ROLNICY OKUPUJĄ…KONSUMENCI WSPIERAJĄ!

ROLNICY OKUPUJĄ…KONSUMENCI WSPIERAJĄ!
Prosimy o nagłaśnianie i wspieranie dobrych rolników bo od nich zależy nasze zdrowie i zachowanie różnorodności biologiczno-kulturowej. Nie oddajmy naszej niezależności, dobrej żywności i tradycyjnych nasion w ręce korporacji i związanych z nimi polityków i naukowców.
SZCZECIN
Trwa protest zachodniopomorskich rolników przed siedzibą ANR na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wśród rolniczych postulatów dotyczących podniesienia wieku emerytalnego, nieprawidłowości w procesie restrukturyzacji gruntów i złej polityki ochronnej rodzimego rynku żywności, znalazły się też takie, których OD DAWNA DOMAGAJĄ SIĘ KONSUMENCI I PSZCZELARZE. Chodzi o WPROWADZENIE W POLSCE, wzorem innych krajów UE, ZAKAZU UPRAW ROŚLIN ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE: kukurydzy MON 810 i ziemniaka AMFLORA. Żądania dotyczą też wprowadzenia takich regulacji prawnych, które umożliwią sprzedaż przetworzonych produktów z gospodarstw rolnych wytwarzanych na bazie własnych surowców.
”…Obecnie żaden produkt przetworzony w kuchni rolnika nie ma prawa być wprowadzony do obrotu. Jeśli rolnik zamierza wytłoczyć sok z własnych malin, musi zbudować i zarejestrować przetwórnię, która powinna spełniać takie wymogi sanitarne jak olbrzymie zakłady przemysłu spożywczego. Efektem jest to, że rolnicy nie mogą zarabiać na przetwórstwie swoich płodów rolnych, a konsumenci nie mają dostępu do tradycyjnych, smacznych i zdrowych wyrobów z gospodarstw i są skazani na “plastikowe” jedzenie z supermarketów…Kolejną niezwykle ważną sprawą jest NIEZWŁOCZNIE wprowadzanie zakazu upraw GMO’ mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka z Kluczkowa, która reprezentuje Koalicję POLSKA WOLNA OD GMO, EKOLAND o/Zachodniopomorski i Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC.
KONTAKT: Edyta Jaroszewska-Nowak, tel:609645386
ZDJĘCIA:
http://www.icppc.pl/antygmo/2012/06/protest-w-szczecinie-czerwiec-2012/
OKUPACJA BYDGOSZCZY
Niemal dwieście ciągników dotarło wczoraj (14 czerwca) do Bydgoszczy i zablokowało ulicę Jagiellońską w centrum miasta. Na stojącym na czele traktorze zawieszono transparent z napisem “Sawickiego polityka dobija polskiego rolnika”. Więcej:
http://niezalezna.pl/29885-rolnicy-protestuja-przeciw-polityce-rzadu
Protesty odbywają się w całej Polsce. Więcej informacji na stronie Solidarności Rolników Indywidualnych www.solidarnoscri.pl
==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/