Duchowy niewolnik wolnego kraju nie zbuduje

O duszy niewolnika i stopniach zniewolenia – indywidualnego i zbiorowego

Opolczyk 10.4.2012
Niewolę polityczną najłatwiej jest dostrzec. Polska szlachta podczas zaborów rwała się do powstań. Chciała ponownie sama o sobie decydować (i ponownie sejmikować, vetować i być może nadal się warcholić). Chłopstwo do powstań się nie garnęło. Jemu zwycięstwo powstania niewiele by dało. Nadal byłoby pozbawionym praw chłopstwem pańszczyźnianym. Kler był podzielony. Sporo duchownych stało po stronie “legalnej” władzy czyli caratu. Ale i sporo było aktywistami wśród powstańców. Byli tacy, którzy nawoływali do walki do ostatniej kropli krwi w obronie wiary i ojczyzny (“Bóg” na sztandarach powstańców stał przed “Ojczyzną”).
http://pawet.net/zl/zl/2003_55/9.html
Inna sprawa, że do powstań naiwną szlachtę pchali obcy. Polacy szli na rzeź, do walki bez szans na zwycięstwo, a ich miejsce zajmowali w strukturze społecznej Pełniący Obowiązki Polaków koczownicy. Szczególnie wyraźnie widać to w Powstaniu Styczniowym.
Przypomnijmy sobie…
Krótko wcześniej Żydzi otrzymali prawo do kupowania ziemi na własność. Wspólnie z masonami popchnęli więc Polaków do powstania, a następnie pomagali caratowi w jego tłumieniu. Po powstaniu w nagrodę mieli prawo wykupu lub dzierżawy majątków zarekwirowanych szlachcie.
http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/21/judeopolonia-zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim/
Zdarzało się, że majątki przejmowali z nazwiskiem poprzedniego właściciela. A ponieważ w powstaniu ginęła wykształcona szlachta (chłopstwo jeśli w ogóle, to kończyło wówczas edukację na kilku klasach wiejskiej szkoły), miejsce szlachty w strukturze społecznej zajmowali wykształceni koczownicy.
Tutaj dochodzimy do kolejnego stopnia zniewolenia – zamiana/podmiana elity umysłowej.
To m.in dzięki zajmowaniu przez koczowników w strukturze społecznej po powstaniach miejsca szlachty w II RP duży procent “polskiej” inteligencji stanowili Żydzi. W literaturze np. byli wpływową siłą, narzucając Polakom korzystne dla nich, a niekorzystne dla Polaków wzorce hurra-patriotyzmu.
To m. in dzięki temu też w “polskim” odprysku żydowskiej loży B’nai Brith w zarządzie mamy Żydów z polskimi nazwiskami: Szczepański, Woleński, a nawet  Kowalski.
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%27nai_B%27rith_%28Polska%29
Tę metodę usuwania Polaków i zajmowanie ich miejsca koczownicy stosowali w naszej historii wielokrotnie. Ostatnim takim przykładem na masową skalę było Powstanie Warszawskie. Tuż przed powstaniem Niemcy zlikwidowali kilka dużych magazynów broni. Krótko wcześniej, ale też tuż przed wybuchem powstania, w lipcu 44 z Warszawy do lasów wysłano 900 pm-ów i dużą ilość amunicji.
Zamiast powstańców dozbrajać – rozbrajano ich. Czyżby po to, aby z gołymi pięściami szli na rzeź?
W godzinie “W” powstańcy mieli do dyspozycji zaledwie 657 sztuk  pm-ów – z czego wykorzystano ok. 300 (a co zrobiono z resztą?). Na 36,5 tys. powstańców niecałe 10 % posiadało  broń  – często tylko zwykły pistolet lub jeden granat. Wiele uzbrojenia z niewiadomych przyczyn nie wykorzystano.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_warszawskie#Uzbrojenie_polskich_oddzia.C5.82.C3.B3w
Naiwnych patriotów popchnięto na rzeź bez szans na zwycięstwo. Na dodatek celowo przeciągano powstanie, nawet wtedy, gdy wiadome było, że zakończy się całkowitą klęską.
Do dzisiaj nie wiadomo, gdzie zapadła zbrodnicza wobec Polaków decyzja o wybuchu powstania. Osobiście podejrzewam, że miał na nią wpływ Józef Retinger, mason, cichociemny, z pochodzenia niemiecki Żyd.
http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Retinger
Był on szarą eminencją Rządu Londyńskiego. Być może po to zrzucono go do kraju w kwietniu 44, aby uzgodnił on przygotowania do powstania. Dalszy jego powojenny życiorys – globalista, inicjator i współzałożyciel Unii Jewropejskiej, założyciel patronującej Unii  Grupy Bilderberga. Obok koczownika Brzezińskiego i Wojtyły najbardziej wpływowy “Polak” w naszej historii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Bilderberg
Po wojnie dokończono rzezi niedobitków polskiej inteligencji rękami głównie żydo-UB.
Tę “operację” tak opisał żydowski poeta Sandauer – podczas wojny wymordowano polską inteligencję  i żydowską biedotę. Po wojnie na polskim tułowiu osadzono żydowską głowę.
Emigracja Żydów na fali 1968 roku nieznacznie tylko uszczupliła ich faktyczną ilość. Głowa żydowska w Polsce pozostała. Wyjechał “łupież”.
Polecam w tym mniejscu jeszcze tajny referat Jakuba Bermana.
http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=1309
W Magdalence koczownicy z PZPR (tęskniący od lat do Zachodu i jedynie z konieczności udający praktykujących komunistów) dogadali się z pobratymcami z “opozycji”. Uzgodnili, jak wyrwać Polskę z bloku wschodniego, narzucić jej wywłaszczający Polaków kapitalizm i całkowicie ją skolonizować i zniewolić.
Cała elita III Rzydopospolitej jest koczownicza. Polscy szabas-goje stanowią w niej niewielki odsetek. Finanse, gospodarka, polityka, media, oświata i kultura, ministerstwa, kierownicze stanowiska w administracji  – wszystko to jest w ich rękach.
Przypominam na marginesie, że liderzy PO i PiS spotykali się w fundacji globalisty, filantropa Sorosa. Uzgadniano tam taktykę ogłupiania Polaków.
Po są są politycy opowiada mój ulubiony satyryk.
.
 
