Polonia w Nowym Jorku usuwa szkodniki

W zwiazku z obecnymi wyborami do Zarzadu polonijnego banku spoldzielczego jakim jest etniczna Polsko-Slowianska Federalna Unia Kredytowa w NowymJorku, ponizej przypominamy artykul Franka Lewickiego pt. Polonia nowojorska usuwa szkodnikow.

POLONIA NOWOJORSKA USUWA SZKODNIKOW

Polonia amerykańska zawsze była patriotyczna i przywiązana do wiary katolickiej. Dlatego zaskoczeniem dla wielu Polonusów było “neutralne” stanowisko jakie Kongres Polonii Amerykańskiej zajął niedawno w/s Telewizji TRWAM oraz niejasności dotyczących katastrofy smoleńskiej. Wydarzenie to przelało czarę goryczy, wzbudziło wiele protestów i uświadomiło Amerykanom polskiego pochodzenia jak mocno rozbita jest Polonia i jak bardzo jej działacze oderwali się od polonijnego ludu.

Kompromitacja Kongresu Polonii Amerykańskiej

List Otwarty Porozumienia Wydziałów Kongresu Polonii Amerykańskiej w obronie pluralizmu medialnego w Polsce


http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/List-otwarty-w-sprawie-haniebnych-oswiadczen-
Wiele do myślenia może również dawać fakt, ze Zarząd KPA przyjął pare lat temu wniosek o rezygnacji z lustracji działaczy polonijnych. Tak się składa, ze inicjatorami tego wniosku byli działacze ze Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych: Stanley T. z New Jersey oral Bożena K. z Nowego Jorku. Czy można się wiec dziwić, ze wspomniany działacz KPA i miejscowy biznesman Stanley T. okazał się być TW komunistycznych służb specjalnych o pseudonimie “Piotruś”
http://www.videofact.com/czop.htm
http://www.gazetapolska.pl/1928-trojaniak-stanislaw-stanley
Natomiast Bożena K.wraz ze swoim mężem Andrzejem K, miejscowym adwokatem, wsławili się wszczynaniem nieustannych intryg w polonijnym środowisku. Zdobyli wpływy na dwie największe organizacje polonijne w Nowym Jorku: Centrum Polsko-Slowianskie oraz Polsko-Slowianska Federalna Unie Kredytowa. Zacytujmy fragment artykułu pt. Bezbronna Polonia:
“Adwokat o polskim nazwisku K-ski bardzo skutecznie skłócił Polonię, zakładając dziesiątki spraw sądowych przeciwko Polakom, w tym oskarżając niezależnych działaczy polonijnych o antysemityzm, wreszcie pisząc donosy do władz amerykańskich. W rezultacie władze nadrzędne z Waszyngtonu narzuciły nawet zarząd komisaryczny nad polonijnym bankiem – Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Dzięki akcji grupki polonijnych patriotów, Kamińskiego wyrzucono z Zarządu PSFUK, ale na krotko, ostatnio został on znów prze swoich kamratów powołany do Komisji Rewizyjnej Unii. (Ktoś ironicznie powiedział, że ta sytuacja przypomina zatrudnienie lisa w kurniku).”
http://lustracja.net/index.php/polonija-agentura/85-bezbronna-polonia
Na szczęście, ta grupka polonjnych patriotów założyła społeczny komitet, który po wielomiesięcznych, morderczych zmaganiach doprowadził wreszcie do zwołania nadzwyczajnego zebrania PSFUK w dn. 25 marca,2012r., na którym większością 90% głosów usunięto z zarządu tego polonijnego banku kilka osób (a wśród nich wspomnianego adwokata Andrzeja K.), które najbardziej szkodziły interesom Polonii. Wydaje się, ze warto szeroko poinformować zarówno światową Polonie, jak i rodaków w Kraju o tym sukcesie. Polacy przekonali się wreszcie, ze nie można opuszczać rak nawet w tak beznadziejnej (wydawałoby się) sytuacji, ale należy z determinacja walczyć o swoje prawa. Dlatego zachęcam Państwa do wejścia na strony internetowe, które informują o sytuacji wśród Polonii nowojorskiej: http://www.wicipolskie.org/
http://www.tv-polmusic.com/inne-strony-muzyki/wiadomosci.html
http://neyked.net/d1/content/odpowiedzi-na-pytania-do-wywiadu-gwiazdy-polarnej
http://neyked.net/d1/content/skandal-bortnika
http://gwiazdapolarna.com/sprawy_15_11_Zebranie.html
Dla wielu Polonusów wręcz niewiarygodnie brzmiały podane przez dr Cenckiewicza informacje o tysiącach agentów, wysłanych przez władze komunistyczne, aby penetrować Polonie w USA i Kanadzie. Ich głównym zadaniem było przenikniecie do organizacji polonijnych, aby zmarginalizować wpływy Polonii na politykę amerykańską oraz skłócić i rozbić środowiska polonijne. I to im się w dużym stopniu udało. Koordynacja ich działalności zajmowali się oficerowie prowadzący, usytuowani w ambasadzie i konsulatach.
http://www.videofact.com/jak_szpiegowano_polonie_recenzja.htm
http://www.jakszpiegowanopolonie.com/dvd1.htmlhttp://www.jakszpiegowanopolonie.com/page4.html
