 kg. Marynarka USA odnotowała na O. Indyjskim ćwiczenia z izraelskim SLCM, który poleciał 1500 km.
Taki zasięg z oceanów i mórz pokrywa większość wielkich miast świata [mapy w oryginale]. Kilka niemieckich u-botów Izraela i statki Zim utworzyły Globalną Sieć Terroru i zaczęły Zimną Wojnę wersja 2.0.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/