Genetic engineering lunacy: goat producing milk with vaccine / Medyczne szaleństwo: kozy GMO dają mleko ze szczepionką

Medical madness: Researchers develop genetically-engineered ‘pharm’ goats that produce vaccines in milk

…………………
Polish / Po polsku

Medyczne szaleństwo: kozy GMO dają mleko ze szczepionką

Jonathan Benson 4.4.2012, przekład Piotr Bein
Wg Houston Chronicle, badacze w Texas A&M University odsłonili nową linię kóz GMO, które w swym mleku wytwarzają szczepionkę na malarię.
Profesor Mark Westhusin z kolegami zdecydowali grać Boga, zmieniając geny kóz, by produkowały pasożyta malarycznego. Zatem ich kozy dają mleko zawierające materiał znajdujący się w szczepionkach przeciw malarii, co ma ulepszyć wyszczepialność [używając jęz. prof. Brydak – PB] w krajach ubogich.
Omawianą szczepionkę na malarię wytworzyła 10 lat temu firma farmaceutyczna GTC Biotherapeutics (Massachusetts). Obecnie po raz pierwszy inżynierowie genetyczni znaleźli sposób na wytwarzanie szczepionek w mleku. Naszę najbardziej ostateczną ideą jest kontynuować badania, aż do uzyskania stada kóz, które produkują szczepionki, farmaceutyki i nutraceutyki […] w swym mleku, przyznaje Westhusin, wyczekując dnia, kiedy dzieci po prostu wypiją mleko zostając zaszczepione.
Mleko ssaków zawiera już składniki odżywcze, zapobiegające chorobom, wzmacniające system immunologiczny. Chyba Westhusin nie ma o tym pojęcia. Podobnie jak mleko ludzkie, mleko kozie zawiera korzystne dla zdrowia lipidy, kwasy tłuszczowe, substancje immunologizujące, tłuszcze, proteiny i in. W naturalny sposób uodparniają one karmione małe. Naturalne, surowe mleko ssaków jest bez żadnych dodatków idealną „szczepionką” dla potomstwa.
Ale wkracza wyedukowany ignorant [na grancie Rockefellera? – PB] w nauce gównego nurtu i zaczyna majstrować przy czymś, co jest idealne, w imię zdrowia publicznego. W spaczonym umyśle Westhusina i kolegów, dodanie szczepionek, farmaceutyków i in. syntetyków do mleka żywych istot poprzez manipulacje genami, pomoże ocalić III świat. Reszta świata jednak niepotrzebuje pomylonych eksperymentów Westhusina, a zapewne skończą się katastrofą potencjalnie nieowracalną.
Agencja Żywności i Leków USA (FDA) wydaje się w pełni popiera badania nad zwierzętami GMO, wydawszy końcowe wytyczne (2009) dla nowych leków od zwierząt. Tzn. zwierzęta GMO, jak ww. koza, FDA uważa za leki, więc poddaje podobnym przepisom, na mocy których wszystko jest cacy – bezpieczne i skuteczne.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/