.
A  akurat dzisiaj polskie sieroty po izraelskim patriocie, dbającym o interesy jego pobratymców – Kalksteinie – urządzają ku jego pamięci i czci wiece.
http://piotrbein.net/2012/04/09/uzyteczni-idioci-organizuja-wiec-10-iv/
Zapomnieli widocznie o jego zasługach dla Izraela i “polskich” Żydów.
http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/polska-stac-bedzie-u-boku-izraela/
Kolejnym stopniem zniewolenia jest zniewolenie finansowe. Już w czasach przedrozbiorowych szlachta gospodarkę, handel i bankowość oddała w ręce Żydów.
Tutaj przypomnę, że prawdopodobnie pierwszy raz słowo “Polska” napisane było po hebrajsku na monecie wybitej za czasów Mieszka III Starego przez Żydów zawiadujcych mennicą książęcą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Etymologia_nazwy_Polska#Pierwsze_u.C5.BCycie_s.C5.82owa_.E2.80.9EPolska.E2.80.9D
Za czasów PRL upaństwowiony majątek przynajmniej teoretycznie był własnością Polaków. Obecnie jest masowo szabrowany pod hasłem prywatyzacji. Planem Żyda Balcerowicza spauperyzowano społeczeństwo, które nadal jest okradane.
Nie jest to specyfiką tylko polską.
Przypomnę kilka faktów ściśle powiązanych ze sobą.
1773  – spotkanie żydowskich banksterów we Frankfurcie zorganizowane z inicjatywy Rothschilda, na którym informuje on pobratymców o możliwości przejęcia wspólnymi siłami władzy nad światem (narodziny NWO).
1776 – masoni piszą deklarację niepodległości i konstytucję USA – kraju, który ma kapitalne znaczenie w ich planach.
1776 – powstaje bawarska loża iluminatów założona przez podopiecznego Rothschilda – A. Weishaupta.
1776 – Adam Smith publikuje jego biblię kapitalizmu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Badania_nad_natur%C4%85_i_przyczynami_bogactwa_narod%C3%B3w
O co w tym wszystkim chodzi – wyjaśniają Protokoły Mędrców Syjonu.
http://jezierski.pl/strona.htm?id=771
W największym skrócie powiem tyle – w całej tej zabawie idzie o wykupienie przez banksterów i ich pobratymców na własność całego świata.
Najważniejszymi narzędziami służącymi temu celowi jest:
1. bandycki system bankowy i monopol banksterów na tworzenie pieniądza
a – jako długu,
b – z powietrza,
c – a Goim muszą jeszcze do tego płacić odsetki.
.
 
