Germany Creates New Nuclear Front in the Middle East / Niemcy tworzą nowy front nuklearny na Bliskim Wsch.

Germany Creates New Nuclear Front in the Middle East

………………………….
Polish / Po polsku

Niemcy tworzą nowy front nuklearny na Bliskim Wsch.

Roy Tov, przekład-skrót Piotr Bein
Der Spiegel (3.6.2012): wielomiesięczne dochodzenie świadczy, że uboty dostarczane marynarce Izraela z Niemiec używają wyposażenia zdolnego nieść broń A, a władze Niemiec potwierdziły to, przecząc wcześniejszym oświadczeniom Merkel, że uboty nie mają zdolności broni A. Der Spiegel ujawnił, że Niemcy negocjują z Pakistanem dostawy ubotów A. Otwiera się nowy front na Bliskim Wsch. — uboty Delfin są cichsze niż normalne atomowe łodzie podwodne. RAFAEL’s Popeye MissilePocisk Popeye z głowicą A, izraelskiej firmy RAFAEL

Reakcja Netanjahu

Israeli Dolphin
Izraelski Delfin z Niemiec
Przypadkiem nie może być pilny wywiad 2 dni później udzielony przez Netanjahu naczelnemu redaktorowi niemieckiego Bild, Kai Diekmannowi: uboty dostarczane Izraelowi z Niemiec są b. ważnym dodatkiem do naszego bezpieczeństwa narodowego […Niemcy] wykazują oddanie bezpieczenstwu Izraela. Netanjahu nie wspomniał ujawnienia w Spiegel; co dziwniejsze dla ultra-agresywnego premiera, ani słowa o Pakistanie.

W ambasadzie Izraela w Berlinie oba państwa podpisały (marzec 2012) umowę o dostawie szóstego Delfina,po opóźnieniu przez postawienie warunku przez Niemcy o ustępstwach na rzecz Zarządu Palestyny. W grudniu 2011, Welt am Sonntag twierdził, że Niemcy oświadczyły Izraelowi, by przekazał zamrożony budżet Palestyny prawnemu wlaścicielowi, jeśli chce dostać szóstego Delfina.  Rozeźlony Netanjahu poddał się (27.11.2011), otwierając drogę końcowce negocjacji, zakończonych w marcu br. Delfiny są najbardziej strategiczną i najdroższą bronią Izraela, podstawą zdolności uderzenia po zniszczeniu kraju przez atak A. Niemcy pomogły Izraelowi: najnowsza technika wojenna i środki na jej zakup.  Czwarty Delfin dla izraela wyprodukowano do maja br. Trwają rozmowy o rozszerzeniu kontraktu na łącznie 9 Delfinów do 2020 r. Izrael bawi się z Niemcami: ogłosił (25.3.2012) planowane ponowne zamrożenie środków palestyńskich.
Pakistan a Izrael
Pakistan oficjalnie nie uznaje Izraela. Nie ma wojny między nimi, ale Pakistan jest pochłonięty wyścigiem zbrojnym z Indiami. Wszystkie trzy kraje mają podobny arsenał A. Zdolności po-uderzeniowe Pakistanu były dotąd ograniczone. Jak Indie, Pakistan uznaję strategię Wiarygodnego Minimalnego Ostraszenia, tj. wstrzymuje się od inicjującego ataku A, zostawiając zdolność A po-uderzeniową. Uboty z Niemiec umożliwiłyby Pakistanowi spełnienie strategii.
Niemieckie uboty nie mają sobie równych; napęd niewymaga powietrza (wodorowe komórki paliwowe), bezpieczniejszy od dizli i turbin parowych, tańszy od reaktora A i cichszy niż oba napędy. Uboty zostawiają niewykrywalne spaliny w postaci wody. Osiągi są nieznane, lecz wg ministerstwa wojny Izraela, podobne do tych w łodziach o napędzie atomowym. Delfiny dają Izraelowi zasięg rażenia niemal każdego punktu na globie.
Arogancja władzy
Netanjahu i całe przywództwo Izraela znani są z arogancji władzy i przemocy — termin opisujący terrorystyczny Izrael w raporcie Sędziego  Goldstone’a o Operacji Lany Ołów w Gazie. Oni przywykli do arogancji, nie omieszkali otwarcie obrażać Niemiec, jednego z najlepszych swych sojuszników. Podobnie w stos. do USA. Ale świat ma dość nrodu czczącego przemoc. Niemcy odpowiedzieli niezwłocznie: za kilka lat Izrael stanie w obliczu nowego frontu A. Niemiecki minister wojny odpowiedział na izraelski zarzut, że Niemcy działają przeciw interesowi Izraela: Pakistan jest partnerem Zachodu w Wojnie z Terrorem.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/