Jaki żont taki sont – kolejna chucpa ws. Andrzeja Szuberta

Jaki żont taki sont – kolejna chucpa ws. Andrzeja Szuberta

Mądra chucpa się wygłupia, głupia jest po prostu głupia…

[To samo pod innymi tytułami u Opolczyka i MonitoraPolskiego]
W sierpniu br. roku otrzymałem z Sądu Rejonowego w Opolu zawiadomienie (załącznik), że 30 sierpnia odbędzie się posiedzenie w przedmiocie właściwości sądu (…) w sprawie oskarżonego Andrzeja Szuberta – czyli w mojej sprawie. W zawiadomieniu nie było żadnych szczegółów, o co, przez kogo i z jakiego paragrafu jestem oskarżony.
10 września br. otrzymałem wezwanie do stawiennictwa się w sądzie na posiedzenie w charakterze oskarżonego (załącznik). Także i tym razem wezwanie nie zawierało żadnej informacji o tym – o co, przez kogo i z jakiego paragrafu jestem oskarżony.
Sprawę wcześniejszego zawiadomienia i obecnego wezwania do sądu konsultowałem w gronie znajomych. Od jednego z nich otrzymałem opinię nie znanej mi osoby (jej tożsamości nie mogę ujawnić) takiej oto treści:

Uważam osobiście, że należy zrobić z tego użytek we wszystkich dostępnych mediach niezależnych, by skompromitować opolski sąd jeszcze przed rozprawą. Należy podkreślać lekceważenie przepisów i arogancję w stosunku do strony. Równolegle należy żądać od opolskiego sądu zarówno wyjaśnienia tego lekceważącego stosunku, jak i, moim zdaniem, doręczenia szczegółowego aktu oskarżenia oraz związanego z tym unieważnienia wezwania i zmiany terminu ewentualnej rozprawy z uwagi na uwłaczające postępowaniu elementarne braki uniemożliwiające jakąkolwiek obronę czy zajęcie stanowiska stronie (oskarżonemu). Sytuacja ta bowiem odbiera stronie możliwość, a zatem przysługujące każdemu realne prawo do obrony. Tekst wezwania wraz ze stosownym pismem do sądu upubliczniłbym, bo to wyraźny akt bezprawia, którego konsekwencje mają szerszy niż sądowy wymiar.

Naturalnie sam miałem zamiar zaprotestować przeciwko aroganckiemu i lekceważącemu traktowaniu mnie przez sąd opolski. Opinie znajomych – i ich znajomych – jedynie mnie w tym utwierdziły. Do sądu w Opolu wysłałem takie oto zażalenie:

Sąd Rejonowy

VII Wydział Karny

45-368 Opole, ul. Ozimska 60 A

Sygnatura akt: VII K 846/12

 

 Zażalenie

W dniu 10 września br. otrzymałem pocztą list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru o następującej treści:

WEZWANIE

Sąd Rejonowy w Opolu VII Wydział Karny wzywa Pana do stawiennictwa w charakterze oskarżonego na posiedzenie, które odbędzie się dnia 08/10/2012r. o godz. 12:30 w tutejszym Sądzie ul Ozimska 60a w Sali 26 w sprawie oskarżonego Andrzeja Szuberta

sporządziła

Starszy Sekretarz Sądowy

Ewa Stanuch

Powyższe wezwanie  to  przykład lekceważenia przepisów  i procedur oraz arogancja Sądu w stosunku do strony procesowej czyli do mnie.  Po otrzymaniu tego wezwania poczułem się jak bohater „Procesu” Kafki:  jestem oskarżony, mam stawić się w sądzie jako oskarżony, a Sąd nawet nie raczył powiadomić mnie, kto, o co i z jakiego paragrafu mnie oskarża.

Wezwanie to nie jest formalne. Uważam je w całości, łącznie z podanym terminem za nieważne i za niepoważne. Domagam się od Sądu wyjaśnienia lekceważącego stosunku do mnie i do obowiązujących Sąd procedur.

Domagam się ponadto unieważnienia wezwania i zmiany terminu ewentualnej rozprawy z uwagi na uwłaczające mi postępowanie Sądu.

Wzywanie kogokolwiek na proces w charakterze oskarżonego pozbawione podstawowych informacji – a więc o co, przez kogo i z jakiego paragrafu jest się oskarżonym jest ewidentnym naruszeniem nie tylko procedur sądowych. Jest to otwarta kpina z elementarnych praw ludzkich i obywatelskich. Więcej – jest to ich naruszanie i łamanie.

W tym miejscu przypominam, że Sąd Rejonowy w Opolu już 7 sierpnia br. wysłał do mnie zawiadomienie o „posiedzeniu w przedmiocie właściwości Sądu, które odbędzie się 30 sierpnia 2012r. o godz. 12:30 sala 209 w sprawie oskarżonego Andrzeja Szuberta…”.

Tak więc otrzymałem z Sądu najpierw zawiadomienie o tym, że jestem oskarżony, obecnie otrzymałem wezwanie do Sądu na posiedzenie w MOJEJ sprawie, a mimo to do dnia dzisiejszego nie otrzymałem z Sądu żadnego aktu oskarżenia.

Postępowanie Sądu narusza wszelkie zasady obowiązujące zarówno w prawie europejskim jak i Polskim. Jest to naruszenie podstawowych praw człowieka, dotyczących rzetelności procesu karnego, a zagwarantowanych w Europejskiej Karcie Praw Człowieka i Obywatela, którą Polska ratyfikowała.

Nawet w czasach PRL takie coś było nie do pomyślenia, gdyż np. oskarżani z dekretu o stanie wojennym otrzymywali od ręki akty oskarżenia, aby wiedzieli, o co są oskarżani.

Zastanawiające jest to, że wobec prawdziwych kryminalistównp.w sprawie Amber Gold wymiar sprawiedliwości jest niezwykle wyrozumiały tuszując na polityczne zamówienie grubą aferę. Porównując moją sytuację człowieka, który nie popełnił żadnego przestępstwa, z tamtą skandaliczną postawą sądu gdańskiego, postępowanie Sądu w Opolu zakrawa na drwinę ze sprawiedliwości.

Andrzej Szubert

Do wiadomości otrzymują:

Sąd Rejonowy w Opolu

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Ministerstwo Sprawiedliwości


Gwoli wyjaśnienia…
Niedawno toczył się przeciwko mojej żonie i mnie proces z powództwa cywilnego. W załgany sposób informował o tym parokrotnie, m.in. tutaj, szmatławy opolski odprysk GW.
Na kłamstwa i bełkot szmatławca GW odpowiadałem na jej forum parokrotnie. Np. tutaj:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,130451963,,klamstwa_Wyborczej_.html?v=2
http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,136443644,136682247,propagandystce_Zbikowskiej_w_odpowiedzi.html?wv.x=1
http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,136443644,136682272,Re_propagandystce_Zbikowskiej_w_odpowiedzi.html?wv.x=1
http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,130499514,,Zbigniewa_Bereszynskiego_manipulacje_cytatami.html?v=2
Na koniec sąd cywilny wydał absurdalny wyrok. Moja apelacja jest w toku, apelację żony z powodów proceduralnych sąd odrzucił. Żona przeprosiła RG zgodnie z sentencją wyroku, informując o tym szmatławiec GW.
Nagonka szmatławca GW na mnie przy pomocy ewidentnych kłamstw trwa nadal.
Na ostatni bełkot propagandystki Żbikowskiej odpowiedziałem.

Andrzej Szubert

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/