.
Opisałem to szczegółowo tutaj.
http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/10/12/dlaczego-swiat-musi-zbankrutowa/
2. Kapitalizm, liberalizm gospodarczy, wolny rynek  – wszystko to korzystne jest dla bogaczy, zabójcze dla biednych.
3. Giełda, spekulacje, papiery tzw “wartościowe” (dzięki spekulacjom Soros stał się miliarderem). Protokoły Mędrców Syjonu stwierdzają, że po przejęciu przez nich władzy nad światem giełda zostanie zlikwidowana.
Bankructwa kolejnych unijnych baraków nie są przypadkiem ani złym fatum losu. To celowe działania globalnej lichwy. Kraje Zachodu zadłużone są w sposób niewypłacalny. Tzw. parasol ratunkowy strefy euro służy bankom i banksterom, a nie ratowaniu upadających gospodarek. Jeśli gospodarka pada z powodu nadmiernego zadłużenia, ratowanie jej nowymi gigantycznymi długami jest de facto jej dobijaniem. Cała operacja ma na celu wymuszenie pełnej prywatyzacji – czyli wyprzedaż wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość – w celu spłacenia długów.
Zniewolenie świadomości
Polega to na przykład na wmówieniu Polakom, że jesteśmy krajem wolnym i suwerennym, i że mamy demokrację i wolność słowa.
Dzisiaj Unia Jewropejska znacznie bardziej ingeruje w sprawy wewnętrzne III Rzydopospolitej, niż robił to Kreml w czasach PRL. Prawo musi być podporządkowane wytycznym z Brukseli, byle komisarz narzuca “naszem” żondowi” likwidację stoczni, a “konstytucja” jest bezwartościową makulaturą, bo Traktat Lizboński nad nią góruje.
Niedobitki “naszej” kolonialnej armii wykorzystywane są przez obcych do okupacji służących interesom globalistów.
W czasach PRL armia była przede wszystkim obronna i tylko jeden raz, dwa miesiące, nie biorąc bezpośredniego udziału w walkach, wykorzystana została do asysty w najeździe na Czechosłowację. Dzisiaj polski żołnierz nadzoruje bandyckie oderwanie Kosowa od Serbii, jako pomagier okupował Irak, okupuje Afganistan. A żont Tuska obiecał Izraelowi ewentualną pomoc militarną w agresji na Iran. Czym zrealizuje marzenia Lecha Kaczyńskiego/Kalksteina o strategicznym partnerstwie z Izraelem.
Demokrację mamy fasadową. Mamy do wyboru jedną z agenturalnych wobec obcych interesów partii. Tylko te agenturalne partie mają wystarczające wsparcie finansowe i medialne, aby załapały się do fasadowego knesseju, gdzie inscenizowana jest imitacja demokracji.
Sukces Ruchu Palikota polega na przykład na tym, że jest on agentem rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna#Byli_i_obecni_Polacy_w_Komisji
A. Lepper nie był agenturalny wobec okupantów Polski. Krótko przed wciągnięciem Samoobrony do koalicji z PiS-em Jarosław Kalkstein w fundacji Sorosa mówił o konieczności wyeliminowania Leppera z polityki. Samoobronę po to wciągnął Kalkstein do koalicji z PiS-em, aby przy pomocy zainscenizowanych przez służby afer gruntowej i tzw. “seksafery” Leppera politycznie zniszczyć. Operacja udała się i Samoobrona wyleciała z knessejmu. Gdy Lepper chciał w ub. roku wrócić do polityki, został zamordowany.
Wolność słowa jest na Zachodzie i w Polsce fikcją. W mediach nie ukaże się wiadomość, że 11/9 to robota ekipy Busha, że w Katyniu mordowali Polaków Żydzi z NKWD
http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=46
nie pojawi się info o dorocznym zlocie Grupy Bilderberga, ani o zbrodniczych planach depopulacji, jakie już są wdrażane pod egidą liderów NWO (GMO, Codex Alimentarius, big pharma, chemtreils, HAARP  – wojny, rewolucje, epidemie, głód, choroby, kataklizmy “naturalne” itp).
Do zniewolenia świadomości należą jeszcze takie elementy jak:
–  wtłaczanie nam szkodliwych wzorców patriotyzmu (np. walka do ostatniej kropli krwi – na z góry przegranej pozycji. Choć ta niepotrzebnie przelana krew mogłaby się później bardziej przydać). Przeciwną do tej metodą jest propagowanie “europejskości” z ośmieszaniem przywiązania do własnej tożsamości jako prowincjonalizmu.
