Medal Obamy dla kuriera Podziemia, dra Jana Karskiego

Oświadczenie MSZ po zapowiedzi przyznania Medalu Wolności Janowi Karskiemu

………………..
Dr. Jan Karski to Receive the Presidential Medal of Freedom

For more information, contact:

Wanda Urbanska: 919.706.5972     cell:  919.710.5645
Consul General of Poland in New York
Ewa Junczyk-Ziomecka: 646.237.2102

FOR IMMEDIATE RELEASE
Dr. Jan Karski to Receive the Presidential Medal of Freedom
WASHINGTON, DC, April 23, 2012 – President Barack Obama announced today at the US Memorial Holocaust Museum that the late Dr. Jan Karski will be awarded the Presidential Medal of Freedom later this year.  “This highest of civilian honors in our great land validates the principles that Jan Karski stood for: tolerance and understanding among people of all faiths and the courage to speak the truth in the worst of times,” said Jan Karski US Centennial Campaign Director Wanda Urbanska .
“We are happy that President Obama has chosen to award this Medal to a remarkable hero of the Polish-American and Jewish- American communities,” said Campaign Steering Committee member Andrzej Rojek. Dr. Karski will join the distinguished company of Lech Wałęsa, Martin Luther King, Jr., and Nelson Mandela, who have also been awarded the Presidential Medal of Freedom.
In the midst of World War II, Jan Karski was dispatched by the Polish Underground to inform the West about the atrocities being committed by the Nazis in occupied Poland – including the ongoing slaughter of the entire Jewish population – and to seek their intervention. Karski spoke with British and American officials, including President Roosevelt, giving his eyewitness accounts. He later became a professor at GeorgetownUniversity, educating generations of students about the dangers of staying silent in the face of tyranny and danger.
The Jan Karski US Centennial Campaign was established in April, 2011, as part of a worldwide effort initiated by the Polish History Museum in Warsaw. Ewa Wierzynska, senior advisor for international cooperation at the museum, has been working with groups in many countries to educate them about Karski’s legacy.  “Jan Karski – who has been called “one man who tried to stop the Holocaust” – was born in Poland, became a naturalized American and later, an honorary citizen of Israel,” said Mrs. Wierzynska.
Polish Consul General in New York Ewa Junczyk- Ziomecka – who when she learned of the news was at the Hebrew Union College-Jewish Institute of Religion in Cincinnati, Ohio where Karski received an honorary doctorate  in 1999 – remarked: “The message and the power of Karski’s legacy should be listened to in a world filled with conflict. Karski’s war-time courage is a permanent legacy for humanity.”
Polish Ambassador Robert Kupiecki said, “We are grateful to President Obama for honoring a Pole who demonstrated great courage and risked so much to expose one of humankind’s greatest crimes. He is a beacon of light in an era of darkness.”
For more information about Dr. Karski or about the Campaign, consult thejankarski.net website.
……………………….
PB: Jakimi kryteriami kierowała się komisja i co przemówiło za Karskim? Jan Karski a nie Rotmistrz Witold Pilecki, bo ws. żydowskiej, a nie ogólnoludzkiej (Pilecki)? Oczywiście kłamstwo humankind’s greatest crimes (najwieksze zbrodnie w dziejach ludzkosci – chodzi o Szoa); ani słowa o tym, że Szoa spowodowali syjonistyczni Żydzi, a Holokaust na ponad 20 grupach był zbrodnią większą, jeśli już o licytacje chodziłoby. Milczą o wielkich zbrodniach judeocentryków, choćby w ostatnich stuleciach: zagłada Ormian, Greków i Assyryjczyków, ludobójstwo bolszewickie na Rosjanach i in. grupach w ZSRR i bloku sowieckim, żydokomuna, a teraz zniewolenie w jewrounii i “USA”, wojny z terrorem, morderstwo Libii… Czytaj np. tu.
AS: A niech sobie szabas-goj i agent banksterów Obambo nagradza żyda Karskiego. Co mnie to obchodzi? Czyż musimy wszystkimi pierdołami się zajmować? Une po to podrzucają ciągle i na okrągło różne “rewelacje”, dezinformacje i bzdury aby Goim cały czas byli zajęci polemikami, wyjaśnieniami, udowadnianiem, demaskowaniem itp. Szumowina Kuroń, pomijając to że był szumowiną – powiedział kiedyś mądrą myśl – nie palmy ich komitetów. Budujmy swoje. Niech sobie żydo-propaganda pisze co pisze. My mamy za zadanie budowanie wolnych od JAKICHKOLWIEK żydowskich naleciałości fundamentów wolnego społeczeństwa. Zwalczanie jednego żydzizmu a bazowanie na innym świata nie zmieni. Dżumę żydowską zaifekowaną do świadomości i mentalności Polaków należy wytępić i wykorzenić. Bo inaczej Polska całkowicie zaginie.
Adam Anuszkiewicz:  Ale Karski nie byl chyba Zydem tylko pomagal Zydom… A co w tym takiego zlego ze pomagal? Pomagal ludziom przede wszystkim I za to zostal odznaczony.
AS: Proszę popatrzeć na fotografie Karskiego i na jego życiorys, zwłaszcza powojenny. Nawet jeśli uznamy Karskiego za Polaka to wciąż mam szereg wątpliwości… Zapytam np. tak:

  • Dlaczego w raporcie Karskiego interesowano się “holokaustem”, który jeszcze w tym momencie się tak naprawdę nie zaczął – raport ostrzegał o możliwości masowej zagłady Żydów (o której syjoniści lata przed wojną wiedzieli już, że pochłonie ponoć 6 milionów Żydów – ciekawe tylko skąd to wiedzieli)?
  • Dlaczego o holokauście Polaków, który trwał już od września 1939 pod kryptonimem Intelligenzaktion nie było w raporcie ani słowa?
  • Dlaczego mocodawcy Karskiego, którzy sporządzili jemu raport i wysłali go do UK i USA  troszczyli się tylko o ich pobratymców, a los Polaków masowo mordowanych w tym czasie mieli w nosie?

O mitologii holokaustu żydowskiego pisał zamordowany historyk Dariusz Ratajczak.
Kolejne pytanie – dlaczego żydowskie środowiska (zwłaszcza w USA) przez dziesiątki lat milczały o raporcie Karskiego? Odpowiedź jest prosta – musieliby się przyznać, że wiedzieli o planowanej zagładzie pobratymców i nie ruszyli palcem w ich obronie. Z tego powodu ad hoc wymyślili sobie wersję, że nikt z nich  nie chciał w to wierzyć. Co jest bzdurą, bo Hitlera okrzyknęli żydożercą jeszcze przed wojną. A ponadto są wiarygodne dokumenty, że Żydzi o zagładzie ich pobratymców wiedzieli, a jedynie odmówili udzielenia im pomocy. Znana jest odpowiedź Żydów na wołania o pomoc pobratymcom: jedna krowa w Palestynie jest więcej warta niż wszyscy Ost-Juden.
Raport Karskiego został zignorowany przez żydowskie środowiska w USA z tego powodu, że to one zaplanowały i rękami Niemców przeprowadziły operację likwidacji części ludności żydowskiej w Europie. Zwłaszcza tej, która nie chciała emigrować do Palestyny. A do Palestyny większość Żydów nie chciała emigrować, bo po prostu nie zamierzała być mięsem armatnim syjonistów w walkach z Arabami. Wyolbrzymiony i zmitologizowany holokaust stał się pretekstem do utworzenia Izraela – co było zwieńczeniem planu syjonistów.
Nadmienię jeszcze, że w hierarchi III Rzeszy był spory odsetek Żydów, pół-Żydów i ćwierć-Żydów. Do legendy przeszło zdanie Göringa w odpowiedzi na informację szefa gestapo, że jeden z jego generałów jest Żydem: ja decyduję kto tu jest Żydem.
I jak b. trafnie zauważył PB  – dlaczego Karski a nie Pilecki? Zasługi i bohaterstwo rotmistrza Pileckiego są o wiele większe. Jego pechem było i jest to, że był on Polakiem i że troszczył się i o los Polaków, a nie tylko Żydów. Dlatego jest nieomal zapomniany.
AA (do AS): Przeslalem  (forwarded ) pana email do naszego konsulatu w Nowym Jorku. Czas na wyciagniecie wnioskow jak to naprawde bylo z tym Karskim…
PB: Prosze tez przeslac moj koment, brak e-kontaktu na portalu Konsulatu.
AA: Ich kontakt to:  publicaffairs@polishconsulateny.org