Dlatego, obecnie praktycznie we wszystkich organizacjach i mediach polonijnych tkwią starzy TW, którzy musieli jednak zmienić centrale. Do dzisiaj tworzą oni jednak zgrana i wpływową wśród Polonii grupę, świetnie zamaskowana i utrzymującą bardzo dobre stosunki z pracownikami polskich placówek dyplomatycznych. Chociaż, jak mówi stare przysłowie,”po owocach ich poznacie”, czego mieliśmy przykład w Nowym Jorku. Można tylko zadać pytanie czy ktos dzisiaj zastąpił oficerów prowadzących i kto wyznacza polityke i zadania w tym zakresie. Łatwo odpowiedziec na to pytanie kiedy przypomnimy sobie jacy ludzie byli odpowiedzialni za dobór kadr dyplomatycznych oraz wyznaczanie polityki rządu polskiego w stosunku do Polonii. Jedna z prominenntnych postaci był niewątpliwie Prof. Bartoszewski, który kiedyś pełnił role kontaktu operacyjnego ambasady Izraela w Warszawie. Czy można się wiec dziwić, ze kiedyś jako minister spraw zagranicznych zegnał Pania Madziak Miszewska, która udawała się do Nowego Jorku na stanowisko konsula, następującymi słowami: “Pani głównym zadaniem jest utrzymywanie dobrych stosunków ze środowiskami zydowskimi.”
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4278
Polonia nowojorska dużo mogłaby powiedzieć jaki jest stosunek tych środowisk do Polaków. Podajmy jeden przykład. Kilka lat temu pracownik nowojorskiego Urzędu Miejskiego, amerykański Żyd, napisał artykuł w lokalnej prasie, w którym przedstawił swoja wizje zmian jakim jego zdaniem powinna ulec zamieszkana prze Polaków atrakcyjnie położona dzielnica Nowego Jorku – Greenpoint. W przyszłości ma to być ekskluzywna dzielnica zamieszkana przez pracowników Wall Street, lekarzy, prawników, menadżerów, itp. Najpierw należy jednak stad wykurzyć “polskie robactwo” (Polish vermins). Przewidział nawet jak można będzie wykorzystać opustoszałe polskie kościoły. Zamieni się je po prostu na garaże.
http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=296:qpolskie-robactwoq-david-langlieb-i-jego-rasistowskie-wypowiedzi
Warto również zaznaczyć, ze Greenpoint sąsiaduje z dzielnica ortodoksyjnych Żydów Williamsburgiem, gdzie przeciętna rodzina żydowska ma 10-12 dzieci. Zaczyna się im wiec robić ciasno.
Użyte słowo vermins w stosunku do Polaków można również tłumaczyć jako “szkodniki.” Tym razem jednak to Polacy z Nowego Jorku i New Jersey zabrali się za wykurzanie antypolskich szkodników z organizacji polonijnych. Wydawałoby się, ze sytuacja Polonii nowojorskiej powinna zainteresować polskie media. Moze to zabrzmi jak ponury zart, ale do Nowego Jorku zawitał ostatnio dziennikarz TVN24 w poszukiwaniu “polskich neo-nazistow” w omawianej dzielnicy Greenpoint.”
http://wspolnotapolska.org.pl/wydarzenia/gdzie-ci-neonazisci/
Mamy wiec pełny obraz tego w czyich rekach znajdują się “polskie” media i jak ich obchodzi los Polaków mieszkających z oceanem. Na koniec jeszcze jeden przyklad. Miejscowa gazeta polskojezyczna Nowy Dziennik okreslila wyrzucenie szkodzacych Polonii obcoplemiencow z Zarzadu PSFUK jako “lincz.” W czasie antypolskiej kampanii rozpetanej wokol “dziel” Jana Grossa, w ktorej aktywnie bral udzial wspomniany dziennik jego redaktorka Berberyusz pytala publicznie swojego meza “czy nie wstydzi sie,ze jest Polakiem?”
Symbolem wplywow, jakie wsrod Polonii nowojorskiej zdobyli tzw. obcoplemiency moze byc glowny budynek omawianej Polsko Slowianskiej Unii Kredytowej, jaki zbudowano kilka lat temu w zdominowanej przez polskich imigrantow dzielnicy Greenpoint.
Wedlug pierwotnych planow miala to byc okazala budowla nawiazujaca wygladem do polskich dworow lub palacow, co podkreslaloby polski chrakter tej dzielnicy, podobnie jak piekny neogotycki katolicki kosciol pod wezwaniem sw. Stanislawa Kostki znajdujacy sie na sasiedniej ulicy. Niestety, bierna wowczas Polonia pozwolila nienawidzacym wszystkiego co polskie “przybyszom”, ktorzy opanowali Zarzad PSFUK i inne polonijne instytucje na wzniesienie czegos co raczej przypomina synagoge
https://pl.psfcu.com/Nasze_oddziay_89.html
Jakby dla ponizenia Polakow, nie wybrano zadnej z licznych tutaj polskich firmy budowlanych, ale zlecono budowe siedziby PSFUK firmie reprezentujacej inna grupe etniczna.
Frank Lewicky (New Jersey) franklewicky [małpa] wp.pl
P.S. Polecamy rowniez dyskusje pod tym artykulem

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/