– Nauka fałszywej historii. O Katyniu całej prawdy nadal nie wolno mówić. A zwalanie za Katyń winy na Rosję jest ewidentnym fałszowaniem historii.
– Podstawianie nam fałszywych autorytetów, takich jak JP2, antypolska kanalia Bartoszewski, mendrzec europejski Bolek i im podobni.
– Zacieranie różnicy między prawdą a kłamstwem, dobrem a złem. Temu służy tzw. polityczna poprawność.
– Celowe napuszczanie nawzajem na siebie PO-wców i PiS-pwców, wierzących i niewierzących, skłócanie nawet samych katolików, rozbitych na zwalczające się frakcje. Inną odmianą tej metody jest konfliktowanie np. na Śląsku Polaków, Ślązaków i tzw. Mniejszości Niemieckiej. Chodzi o to, aby wszyscy oni kłócili się – do kogo należy Śląsk. A na koniec Śląsk i tak będzie własnością koczowników globalistów, a Polacy, Ślązacy i Mniejszość Niemiecka będą wywłaszczonym i zachipowanym bydłem roboczym.
Najwyższym stopniem zniewolenia jest zniewolenie ducha i kradzież tożsamości.
Milionom Polakom wmówiono, że katolicyzm to najwższa,  naczystsza  i najszlachetniejsza forma polskości i patriotyzmu. Ci katolicy-Polacy gardzą własnym słowiańskim dziedzictwem, gardzą religią i wierzeniami praprzodków. Wręcz je zwalczają jako pogaństwo. Przywleczoną znad Jordanu pokraczną mitologię uważają za prawdę objawioną, “słowo boże” i fundament polskości. Tym ludziom nie tylko odebrano świadomość – kim są. Wytresowano ich do pogardy wobec własnych korzeni.
Aby podnieść się z upadku należy najpierw odzyskać własnego ducha, własną tożsamość. Następnie należy oczyścić świadomość, czyli uwolnić się od wciskanych nam szkodliwych i obcych wzorców.
Dopiero wtedy będziemy zdolni do :
– odebrania naszej przywłaszczonej przez obcych własności – czyli całego majątku narodowego,
– przegonienia obcej agentury rządzącej Polską,
– uwolnienia Polski spod wasalskiej zależności od Unii Jewropejskiej, NATO i światowego złodziejskiego systemu finansowego.
Walka o wolność polityczną czy ekonomiczną w sytuacji, gdy pozostajemy ludźmi z podmienioną przez obcych, nie naszą tożsamością,  nie ma sensu.
Duchowy niewolnik wolnego kraju nie zbuduje.
opolczyk
ps.
Przypomnę jeszcze kilka cytatów:
Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa.
Mayer Amschel Rothschild
Ci którzy decydują nie są wybierani, a ci, których się wybiera nie mają nic do decydowania.
Horst Seehofer
W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli się szczerze wygłosić swojej własnej opinii – nawet jeśli ktoś z was spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za robienie mniej więcej tego samego – jeśli ktoś z was okaże się na tyle naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za szaleństwo – wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami, wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami.
John Swinton, były szef personalny New York Times, ok. 1880 r.

Rząd Światowy powstanie bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie. Otwartą pozostaje jedynie kwestia, czy Rząd Światowy stworzony zostanie na drodze przemocy czy powszechnego przyzwolenia.

James Paul Warburg

Jesteśmy wdzięczni wydawcom “Washington Post”, “New York Times”, “Time Magazine” i innym wielkim wydawnictwom, których menedżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy…

David Rockefeller

Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko, czego teraz potrzebujemy to odpowiednio wielki kryzys, a wtedy narody zaakceptują Nowy Porządek Świata.

David Rockefeller

Świat jest rządzony przez całkiem inne osoby, niż się to wydaje i tylko ci, którzy potrafią zajrzeć za kulisy wiedzą kto to jest
.
Benjamin Disraelii
Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej
Marshall McLuhan
 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/