STOP NOP (12.8.2012): NIE upowszechniać wzorów "odmowy szczepienia"

List STOP NOP (12.8.2012): NIE upowszechniać wzorów “odmowy szczepienia”

From: OSWoS „STOP NOP” <biuro@stopnop.pl>
Date: August 12, 2012 1:16:56 PM PDT (CA)
To: Piotr Bein
Szanowny Panie, dziękuję pięknie za skontaktowanie się z nami. Rzeczywiście, nasza strona www jest mocno niekompletna. Obszerniejsza jest nasza strona na Facebooku, na której owszem, mamy poniższy list prof. Majewskiej. Na www.stopnop.pl jest za to odnośnik do materiału z Panem.
Artykuł P. Gądka jest, oczywiście, propagandą znajdującą się poniżej wszelkiej krytyki. Ukazał się, co ciekawe, na 1 miejscu (prawy górny róg, wiadomości z kraju) w Onecie, który do tamtej pory milczał jak, nomen omen, grób na temat przepychanej przez parlament ustawy.
Jakiś czas temu próbowałam skontaktować się z Panem przez formularz na Pana stronie, w sprawie proponowanych tam wzorów deklaracji do przychodni i sanepidu. Chciałabym skorzystać z tej okazji i dopytać, czy tamta wiadomość dotarła? (Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.) Na chwilę obecną ważne jest NIE upowszechnianie wzorów “odmowy szczepienia”, ponieważ w 90% przypadków przyspieszają one jedynie nękanie rodzica przez sanepid. Prawo nie wymaga od rodziców składania takich deklaracji. Dużo lepszą strategią jest odwrócenie kart i domaganie się informacji, w tym pisemnych, na temat bezpieczeństwa szczepień i odpowiedzialności za powikłania, od lekarzy i urzędników.
Z uszanowaniem,
Agnieszka Wróblewicz

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/