Chodze tam czesto na odczyty i spotkania. Postaram sie tez o inne bardziej direct email addresses.
PB (do AA): przeslal Pan czy ja mam poslac?
AA: Niech pan przesle. Czemu to jam am byc zawsze kozlem ofiarnym.  A poza tym pamietam jak skladal pan Zydom zyczenia swiateczne Happy Passover przez internet przed swieami.  Myslalem ze pan tez jest pochodzenia Zydowskiego. A teraz widze co innego… Skad ta nienawisc do Zydow?
PB: Nie bałem się zrobić z siebie “kozla ofiarnego” — pomogłem Panu zaradzić chorobie w rodzinie… Pan ma pokręcone, jak zaprogramowali gojów judeocentrycy. Zaproponowal Pan przekazać koment AS. Myślalem ze tym chętniej przekaze Pan moj koment nt. winy judeocentryków w zbrodniach nie tylko II wojny swiatowej oraz  wyboru do medalu Karskiego zamiast Pileckiego. Czego się Pan obawia? Przecie nie chodzi o (słusznie) karalną nienawiść do Żydow (antysemityzm), tylko potępienie zbrodni skrajnej częsci tej społeczności, domaganie się prawdy historycznej (jakże istotnej dla polskiej racji stanu i ludzkości w ogóle) i reakcję na obecne próby manipulacji prawdą w zw. z medalem od Obamy!
Nie podkreślam etniczności Karskiego, tylko merytoryczność przyznania mu medalu. A stwierdzenie pochodzenia i związanych faktów w kontekście gdzie to ma znaczenie (judeocentryzm decyzji nadania medalu) jest jak najbardziej na miejscu. Czy podobnie reaguje Pan na obfite, wyrażane zwlaszcza przez skrajne żydowstwo nowojorskie, przejawy antypolonizmu?
“Żydom” składałem życzenia z okazji ich świąt, tak jak i “Polakom”: uczciwym Polakom i uczciwym Żydom (Jewish Voice for Peace), bo nie życzę dobrze wrogom Polaków i ludzkości. A w Pana mentalności jak? Uczciwym muzułmanom czy buddystom też nie życzyłby Pan dobrze?
“Myślał” Pan że jestem pochodzenia żydowskiego? Na pewno nie gorszego niż Pańskie. :<]  Czyżby przysłał mi Pan informacje judeocentryczne licząc na przyjęcie przez domniemanego Żyda?  A teraz co Pan myśli – że jak jadę na “Żydów” to nie mogę być Żyd? Kto tu jest kołtunem?
Po co chodzi Pan na odczyty i spotkania w Konsulacie? Był i jest wykorzystywany przez służby do manipulacji i skłócania Polonii, a przez rząd — do szerzenia polityki żydomasonerii zniewalającej Polskę… Więc przekaże Pan mój koment, czy mam sam pisać do nieznajomych? Lepszego użytkowania swej mózgownicy (i serca) życzę
AS (do AA): Równie dobrze mógłby pan wysłać go do siedziby Mossadu. Reakcja byłaby taka sama – zostanę uznany niepoczytalnym antysemitą, antysyjonistą i “kłamcą oświęcimskim”.
AA (do PB): Przekazalem pana koment. Ale nie wiem co oni z nim zrobia i czy wogole sie odezwa…
PB: bardzo dziekuje, osobno napisze list otwarty do Konsulatu i Obamy w tej arcywaznej Polskiej Sprawie.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/