Moda na raka: Barbie kreuje 'lalkę chorą na raka' z łysą głową, skutkiem ubocznym chemoterapii

Moda na raka: Barbie kreuje ‘lalkę chorą na raka’ z łysą głową, skutkiem ubocznym chemoterapii

Jonathan Benson – 11.04.2012         tłumaczenie [fragment] Ola Gordon
Petycja na Facebooku podpisana przez ponad 175.000 osób skłoniła firmę Mattel do stworzenia nowej lalki Barbie podobnej do ofiary choroby nowotworowej. Według News.com.au, łysa lalka, nazwana “przyjaciółką Barbie”, będzie w sprzedaży w 2013 roku, wraz z nakryciami głowy i garderobą powszechnie noszoną przez prawdziwe ofiary raka.
Obecnie w USA wskaźnik zachorowalności na raka osiąga horrendalny poziom – nawet wśród dzieci – dlatego pewne osoby czują, że Mattel powinien sprzedawać dzieciom chorą na raka lalkę Barbie, żeby być na bieżąco z tą katastrofalną tendencją. Inaczej mówiąc, te osoby wydają się całkowicie aprobować dziwaczną przeróbkę jednej z najgroźniejszych chorób na zabawkę dla dzieci.
“Chcielibyśmy by piękna i łysa Barbie pomagała dziewczynkom tracącym włosy z powodu metod leczenia raka, łysienia i trichotillomanii”, mówi petycja grupy z Facebooka, zatytułowana ‘Piękna i łysa Barbie’ do Mattel, promująca ten pomysł. “Także dziewczętom, które maja kłopoty z akceptacją utraty włosów przez ich matki, na skutek chemoterapii. Wielu dzieciom trudno jest zaakceptować matkę, siostrę, ciocię, babcię albo przyjaciółkę, zmieniających się z długowłosych na łysych”.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/