Strajk głodowy za wolnością Palestyńczyków

Strajk głodowy za wolnością Palestyńczyków

tłumaczenie na polski 

“Właśnie dziś otrzymałem następującą wiadomość od Lori Rudolph. Ona opowiada historię nowego rozdziału w pokojowego oporu Palestyńczyków: strajki głodowe podejmowane przez palestyńskich więźniów wobec ich uwięzienia przez Izrael za nic. Dwóch więźniów rozpoczęło strajk ponad 70 dni i są blisko śmierci. Proszę przeczytać i podpisać, jeśli zgadzasz się, czas jest niezwykle krótki.
Drodzy
Właśnie wróciłem z okupowanym Zachodnim Brzegu, i muszę powiedzieć, co widziałem: “nowy rozdział w historii pokojowego oporu jest zapisywany Teraz.. ”
W proteście wobec długotrwałej Izraelskiej polityki zatrzymywania Palestyńczyków bez postawienia zarzutów i procesu, ponad 2000 palestyńskich więźniów, zaczęło jeden z największych strajków głodowych wszechczasów.
Teraz nasi przyjaciele z Palestyny i Izraela zwrócili się do nas z prośbą o naszą pomoc.
 
* Czy podpisać petycję http://bit.ly/HungerSolidarity wsparcia kresu izraelskich uwięzień Palestyńczyków za nic? *
Ta historia tworzenia się ruchu więźnów-LED bez przemocy rośnie z dnia na dzień.
Jeszcze wczoraj, 1.000 mieszkańców obozu Uchodźców Dheisheh, gdzie mam zaszczyt pracować przez wiele lat, zebrał się w solidarności ze strajkującymi. A w Ramallah, działacze studenccy wystawili sit-in, że zamknięli budynek Narodów Zjednoczonych. Liderzy popularnego palestyńskiego pokojowego oporu i ich sojusznicy z Izraela teraz wzywają do okazania międzynarodowych wyrazów solidarności. I grupy takie jak Amnesty International, lekarze na rzecz Praw Człowieka i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża wspierają tę sprawę.
* Proszę o podpisanie petycji http://bit.ly/HungerSolidarity i przesłanie informacji o niej wszystkim, których znasz. *
Izraelscy politycy i strajkujący w proteście głodowym, media i obywatele palestyńscy wszyscy potrzebujemy, aby usłyszeć głos wsparcia od setek tysięcy ludzi na całym świecie, którzy wspierają pokojowy oporu i przeciwstawiają się groteskowym niedemokratycznym praktykom, takim jak “areszt administracyjny”, pozwalający na przetrzymywanie Palestyńczyków w niewoli bez postawienia zarzutów.
Więźniowie Bilal Diab i Thaer Halahleh, którzy zostali zatrzymani na okres 2 lat za nic, rozpoczęli strajk głodowy i są narażeni na poważne ryzyko śmierci, obecnie rozpoczęli swój 72. dzień głodówki. Dla porównania, Mahatma Gandhi zakończył najdłuższy strajk głodowy w dniu 21; Bobby Sands zmarł w dniu 66.
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża ostrzegł, że Halahleh i pięć innych osób znalazła się w “bliskim niebezpieczeństwie śmierci” i wezwał Izrael, aby przenieść je do szpitala i pozwolić im na wizyty ich rodzin.
* Podpisz petycję http://bit.ly/HungerSolidarity teraz i pokaż swoje poparcie, zanim będzie za późno dla tych dzielnych działaczy. *
Strajkujący protestują także na nieludzkie warunki, takie jak skandaliczne izolatki, odmowy wizyt rodzinnych oraz odmowy medycznego leczenia skutków krytycznych warunków zdrowotnych.
* Dzięki twojej pomocy, ten historyczny dla więźniów bez przemocy protest może położyć kres takim ciężkim niesprawiedliwościom. Proszę dołącz do mnie w żądaniu zakończenia tego trudnego aresztu administracyjnego i nieludzkich warunków więziennych. *
W Solidarności
Lori Rudolph,
Stypendystka Fulbrighta w Betlejem i Al Quds University”
źródło: wiadomość przekazana drogą mailową od badacza ludobójstwa XX i XXI wieku dr Piotra Beina

od mg: można użyć tego adresu http://www.bit.ly/HungerSolidarity lub http://salsa.democracyinaction.org/o/301/p/dia/action/public/?action_KEY=10442 – poprzeć petycję wypełniając wymagane pola (jako Zip/Postal Code wystarczy wpisać POLAND)

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/