Kto jest Polakiem?

Kto jest Polakiem?

Komenty Mocniejsego na forum MonitoraPolskiego 23.4.2012
Od kogo trzeba Polskę wyzwalać?
To jest zasadnicze pytanie. Czy szukać po drzewach genealogicznych pochodzenia? Ile pokoleń do tyłu? Trzy, siedem, siedemdziesiąt siedem? A ile się da? I jak znajdzie się, że ktoś miał Żydów wśród przodków, o czym może nawet nie wiedział, to co? Do Izraela niech jedzie albo USA? Bez względu na jego związki z polskością i postawę wobec państwa polskiego i Polaków?
Tylko głąby i mąciciele oceniają ludzi po przodkach, zamiast po osobistej postawie.
Wyzwalać trzeba Polskę od szkodników bez względu na ich pochodzenie. Oceniać trzeba ich osobistą postawę, czy szkodzą Polsce czy nie, czy przychylni są polskości, obojętni czy wrodzy.
Jak ktoś Polak i zdradza Polskę, to mu wolno? A jak ktoś wierny jest Polsce i polskości będąc mieszanego pochodzenia albo w ogóle krwi polskiej w sobie nie mając, odepchnąć go od polskości, pognać z Polski?
W Polsce jest wiele osób, co mają żydowskich przodków, a to ze względu na wieki gościny Żydów na polskiej ziemi. Wielu mieszkańców Polski nie ma świadomości jakich ma przodków, ledwo imiona babć i dziadków znają, a uważają się za Polaków, po polsku mówią i myślą, nie posiadają innej ojczyzny.
Polsce i polskości służą dobrze ludzie jej wierni, a zdrajcy są zdrajcami – jedni i drudzy bez względu na przodków.
Trzeba wiedzieć, że czynienie obywatelom polskim zarzutów z powodu ich pochodzenia, które jest robione w oderwaniu od ich osobistej postawy – może prowadzić do wyobcowania, a w skali społecznej do powstania dużych gromad osób odrzuconych i wyrwanych z polskośc i narodu wbrew ich chęciom. Czym to jest, jak nie osłabianiem Polski i polskości? Czy to nie straszliwe szkodnictwo i krzywdzicielstwo?
Dlatego, jak ktoś krzyczy: Tu Żyd, tam Żydówka! – trzeba spytać: A robi coś złego? Polsce szkodzi? Bo jak nie, to się odczep. No a jeśli Polsce szkodzi, to problem w tym, że szkodzi i jak szkodzi.
Mądrość nakazuje, by Polskę wyzwalać od rzeczywistych szkodników, mącicieli, wyzyskiwaczy i zdrajców, by ujawniać prawdziwych wrogów Polski, a nie ogłaszać nimi tych, którzy nie byli wrogami, ale niesłusznie piętnowani mogą w końcu Polskę znielubić.
Ludność mieszana pod względem pochodzenia bywał łakomym kąskiem dla różnych nacji. Żydzi na przykład chętnie przygarniają ludzi choć z odrobiną żydowskiej krwi i tak wzmacniają się liczebnie, i mają wśród siebie ludzi znających wiele języków i krajów. W czyim interesie jest, by uczciwych polskich obywateli o mieszanym pochodzeniu popychać w stronę narodu żydowskiego, zamiast przytrzymywać przy polskości. Jeśli Polacy o mieszanym pochodzeniu będą stale opluwani za to, to w końcu mogą plunąć na Polskę i pójść tam, gdzie ich chętnie przyjmą. Komu na tym zależy? Komu zależy, by polskość się kurczyła, a zastępy niż rozczarowanych rosły?
__________
Dlatego w mojej działalności blogerskiej nie wypowiadam wojny żadnemu narodowi i staram się unikać stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Szkodników Polski trzeba szukać jak plew pośród ziaren, a nie wyrzucać razem z nimi. Różne gromady szkodników najlepiej mogą być powstrzymane w odzieraniu Polski, gdy ograniczy się możliwości sprawowania władzy przez mniejszości. A na to droga jest jedna – dać jak najwięcej władzy państwowej dla większości. I to władzy realnej, decydującej, rozstrzygającej. Tylko prawdziwa demokracja na to pozwala. I otwiera szansę na zmniejszenie różnic w podziale pracy, płacy, dóbr materialnych.
Oceniając rządzących nie musimy wiedzieć, jakich ma przodków, czy pali chanukowe świeczki i zakłada czasem myckę na głowę. Wystarczy przyjrzeć się decyzjom, które podejmuje, czy dobre one czy złe dla Polski. I tych wszystkich szkodników z SLD, PO, PiS, PSL, RuPa i gromad pomniejszych, którzy Polsce szkodzą trzeba stawić przed narodowym trybunały, skazać, dać im pasiaki i łopaty, niech budują i remontują własnymi rękami polskie drogi dożywotnio. Jak się okaże, że większość z nich lubi palić chanukowe świeczki, to się najwyżej im synagogę w więzieniu postawi, żeby nie czuli się religijnie prześladowani.
Bądźmy precyzyjnie sprawiedliwi. A jak ktoś dobrze urząd sprawuje dla Polski, a mając żydowskich przodków Polskę uważa za jedyną ojczyznę, to w czym problem?
Jeszcze w kwestii żydowskich przodków i religii. Głoszenie lepszości jednego narodu od innych powinno być prawem zakazane, bo to nazizm i tylko krok do mordów tych niby gorszych albo zemsty za poniżanie przez tych niby lepszych. Trudno o taki zakaz, bo uderza w kilka religii na raz… Zgadnijcie, w które.
Przodków zmienić się nie da, ale religię i owszem. Nikt nie jest winien, że pojawia się na świecie wśród gromady głoszącej złe wierzenia. Ale doszedłszy do wolności rozeznania i siły osobowości – można złe wierzenia porzucać. Zwalczanie złych wierzeń, na przykład bałamuctw żydowskich jest jak najbardziej sprawiedliwe, lecz nie należy tego mylić ze zwalczaniem narodu tymi wierzeniami dotkniętymi, bo nie każdy Żyd wierzy w gorszące wierzenia żydowskie.
Jest takie porzekadło, by niszczyć grzech, a nie grzesznika.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/